Как превъзмогнахте страха си от шофиране? Полезни съвети....

  • 72 879
  • 463
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 176
Магдалена, ако не си пробвала есенциите на д-р Бах, горещо ти ги препоръчвам. Или стандартното Rescue Remedy или индивидуална комбинация.

# 316
  • Мнения: 12
Магдалена, ако не си пробвала есенциите на д-р Бах, горещо ти ги препоръчвам. Или стандартното Rescue Remedy или индивидуална комбинация.

Благодаря! Ще потърся информацията ,която се надявам да я има в интернет и ще опитам.Simple Smile People Girl

# 317
  • София
  • Мнения: 176
Това е линк към последната тема, надявам се да ти е полезна https://www.bg-mamma.com/?topic=942429

# 318
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Здравейте, и аз имам капките на Бах, при мен обаче изобщо не действат.Научих се да шофирам по неволя. В началото ми ставаше лошо от страх,цялата се вдървявях.Един ден тръгнахме с мъжа ми към училището на дъщеря ни,имаше празник, карнавал. По пътя аз естествено от паника направих грешка и мъжа ми така се вбеси, че слезе от колата и аз ни напред, ни назад. Накрая тръгнах и лека, полека стигнах до училището. През целия карнавал се притеснявах как ще изляза и ще се прибера🤪. После разбрах, че мъжа ми е дошъл след мен и е обърнал колата на ход. След това караше зад мен 🤣.От този момент нататък започнах да карам всеки ден и оттогава ,вече 10 години не слизам от колата и не мога без нея 🤗

# 319
  • Мнения: 3 044
Мисля, че ще задам същия въпрос като много други..взех книжка на 2ри Май, вчера си взех и колата. Самодокарах се, придружена от най-добрия ми френд, от Хасково до София, в 11 посреднощ. Справих се.
Обаче сега този ми ти приятел ми пълни главата с как не трябва да карам в трафика, не трябва да карам през деня минимум 2-3 месеца. Само вечер да карам, само с придружител, щото трафикът в София бил ужасен, не съм била подготвена затова и тн. Да, донякъде е прав, но ако не карам в тоя страшен трафик - как да се науча и да свикна? Вие как мислите? Кой подход е най-добър? Как процедирахте вие в началото...?

# 320
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Флейм, карай съботно-неделно или през деня, просто да не е баш в 8 и 18 ч. Първо започни с познат район на града. Винаги си чертай в главата маршрута, по който ще минеш. Така ще ти е по-лесно да се ориентираш къде трябва да се престроиш, накъде да завиеш и пр. детайли. Разучи си и местата за паркиране в крайната ти точка.
Идеята е да свикнеш с колата и да механизираш определени "операции", които по принцип затрудняват начинаещите шофьори (на коя скорост съм, тук мога ли да завия, в кое платно да застана на светофара и пр.)
Дали с или без придружител си е твое решение.

# 321
  • Мнения: 3 044
vesi1 , Благодаря! Сутринта станах сигурна , че мога да стигна до работа бавно, но безаварийно (работя Младост 1, живея в Изток - лесен маршрут).Начертах си от къде трябва да мина, къде имам светофари, къде трябва да се престроя, от къде да се врътна, за да избегна кръговото на 4ти км хахах, обадих се на най-добрия ми приятел и той ми се разкрещя как така ще карам сама в трафика, не съм готова! Само вечер, та и с придружител трябва да карам поне колко месеца..Аз знаела ли съм какъв е трафикът въобще? Не. Та аз се притесних и си отидох на работа с тролейчето Grinning ..

# 322
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Щом си сигурна в себе си, ще се справиш. Когато човек е неуверен, тогава се шашка. Дори да направиш някоя глупост, важно е да не се шашкаш - това е.
Дестинацията ти е ок като начинаещ, не е дълга. По кой маршрут си мислела да минеш - по Драган Цанков и по линията на метрото или през Цариградско?

# 323
  • Мнения: 18 431
Аз да ви кажа, събота-неделя ми е много по-изнервящо да карам. Дори да оставим настрана факта колко т.нар. съботно-неделни шофьори излизат, непрекъснато ми се случват някакви нагляри около мен. Виждат по-празни улици и карат ужасно рисково.

След някой друг месец ще е идеално за каране в трафика. Хем ще намалеят задръстванията през летните месеци, хем няма да е като събота и неделя.

# 324
  • Мнения: 3 044
по Драган Цанков, да избегна кръговото на 4ти км, че то ми е малко плашещо да го пресека сама.

# 325
  • sofia
  • Мнения: 8 936
По Великден карах из София, е няма такъв кеф... Joy
И през деня е ок движението, просто да се избягват пиковите часове - това е.

От Изток може да се включиш в Цариградско и на Макдоналдс да отидеш към Младост 1. Зависи вече откъде ти е по-удобно.
Това кръгово и аз го мразя. От както съм шофьор съм се удряла 3 пъти, два ударите са на това кръгово и то при потегляне....щото тоя отпред съм решила, че се е изнесъл Sweat Smile

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 11:40 от vesi1

# 326
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264

FlameV, използвай момента докато все още си уверена в себе си и се пробвай сама.Избягвай пиковите часове, а щом и маршута ти е познат, по- добре се качвай и тръгвай.  Дори и да направиш някоя грешка, ще се справиш. Не позволявай точно сега да ти напълнят главата как не може да караш. Първите няколко пъти ще ти е много притеснено, но след няколко пъти вече ще си по-спокойна и ще може да променяш и маршутите.
Утре се  качвай на колата и тръгвай.

# 327
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При мен много удачно се оказа да свикна първо на автомат, после на ръчка. И постепенно натоварване- докато свикна с колата и се отпусна.

# 328
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аз карах първо с мъжа десетки пъти, но притеснението не изчезваше. Той казваше, че добре се справям, но при всяка стресова ситуация се паникьосвах, отбивах и му давах той да кара и посе казвах, че не ме бива и точка. Сега ми е смешно...
Научих се реално като си взех своя кола и се налагаше да ходя насам-натам (бях бременна и нямаше как по друг начин). Като си сам, се мобилизираш. Постепенно с опита претръпваш от всякакви ситуации. Сега толкова не ме интересува дали някой ще ме напсува или дали няма да ми загасне насред кръгово...
Но в София е джунгла, особено в пикови часове. В малък град ще е още по-лесно. Все пак бих препоръчала да не е всичко наведнъж- изкарване от гараж и тн, първо мъжът да ти я изкара, а ти само да тръгнеш. Паркирай в големи супермаркети, има много места и е спокойно и ще свършиш нещо полезно. Гледай почти всеки ден по малко да караш, докато навикът вземе превес над притесненията.

# 329
  • Мнения: 15 356
Аз в началото карах само през деня,вечер е спокойно обаче тръгват рейсърите .Много се притеснявах,но с времето мина.С мъжът ми карах само веднъж .Майката му е да не се отказваш,и с практика се получават нещата.

Общи условия

Активация на акаунт