Отговори
# 75
  • Мнения: 385
Да попитам мамите от ВАрна---знаете ли кога е деня на отворените врати за Окръжна Болница.

# 76
  • Мнения: 1 442
Добро утро! Hug Къде изчезна Sweety, пусна темата и не се появи повече? newsm78
Добро утро! Тук съм, но през почивните дни бяхме постоянно на разходки. Все още сме 2в1, но не мисля, че ще е за дълго. ММ каза, че коремчето ми се е смъкнало. hahaha Милият го беше страх да излезе, че можело да родя както си ходя. Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 50
angel4eto^^, какво наложи приемането ти в Майчин дом?
Никки, с първата си бременност бях развила гестационен диабет и накрая вдигнах кръвно, което наложи секциото. Сега ме хоспитализираха, за да ми следят кръвното и тоновете, за по-сигурно. За мен звучеше рано да ме приемат в 37-ма седмица, но поне няма да бързат със секциото и ще си полежа до края на месеца.

# 78
  • Мнения: 259
Здравейте,
Новата тема наистина е свежарка Simple SmileSimple Smile

от тази седмица и аз се захващам да пера и подреждам бебшките дрешки и кошарки. Още не мога да наглася, как да си завъртя мебелите в стаята на бебо, ама се надявам като видя кошарката и да ми се избистри.  Rolling Eyes Чудя се при храненето на бебо, дали няма да ми е по удобно седнала на някакво фотьойлче, имаме едни от преди ?? newsm78 Мислих си на леглото, ама то е леко високо, аз сега трудно се настанявам, а с бебе в ръце направо не знам.
За бебефон С ММ гледахме какви ли не възможности, и най накрая драмата се разреши като една приятелка ни подари, от нейните деца - Philips - пуснах го, чува се нещо, ще видим по натам как ще е .
Още не съм харесала количка  Cry Аз държа да е с по големи колела, за да ми е по удобна, ММ настоя да е с малки, за да се побирала в колата, и не можем да се разберем по този въпрос. newsm78
Днес отивам да се видя с лекаря, който ще ми води планираното раждане (секцио), и се надявам да ме осветли за документи, кога ще ме приемат и другите подробности.

Колкото и да ми е приятна бременността, вече ми се иска да се радвам на новото бебе.
така като сме 2 в 1, ми е толкова горещо, особено вечер, и не мога да спя, само се въртя и изнервям. Направо се радвам, че малко захладня от вчера  Joy А по принцип съм зиморничава, и обожавам жегата, ама сега. Naughty

Прекрасна седмица на всички

# 79
  • Мнения: 242
Мамита, само да споделя, да не пренебрегвате кошниците за кола. Много е важно да е стабилно, да се прикрепва здраво за седалката. Все пак сигурността на бебче е най-важната. Тези евтини хич не ми вдъхват доверие. То всеки си знае де, но споделям мнение.
Иначе и на мен вече доста ми тежи, права не мога да стоя много време. Като сме сами с малката си е цяло приключение, че все ме дърпа нанякъде Simple Smile Чакам си другата седмица, живот и здраве, съм на изследвания и ще ми дават документите за болницата.
Хубав ден и седмица от мен! Simple Smile

# 80
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
С бебешкките неща е като с техниката - качеството, уви,  не определя цената. А и тези, евтините, по 45, на други места са по 80лв.  Цената зависи от производител, марка, дизайн ...

# 81
  • Мнения: 243
  bouquet
Добро утро, днес съм свежа, от два дни киселините ми намаляха  Praynig
За кошниците за кола ние също решихме да дадем повече пари, просто защото много пътуваме и искаме да ни е по-спокойно. Ще го използваме повече от количката дори. Пътуваме и до чужбина. От това, което разбрах в магазините, има кошници и столчета за кола тип кошници. И двете могат да се изполват в колата, но първите, които са по-евтини са просто един пластмасов кош, който е без никакви обезопасителни функции, освен че е закрепен с колан.
Това е мое мнение, но всеки си преценява според бюджета, колко може да отдели за кошче. Аз реших да похарча по-малко за останалите неща, но взех по-скъпи количка и столче.
Не може да се каже обаче, че най-награждаваните кошници за кола, преминали стотици краш тестове, с цена 500 лева, са същите като тези от 50 лв.  Peace
Дано на никой от нас не му се налага да разбира дали столчето му за кола е достатъчно обезопасено и сигурно  Praynig

# 82
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Евтните неща не се купуват от хора с нисък бюджет  /само/ Peace
Напротив, с годините съм забелязала, че създаденото чувство за малоценност у българина преди 89-та, го подтиква да купува скъпо, без да мисли.  Имаме познати, които теглят заеми и парите не им стигат, ама скъпа да е техниката, защото е признак на багополучие, но това е дълга тема. За съжаление тази тенденция се появи след 89-та, просто виждах как нашите връстници, живели през комунизма и лишавани от "западни' стоки така възпитаваха децата си.

# 83
  • Мнения: 242
Перу, права си за техниката, за колите е същото, нямат пари, но ще тегли заем за по-скъпа кола, която не може да си позволи.
Все пак има стоки, за които си струва да похарчиш повеко парички, като столчетата. Аз и второто, което съм купила също е скъпичко, но много стабилно.

# 84
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Да, аз затова ще си купя малко по-голяма кола, а ММ ще си кара неговата. Туингото си го обичам много, но  е много леко и опасно да возим бебка с него  Peace

# 85
  • Мнения: 3
vasileva, това е актуалната информация за дните на отворените врати за родилно отделение на Окръжна болница - Варна:
МБАЛ „Света Анна-Варна” АД, бул. Цар Освободител 100
За записване: Силвия Русева, ст. акушерка, тел.: 052/ 821 597, 052/ 821 238
30 април, 14:30 ч.
Аз звъннах на първия посочен телефон - необходимо е само да бъдат посочени две имена Simple Smile

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ние столче за кола имаме от баткото, не помня марката, но е много практично и готино, защото е от 0-18 кг. Има 10 позиции за гръбчето, включително най-легнало. Проблема е, че баткото тук-там е прокъсал тапицерията, та се чудя къде да го давам да ми ушият нова.  newsm78 За щастие приятелката ми обеща техния кош за кола, който е от най-бебешките, не помня точно килограмите. Та, на първо време ще си имаме, докато измисля какво да правя с тапицерията на нашия. Някакви идеи? Дали има да се купуват от някъде?  Thinking

Вчера наизвадихме количката и ваничката също. Та, тази седмица ще ги пера и почиствам. Иначе с дрехите съм готова - изпрани и изгладени и прилежно подредени  Joy  Останаха ми разни одеалца, хавлийки и чаршафчета да изпера още, но те не са ми от първа необходимост.

# 87
  • Мнения: 30
Здравейте момичета, честито на мамите с бебчета! Аз имам въпрос към тези с втора или трета бременност, кога ви падна тапата и колко време след това родихте? При мен вчера падна ,но доктора ми каза, че може и след няколко дни да получа контракции. Успех на всички и щастлив финал Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 550
при мен като ми падна тапата и 2 дни след това ми изтекоха водите и родих

# 89
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи мами аз съм в 38 седмица и вече нямам търпение искам да общувам с повече бъдещи майки за да има с кой да обменям информация за малките рожби който са на път лек и слънчев ден на всички!!! Rolling Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт