Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 359
  • 749
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 301
Да, по този начин. Ползвам кавъри на блубери и бамбино мио над 9 кг (те са ми най-малко обемни). А за подложки ползвам всичко налично Simple Smile. Ако знам, че няма да заспи - тензух и сменям по-често. Друг вариант бамбукова на литъл ламб и конопена на изи пизи, имам и от памучните на гровиа (от хибридните пелени - техните гащички не ги харесвам защото ластиците много се впиват, но може да е и до бебе). Най-отгоре над всички подложки или тензух слагам от сухите на литъл ламб. Има и подложки с активен въглен, които сигурно също са хубави, но аз нямам и не мога да дам мнение. Става с пробване.

# 511
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А малкия като е г/д 9г, от тези над 9кг ли да взема? Ще му дойдат ли големи се чудя. И колко кавъри имаш?
Много благодаря за информацията.

# 512
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Задължително над 9кг. Тези под са невероятно малки и подложка/прифолд със стандартни размери трудно влиза вътре.
Моят съвет е просто да не влагате целият си бюджет директно в китайки пелени, защото може да се разочаровате.

# 513
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ами за това сега гледам този вариант. То от китайските са само универсален размер. Нещо, което може да си поръчам от ез бейби са торби за памперсите и имат хубави подложки. Общо взето обмислям допълнителни подложки и какви прифолди да взема.
Кавъри гледам че са намалени в Minimod, така че май от там ще поръчам чудя се 3-4-5 не знам колко.
Също и тези от пелени от Икеа, много ги хвалят - http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-textiles/Towels-and- … k-60450/60319528/

# 514
  • Мнения: 301
Имам 3 кавъра, аз купувам постепенно, защото си търся най- удобния вариант,
сигурно ще си взема поне още 2. Не ми е проблем да изпера кавъра и на ръка, ако ми е спешен, лесно се пере и изсъхва сравнително бързо. По принцип ползвам  2 от сутринта до къпането вечерта, ако само е пишкал и не са се вмирисали много Simple Smile. След всяка смяна на подложките забърсвам с влажна кърпичка кавъра.
Моето бебе е 9+ кг и бамбиното му е много добре,  не мога да кажа докога ще е така, но и аз мисля по от рано да го уча на гърне, че не ми се занимава нито с ЕП, нито с МП Simple Smile

# 515
  • Мнения: 9 865
Това с гърнето е сложна работа, и аз мислех, че ще го науча рано, но не става. Детето просто не седи на гърнето дори за 3 сек.

Моят син все така има обриви от мп... редувам еп и мп, сменям перилни препарати и програми за пране, но засега без особен успех, все има обривчета, които с еп изчезват. Ползвам aio бамбино и поп-ин, сега като е по-голям поп-ин са по-надеждни и удобни сякаш, но повечето бройки са ни бамбино...

# 516
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А кои се водят тези? С тези външни джобчета http://www.diaperjunction.com/assets/images/flip/diapercovers/fl … versatile-500.jpg

# 517
  • Мнения: 633
Това е кавър, щом искате нещо бюджетно си вземете 4-5 кавъра различни модели и си оразмерете тензух, който някой да ви го мине на машина + 3-4 конопени подложки, които да ползвате за нощни в комплект с тензух, който ви служи за проводимост и сте готова.3-4 подложки от тези с активния въглен също биха ви вършили работа нощем + парче тензух.

# 518
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Всички кавъри ли са с такива джобчета?

# 519
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Това е кавър на марката Bumgenius. Доста кавъри имат нещо подобно, което пречи на подложките да се разместват много-много. Ако търсиш пелени онлайн, пробвай nappy вместо diaper.
Nappy е УК думата за пелена и ще ти излизат варианти достъпни в Европа.

# 520
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А някои в български сайтове с тези джобчета?

# 521
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В български сайтове (peleni.bg, zelenotodrakonche)съм виждала само всичко-в-едно и джоб моделите им. Кавъри - не

# 522
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз не намерих за жалост. А други в България с такива държачи да знаеш?  Благодаря.

# 523
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
TotsBots Peenut и Blueberry Capri  се сещам в момента.

# 524
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Между другото ако някой продава прифолди или кавъри, нека да ми пише.
Благодаря на всички за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт