Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 724 398
  • 17 899
  •   6
Отговори
# 8 700
  • Мнения: 35 968
"Оплачи се" е от онези теми, за които сме преценили, че не е нужно да бъдат отчетни.
Физическа сила спрямо потребителите не прилагаме, само мерките, които са предвидени в правилата на форума и които обсъждаме единствено с конкретния потребител, спрямо когото се прилагат.

# 8 701
  • Мнения: 4 239
Въпросът не е приятна или неприятна тема е "Да се оплачем..."
Въпросът е към модератори и администратори, а именно : "На кои правила на форума се основава все още съществуването на темата в сегашния ѝ вид и защо се налага допълнителна физическа сила, за да се справите със спамещите потребители в темата?!

Фактът, че темата ВСЕ ОЩЕ съществува в този си вид, следва да ви говори, че пишещите в нея намират това, което търсят. Място, където да се оплачат от каквото и да е, да кажат от какво се оплакват колкото преценят и евентуално да поискат да чуят чуждо мнение по споделеното. Не зная лично Вие дали четете и пишете в темата от създаването й до 6000-та й страница /срещу което протестирате/, но си направих труда да погледна публикациите ви в нея от май месец насам. Оплаквате се от некачествен ремонт на съседите, довел до мухъл зад гардероба, застраховка на жилището - отговорено ви е. Проблем с мехур от изгаряне - поискали сте съвет - отговорено ви е. Проблем с комари, листни въшки и увехнали цветя /плюс евентуално негативната реакция на мъжът ви/ - реагирано е.
Питате по-горе модераторите - цитирам Ви: " А какви са ви наблюденита-дали едни и същи потребители смамят редовно, или?
И ако са едни и същи, не следва ли вече да са санкционирани според правилата на форума?"
Не съм модератор, но като редовен потребител на темата, ще си позволя да ви задам въпрос - вие как бихте се определили, от спамещите в темата ли сте? Ако следва да бъдем абсолютно пунктоални, то споделените от вас
проблеми трябва да са към тема Градинарство, Здравни, За дома, ремонта, застраховки, трудови правоотношения /визирам работниците по ремонта/.
Към Зуки Су - твърдението, че в темата се коментират само деца, мъж и здраве не е вярно. Лично аз съм коментирала детайлно в тази тема ремонта на автомобила Ви. Не видях реакция от Ваша страна.

 Не е вярно, че пишещите в темата са затворена групичка, които не отразяват "новодошли". Примери бол!
Потвърждавам, че темата се модерира - лично аз направих нарушение /от незнание/ и публикувах два последователни поста, за което веднага бях предупредена.
Не смятам, че в точно тази тема трябва да се публикуват единствено оплакванията. Съпричастността към споделеното аз лично не възприемам като спамо-чат, а като подкрепа. В този ред на мисли е хубаво някой да сподели и за нещо добро. В тази тема не се ограничава от какво да се оплачеш, както и не се толерират нападки от типа "защо си позволяваш да се оплакваш". Със сигурност принос за това имат и модераторите, но впечатлението ми е и от пишещите в темата. Отбелязвам също и че много потребители само четат /засега/ - съдя по лайкове на някои мои публикации - виждам непознати ми никове.
        Темата "Да се оплачем..." смятам за много полезна и ще съм благодарна, ако съществуването й продължи в същия й вид. Благодаря и на модераторите за разбирането за специфичността на самата тема и подхода им по администрирането й.

# 8 702
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен също ми прави впечатление за спам/чат в темата. Ето нещо от последните страници:
Simple Smile Simple Smile едвам ме нави.
търся си хотелче за събота Simple Smile
Simple Smile Simple Smile едвам ме нави.
търся си хотелче за събота Simple Smile
Предният път резервирах апартамент през airbnb от една много приятна дама. Но апартаментът е голям, 4+.
Marsia_K, какви са тънкостите и начините да се направи по-дълготраен гел лак в домашни условия?
Simple Smile Simple Smile едвам ме нави.
търся си хотелче за събота Simple Smile
Погледни хотел "Варна" ,не е лукс, но е чистичко,на тиха улица и си на 5 минути от пъпа на Варна.
 Много ми харесва гел-лак, но ноктите ми растат страшно бързо. На ръцете на първата седмица вече се вижда израстнало. Общо взето в последните години не ми се занимава да се лакирам. На краката само лятото слагам лак.

# 8 703
  • Мнения: 15 317
Ма какво и има на темата, не разбирам. Нормално е някой като се оплаче, друг да му окаже подкрепа. Какво, в телеграфен стил ли да върви темата. Ами не става, хора сме, оплакваме се с надеждата да ни олекне и някой да ни подкрепи. Кому е нужно това заяждане за дадена тема, особено от хора, които като цяло не пишат в нея. Така беше и с темата за Загадките, не им харесвало на някои да четат дадени загадки и хайде правете друга тема и то хора, които не пишеха в нея, а само четяха. Хубава работа.

ПП Е, и. Какво като са споделили и нещо извън оплакването. Чак пък толкова строго да се гледа. Не ми се вярва и не ми се иска. Нали Форума затова е форум, платформа за писане и споделяне. Чудо голямо станало.

# 8 704
  • София
  • Мнения: 28 579
Когато някой се оплаче, а друг коментира оплакването на първия, е нормално. Но наистина има спамо-чат, който няма абсолютно нищо общо с някакво оплакване. Например скоро имаше снимки пльоснати (не знам дали все още ги има, не съм гледала).

# 8 705
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има разлика в подкрепата на изказано оплакване и започване на нов  разговор с описание на това как е минал денят ти или постване на малоумни шегички във вид на изображения или гифчета.
Аз не се оплаквам, не ми е важна темата, само констатирам в подкрепа на това, как изглежда отстрани. Нямам претенции към темата, но съм съгласна, че е пълна с чат и в един момент някои оплакващи се стоят като в небрано лозе.

# 8 706
  • Мнения: 15 317
Добре, съгласна съм, че може да има леко залитане, ама на кого пречи това. Пишат си хората, тихо, кротко, намерили са своето оазисче.  А това, че някой остава не чут, не разбран, не видян, не е от това, че темата леко е залитнала. Пишещите така или иначе щом не са го отразили, няма и да го отразят независимо как върви темата - в русло или леко извън него, отразяването някак или се получава или не. Както и да е. Модераторите са тези които ще решат.

# 8 707
  • Мнения: X
Като видите такива залитания, информирайте модератор, вместо да слагате тук под общ знаменател цялата тема. Аз вече свикнах със спама на някои потребители, защото подчертавам, те са единици и просто го подминавам.

# 8 708
  • Мнения: X
Да, такива залитания и спам има в темата. Предполагам, не е проблем модератор да ги трие и да предупреждава потребителите. Още повече, че един от модераторите е редовен участник в темата, следователно има поглед върху нея.

# 8 709
  • Мнения: 68 654
Аз ви предлагам да си спомните основното правило на форума, че с модератор не се спори, и да прекратите спама в тази тема. Бе отговорено вече на въпроса, с което темата е изчерпана, смятам.

# 8 710
  • Мнения: 1 103
Мога ли да блокирам потребител, който не желая да ми пише?

# 8 711
  • Мнения: 35 968
Можете. Инструкциите как да го направите са тук.

# 8 712
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Във няколко теми срещнах изключително грозни квалификации към анонимни деца -"отрепки , откачени , уродливост , потенциални престъпници и др. "
Мисля , че хейтърството и лично диагностициране от посредствени хора е безполезно , досадно и нисшо .
Присъствието на сhild haters в подобен форум е крайно неуместно.
 Участието на подобни персони трябва да е лимитирано , със съответните санкции .

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 00:42 от Viviana91

# 8 713
  • София
  • Мнения: 4 122
Как мога да се отпиша от тема, в която съм писала коментар?

# 8 714
  • Мнения: 46 518
Във няколко теми срещнах изключително грозни квалификации към анонимни деца -"отрепки , откачени , уродливост , потенциални престъпници и др. "
Мисля , че хейтърството и лично диагностициране от посредствени хора е безполезно , досадно и нисшо .
Присъствието на сhild haters в подобен форум е крайно неуместно.
 Участието на подобни персони трябва да е лимитирано , със съответните санкции .
Когато видите такива коментари, използвайте функцията "Информирай модератор", за да реагираме веднага. Благодаря!

Как мога да се отпиша от тема, в която съм писала коментар?
Спиране на известия за нови отговори в теми с Ваше участие

Общи условия

Активация на акаунт