Пролетното слънце ни прегръща, ДЕКЕМВРИйско бебе вече се обръща!

  • 41 443
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 148
Не мога да кажа каква му е била реакцията на моя мъж, той видя малкия преди мен самичък. Като цяло е бил доста шашнат, защото точно преди да му го покажат е видял мен как ме изнасят от операционна полуупоена в несвяст и е бил много разтревожен.Веднага след това са го питали дали е видял бебчо и са му го показали.Казва че му е идвало да се разплаче като ме видял и му било адски тъжно за мен, но като му показали бебо и направо литнал щастие и се разплакал, но от радост, чак му било гузно, че той така се радвал, пък аз съм на легло в почти безсъзнание  Mr. Green .

# 76
  • Мнения: 559
Запис в новата тема.Simple Smile Бяхме на преглед, попитах плюнченето и лапането на ръце дали е свързано с никнене на зъби. Педи каза, че след 3тия месец започва да работи слюнчената жлеза, затова и допреди това има т.н. млечница. След това просто не знаят какво да  я правят и затова я изкарват, съпроводено с преоткриването на ръцете.  Heart Eyes Simple Smile

# 77
  • Варна
  • Мнения: 759
При нас се случи тъпо, че не знаех точно кога ще ме оперират и изпратих ММ да се свърши някаква работа. Точно затворих телефона и казаха "Ти си наред"  Shocked И докато анестезиоложката ме разпита, ме вкараха в операционната и нямаше кога да му се обадя да се върне, а иначе стисках телефон в ръката. По едно време вече трябваше да ми слагат система и сестрата вика "какво стискаш", взеха ми телефона и чак час след операцията едвам го откриха. Затова и веднага след операцията, ММ не можа да ни види, когато ни изкараха от залата с бебето. А ММ си свършил работата, върнал се и зачакал във фоайето да му се обадя. Когато ми донесоха отново бебето в интензивната стая да го видя за малко, отново помолих акушерката да ми потърсят телефона, за да му се обадя да види бебето. После тя му го показала, но не знам каква му е била първата реакция. На изписването беше безкрайно щастлив и притеснен, но когато акушерката му подаде бебето, все едно цял живот го беше държал   Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 180
Момичета, имам няколко въпросчета, които ми се въртят в главата от няколко дни и преди да питам педиатърката да се консултирам с вас.

На синът ми главата някак все ми се струва, че все топла стои отзад. Дали аз му предавам много от моята горещина като го опра в мен, ама май не само в мен му стои топло темето. Иначе бузките и челцето му не са топли.  Rolling Eyes

Уж всяка вечер/през вечер чистим ушичките, но ми се струва, че събира ушна кал, която ми се струва, че не трябва да се събира.  Rolling Eyes

Възможно ли е пишлето му да е станало по-малко? Майка ми насочи вниманието и май наистина е като че ли по-"свито", та почнахме да се чудим дали като забелваме не сме направили грешка, дали така трябва да бъде или просто ние си въобразяваме?

За мен - до 20.03. съм се водела в болничен. Това значи ли, че тази седмица/другата вече трябва да получа първо майчинство?

Много питанки, много чуденки, ама все се каня да ви питам и вас и все не стигам до тук.  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 127
mimasa и на моето бебче отзад главичката му е по-топла, мисля, че е нормално.И също отделя доста ушна кал.Май колкото повече чистим, толкова повече се образува.

Аз имам един чисто практичен въпрос към по-опитните мами!През лятото върху бодито с къс ръкав облича ли се и блузка с къс ръкав? newsm78Или това е комбинация само за пролетта?...Че се чудя дали да купувам едни блузки!  bouquet




# 80
  • Мнения: 273
Искам да попитам за забелването, кога трябва да се направи,ние сме на почти 5 месеца,и още не съм започнала, в края на този месец започваме зеленчуковите пюрета,вие започнахте ли вече захранването

# 81
  • Мнения: 180
Искам да попитам за забелването, кога трябва да се направи,ние сме на почти 5 месеца,и още не съм започнала, в края на този месец започваме зеленчуковите пюрета,вие започнахте ли вече захранването

Ние забелване правим откакто навършихме един месец. И интересното е, че на предходната консултация педиатърката каза, че може би ще дооправя като отидем сега на 4.5. Не знам какво имаше предвид  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 559
Искам да попитам за забелването, кога трябва да се направи,ние сме на почти 5 месеца,и още не съм започнала, в края на този месец започваме зеленчуковите пюрета,вие започнахте ли вече захранването

Ние забелване правим откакто навършихме един месец. И интересното е, че на предходната консултация педиатърката каза, че може би ще дооправя като отидем сега на 4.5. Не знам какво имаше предвид  Rolling Eyes

И ние забелваме от първия месец и е почти готов. Педиатърката също ми каза, че ако има нужда накрая ще го "дозабели", т.е - ще го дръпне рязко веднъж... което предполагам ще е болезнено за тях.

# 83
  • София
  • Мнения: 8 703
Аз писах на моя мъж, като ме заведоха в реанимация да ме подготвят за секциото, казах му,че до 2 часа има право да го види и го помолих да го снима,з а д ами прати после снимки по Вайбър.
Което беше умно, защото не го помнех  Joy Бях със спинална упойка, но явно не бях много в час, защото помня, че ми го сложиха до рамото, но въобще не мога да го визуализирам. Та дошъл със сестра си и двамата са го видели.
Не знам каква му е била реакцията, само каза, че е бил много грозен и смачкан и не почувствал, че  е неговото дете.Не, защото е грозен, ами просто все едно му показват, което и да е бебе. Каза, че се чудел дали не са му показали някое "оборотно"  Joy
 
За забелването, ние само подръпваме, но по-скоро от любопитство.Нищо не е забелено, даже не мога да стигна края на дупката, че да видя част от главичката. Педиатърката каза до 6-ия месец да не го пипаме.

# 84
  • Мнения: 90
Мъжа ми ни видя веднага щом ме изкараха в коридора и малката му показаха но много набързо. На следващия когато ми я донесоха я снимах и му я пратих. Беше много развълнуван и щастлив, но първите му думи бяха че има големи уши и нос като камба сигурно за това сега като си играе с малката я нарича Чушке... накарах му се набързо и така. Понеже ме бяха приели вече в болница - два дни по- рано се знаеше, че някой ден ще родя по един или друг начин. Когато му се обадих да му кажа, че вече ме местят в родилното той горкия загубил ума и дума и изхвърчал от работа без обяснения.  baby_neutral

# 85
  • Мнения: 273
Явно всеки педиатър казва различно за забелването на мен ми каза след деветия месец,а една майка ме посъветва сега да започна

# 86
  • Мнения: 175
Аз бях с насрочена дата за планово секцио, но бебата реши да излезе по-рано. Тъкмо си бяхме легнали с мм и аз усетих някаква рязка болка ниско долу в корема и му казах "ох, колко силно ме ритна",но в следващия момент се подмокрих и викам на мм "ставай - раждам". Беше мн смешен - облече се за секунда и щял да ме чака при колата   JoyJoy Joy та взех душ, облякох се и ме закара посред нощ в болницата. Изчака да ме приготвят и влезе и той в операционната. Беше с мен през цялото време и даже той видя малката по-отблизо, когато я онасяха да я къпят. Каза ми, че всичко й е наред и после не си спомням. Следващото е, когато се събудих в реанимация и той пак беше при мен. Беше ми голяма опора. А когато после дойде да ни види в болницата не смееше да я пипне - била много малка и чуплива, но пък беше на седмото небе от щастие. Веднага я снима да я показва и да се хвали.  Laughing

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 112
Нашия татко първо видя малката на снимка и каза, че е същата като батко си, а като я видя на живо, направо се разтопи...
За обличането- аз съм слагала само боди и къси панталонки или потник и къси панталони.
Пишката на баткото пък я забелих между 3-ия и 6-я месец. И добре, че стана така, защото после стават много активни, хващат ти ръцете като пипаш там и изобщо. .. по-трудно ми се струва.

# 88
  • Мнения: 2 127
Възмутена съм!В какви чудовища се превърнаха хората!...
Къса ми се сърцето за всички погубени дечица...

А сега и тази чудовищна история за пребитото бебенце! Cry
Моля се, малката Никол да оцелее и да бъде здрава!!!А онзи изрод, сторил и това, както и всички други наранили дете, да изгние в затвора! #Cussing out



# 89
  • Мнения: 958
Ужас, аз раждах там и направо съм потресена... Като си помисля, че и на мен можеше да се случи и тръпки ме побиват...

Общи условия

Активация на акаунт