Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 123
  • 749
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 93
Жи, и на мен ми се е случвало да пусна 1-2 пелени с други дрехи и съм се колебала дали да сложа омекотител. Но тъй като при нас водата е много твърда и дрехите стават гадни, ако не сложа, съм слагала и в пране с пелени. Нищо им няма, но се е случвало много рядко. Личното ми мнение е, че нищо фатално няма да стане.  Peace

Мерси за инфото. Може да взема да пробвам някой ден пък да видим...

# 121
  • Варна
  • Мнения: 759
Аз ползвах еднократни пелени първия месец по няколко причини: 1. Сина ми се роди под 3 кг и изчаках да наддаде малко (не се бях снабдила с пелени за новородени); 2. Исках да посвикна с бебето; 3. Кърмех постоянно и продължително, като така имах доста време да ровя из темите и да се информирам още повече за пелените. Но когато започнах с МП, си ги ползвах и денем, и нощем (има хора, които дълго не се престрашават да слагат МП нощем). Разбира се, имаше период на адаптация, с доста мокри дрешки и напасване на размери, но след това всичко тръгна много добре Simple Smile Така че ползването на еднократни не е болка за умиране. Моят син се подсече жестоко в този първи месец на ЕП, но повече го отдавам на честото акане. Имах еднократни хартиени подложки, които ползвах с еднократните, след като се подсече.

# 122
  • Мнения: 737
Tsvetin, много си права. Аз бях от тези дето дълго време не се престрашиха да слагат нощем и то точно заради гафовете с протичането. Мислех, че и нощем може да се случи, а преобличане на бебето е равно на разсънване и за двамата и после будуване.
Оказа се, че притесненията са ми били напразни.
Овладях протичането, което при мен се дължеше основно на прането. Сложих нощна кобинация от подложки, която момичета тук ми препоръчаха и нямах никакви проблеми.

# 123
  • Мнения: 6
Да се включа и аз, че от много време не пиша. При мен One size китайчетата дойдоха супер, но имайки предвид че бебетата ми се родиха над 4,5 кг Simple Smile . Определено тези тип джоб са ми най-лесни за употреба и не държат много мокро (даже хич) , въпреки че ползвам различни по брой и вид подложки. Бамбук, памук, микрофибър , 1-2-3-5 пластови .... според ситуацията.

# 124
  • Мнения: 23
Tsvetin, много си права. Аз бях от тези дето дълго време не се престрашиха да слагат нощем и то точно заради гафовете с протичането. Мислех, че и нощем може да се случи, а преобличане на бебето е равно на разсънване и за двамата и после будуване.
Оказа се, че притесненията са ми били напразни.
Овладях протичането, което при мен се дължеше основно на прането. Сложих нощна кобинация от подложки, която момичета тук ми препоръчаха и нямах никакви проблеми.


Я кажи каква е тази нощна комбинация от подложки, защото в  21.00 бамбуковия джоб на EZ baby пъхам уж нощна подложка бамбук и коноп 4 пласта плюс една стей драй (но не съм наясно коя тр да е към дупето,за да попива повече, аз слагам стей драя отдолу, към външната част на пелената, само като допълнителна) и още в три часа сме подгизнали отвсякъде ...

на 5 месеца е Дария, едричка е доста,  8 кила, 67 см, много пишка вечер, но и много суче вечер, 21.00, 23.00, 03.00, 06.00... и преобуването е задължително просто, а как не ми се ще, че се разсънваме всички и става шоу, а иначе само се буди, цока и заспива веднага.

# 125
  • Мнения: 737
Tsvetin, много си права. Аз бях от тези дето дълго време не се престрашиха да слагат нощем и то точно заради гафовете с протичането. Мислех, че и нощем може да се случи, а преобличане на бебето е равно на разсънване и за двамата и после будуване.
Оказа се, че притесненията са ми били напразни.
Овладях протичането, което при мен се дължеше основно на прането. Сложих нощна кобинация от подложки, която момичета тук ми препоръчаха и нямах никакви проблеми.


Я кажи каква е тази нощна комбинация от подложки, защото в  21.00 бамбуковия джоб на EZ baby пъхам уж нощна подложка бамбук и коноп 4 пласта плюс една стей драй (но не съм наясно коя тр да е към дупето,за да попива повече, аз слагам стей драя отдолу, към външната част на пелената, само като допълнителна) и още в три часа сме подгизнали отвсякъде ...

Plamenkaa, аз ползвам поп-ин бамбук. Към бамбуковата подложка нощем слагам една конопена на Easy Peasy (под бамбуковата) и ми издържа и по 12 часа.
Този номер с конопената ми го казаха момичетата тук.

# 126
  • Мнения: 93
Plamenkaaaa, според мен джобовете не могат да издържат през нощта 12 часа и то при толкова често сучещо бебе. Аз също ползвам поп-ин за през нощта, но установих, че даже не ни трябва допълнителна подложка. Сутрин са доста мокри, но не пропускат. Когато са ми мокри всичките поп-ини използвам една памучна фитед пелена с кавър (Лекси  Heart Eyes ) и отново издържа даже без допълнителна подложка. И ние сучем още през нощта, но обикновено само два пъти. Не съм си и помисляла да слагам от китайските джобчета, защото те през деня едвам ми издържат 3 часа, а през нощта въобще не ги виждам. Та моя съвет е да пробваш друг вариант.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 759
Аз слагам копопена+2 тънки бамбукови, всичко увито в бамбуков тензух. Ползвам поп-ин за кавър или пъхам в джоб (литъл ламб, а ако нямам чисти и китайски съм ползвала). Моя син е на 7 м и все още суче нощно време (или по-скоро рано сутрин) поне по 2 пъти.
Стей-драй подложката не попива, тя служи да отвежда течността надолу към основната подложка и да държи дупето сухо, т.е. се слага най-отгоре в контакт с дупето, а не в джоба.

# 128
  • Мнения: 23
Мда, значи съм се прецкала с тези стей  драй  подложки, исках да ги ползвам като допълнителни, защото са тънички...на мене ми трябва да му държи мокро на дупето вечер.
За съжаление скоро научих, че ако се ползват от раждането пелени, които държат мокро през нощта, бебето се отучва да се напикава вечер. Казвам за съжаление, защото майка ми взе че ми го каза Дария като стана чак на 5 месеца... #2gunfire  Тя нас трите ни е отгледала така, но с обикновени едновремешни пелени. А аз си поръчах многократни пелени преди месец, т.е. бебенка, вече на 6 м. тепърва ще трябва да свиква, не че е късно, но знам ли, от новородено си е друго да го подхванеш...

Ами аз имам 4пластова комбинирана коноп+памук - нощна подложка, имам и комбинация- бамбук+микрофибър, също мн добре абсорбира, заедно са добре, ноооо, на бебето му дупето щръква по-високо от главата...аз имам и хубави бархетни и тензухени парчета, ама ако натъпча толкова парцал вътре тр да я слагам да спи права  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Ще си направя прифолди, че имам мн материал за тях, с кавър гащички имам...и така ще пробвам,плюс някоя подложка пак ще добавя,  няма много финанси, за други експерименти...дано се получи нещо Praynig...то докато се науча и ще вземе да казва вече че му се пишка хахах

# 129
  • Мнения: X
Цитат
За съжаление скоро научих, че ако се ползват от раждането пелени, които държат мокро през нощта, бебето се отучва да се напикава вечер.

Нищо подобно. Най-много да му докараш някое подсичане. Да не говорим, ако наистина започне да стиска по цяла нощ, колко е вредно това.

# 130
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Цитат
За съжаление скоро научих, че ако се ползват от раждането пелени, които държат мокро през нощта, бебето се отучва да се напикава вечер.

Нищо подобно. Най-много да му докараш някое подсичане. Да не говорим, ако наистина започне да стиска по цяла нощ, колко е вредно това.

Съгласна съм.  Peace
Не пишкането през нощта идва с приучаването на гърне ( в моят случай и двата пъти около 2 годишна възраст).

# 131
  • Мнения: 2 653
Plamenkaaaa, моите момчета от около 5-6 месец започнаха да носят МП и не съм имала абсолютно никакъв проблем от тяхна страна. По-скоро ти ще трябва да свикнеш с нова рутина.

Момичета, имам въпрос. Някоя от вас слагала ли е МП без никакъв пълнеж за бански? Заминаваме на море и децата ще ги пускам през деня в басейнче с вода, привечер ще ходим и до морето. Чудех се дали да не ги пусна по някои гащи от тези, които имат полар- бъм джиниъс-ките примерно, за да имат нещо, колкото да хване, ако има ако-инциденти.

# 132
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Принципно няма проблем. Реално банските са точно това - кавър с полар отвътре и са направени да да задържат главно твърди частици.
Единствено е възможно евентуално да се прецакат от солената или хлорна вода.

# 133
  • Мнения: 2 653
kalei, благодаря за отговора! Не се бях замисляла за солената вода. Иначе басейнчето е детско надуваемо, ние на къмпинг ходим. Ще взема тогава да ги пусна с едни ЛЛ, който и без това са леко прецакани.

# 134
  • Мнения: 53
Мами, за уплътняване при по-неудобни моменти и за първите дни, ползвате ли някакви еднократни пелени, които са по-еко. Ако може да препоръчате. И ако може да споделите опит дали кавърите пречат на пъпчето в първите дни  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт