Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 724 267
  • 17 898
  •   2
Отговори
# 6 915
  • Мнения: X
Как така е пусната тема от Анонимен в СО? Нали уж само мнения можеха да се пускат така, а тази тема беше пусната от човек с обикновен никнейм, който сега е заменен от "Анонимен"?

Темата е пусната от потребител, който по-късно е пожелал забравяне. По тази причина изписва "Анонимен" като автор. Теми не могат да бъдат публикувани чрез функция "Анонимен".

Благодаря ти, Бубанка. Някак съвсем случайни и избирателни започват да ми изглеждат правилата. Предполагам, че и много други хора биха пожелали "забравяне"... За влезлите през ФБ с истинското си име го разбирам, но за някакъв обикновен ник тип Пенка16 ми е странно.

# 6 916
  • Мнения: 35 968
Всеки има право да оттегли съгласия и постовете му да се виждат с автор потребителското му име или да пожелае забравяне и постовете му да бъдат с автор "Анонимен". И в двата случая се премахва всякаква друга информация вкл. имейла и настройките от профила, но все още неприелите или вече оттеглилите съгласията могат да възстановят профилите си по-късно по свое желание.
Преди потребителите получаваха ранг "Отказал се" като сами решаваха каква информация да премахнат от профила си с изключение на имейла.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 15:08 от bubanka

# 6 917
  • Мнения: X
Благодаря за отговора.

# 6 918
# 6 919
  • Мнения: 10 703
За пореден път ми излиза тази грешка. Не ползвам мобилна версия. Може ли да кажете каква е причината ?
Скрит текст:

 

# 6 920
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Запознати сме и се работи по отстраняването.
Случва се при страниците с безкрайни списъци (напр. НОВИ), при опит да се зареди следващата серия теми.

# 6 921
  • Мнения: 6 323
5. Какво ще се случи с профилите, които не дадат своите съгласия?
- профилът ще бъде деактивиран
- имейл адресът ще бъде еднопосочно хеширан и няма да бъде достъпен в явен вид дори и за администраторите на базата данни (това е разрешено от регламента и се нарича псевдонимизация на данните)
- от профила ще бъдат премахнати данните, записани в полетата за пол, дата на раждане, местожителство, бременност, деца
- профилите няма да могат да бъдат разглеждани от останалите потребители
- при желание на потребител, който не е дал съгласията си да активира отново профила си, то той ще трябва да въведе потребителското си име, паролата и имейл адрес, на който ще получи писмо с линк за активация и ще е необходимо да даде съгласията си.


6. Какво се случва с профилите, пожелали забравяне?
- профилът ще бъде деактивиран и анонимизиран
- от профила ще бъдат премахнати имейл адреса (ще бъде заместен с произволен стринг), данните, записани в полетата за пол, дата на раждане, местожителство, бременност, деца
- профилите няма да могат да бъдат разглеждани
- няма да може да бъде възстановен
- данните за пожелалите забравяне се пазят в отделен регистър с изключително ограничен достъп

Описаното за профили, които не са дали своите съгласия, се отнася и за тези, които оттеглят съгласията си.
Опциите за оттегляне на съгласия и искане за забравяне са достъпни в секция Лични данни в профила на всеки потребител.

# 6 922
  • Мнения: 6 323
Радика, къде видяхте противоречие?
Всеки потребител в секция лични данни в профила си разполага с функциите Оттегляне на съгласие и Искане за забравяне.
Какво се случва след оттегляне на съгласия и искане за забравяне съм цитирала ясно.

В посочената тема е указан линк и към пълната задължителна информация за правата на лицата по защита на личните данни - http://www.bg-mamma.com/?topic=1031669
Там също е описано правото "да бъдеш забравен" и е указано:
Цитат
(6) След като бъде завършена процедурата и удостоверим идентичност на лицето, отправило искането, и лицето, за което се отнасят данните в съответствие с посочените по-горе стъпки, ние ще изтрием всички данни, които обработваме за Вас, в съответствие с ал. 3, а Вашето Потребителско име/Псевдоним, под което сте правили публикации във форума, ще бъде анонимизирано.


При оттегляне на съгласия се запазват данните за потребителско име и парола, а всички останали данни се премахват. Имейлът се хешира. Публикациите остават написани с потребителското (не екранното) име.

# 6 923
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 206
Да, благодаря. Можеше просто само този текст да се цитира и щях да разбера. Не разбрах, че трябва да използвам препратките на препратката.
Хубав ден!

# 6 924
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
http://old.bg-mamma.com/?topic=1051193 Реклама.

# 6 925
  • Мнения: 46 518
Благодаря за сигнала!

# 6 926
  • Мнения: 2
Искам да изтрия профила си, но когато въведа паролата, която ми е изпратена от Вас на имейла ми, излиза, че е неправилна. Това е невъзможно, защото не съм я променяла и я въвеждам точно както е изписана в имейла. Очаквам отговор.

# 6 927
  • Мнения: 35 968
Пиша Ви лично съобщение.

# 6 928
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Има ли възможност да се промени анкета в тема? Темата е стара, от юни месец, но и скоро няма да бъде изписана. Благодаря.

# 6 929
  • Мнения: 35 968
Да. Пишете лс на избран от Вас модератор или администратор.

Общи условия

Активация на акаунт