Виждам как едно семейство ще се разбие пред очите ми

  • 29 978
  • 628
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета!

Подозирам, че ще ме направите на пух и прах, че темата не е за тук, че не е моя работа и така нататък. Истината е, че вече 2-3 месеца пред очите ми се разиграва драма, в която съм безучастен свидетел, докато в петък чашата на търпимостта ми преля.

Ще разкажа тегобите си, за да влея светлина в същината на проблема.
Колежка от моя офис, която е сравнително от скоро при нас, завъртя успешно главата на един от колега. Забелязвах промените в него-странно висене в нашия офис, промяна в гардероба му, спортуване, но никога не съм му обръщала кой знае какво внимание. Докато не видях, че колежката ми целодневно флиртува с него в чата..Въпреки работата, която трябва да свърши, тя отделя по-голямата част от работния ден в чатове и флиртове. Ако се опитам да я попитам нещо, свързано с работата, тя ме отрязва, че в момента не може да ми отговори, докато аз виждам през същото време как се подхилква изчервена на последната му шега в чата.
Тя не е от Големия град, не живее на квартира, а при приятеля си.
Той (колегата ми) има , или може би имаШе, семейство, на което до скоро се възхищавах. Жена му е амбициозна и успяла дама, работи като мениджър в друга фирма, привлекателна е, добре облечена, възпитана и стилна жена. До скоро той спираше всичко останало, когато тя му се обадеше, споменаваше я често.
Знам, че не е моя работа и го подчертавам дебело, но в петък дойде при нас детето му влизайки в нашия офис, буквално ми призля. Осъзнавам как живота на това дете е на път да се преобърне, а то е невинно. Аз също имам деца и вероятно за това съм толкова докачлива на темата. Всичко заради една шавлива пикла, която не се свени да хукне да флиртува с женен мъж.
До скоро бяха по-дискретни, по-скоро той продължава да е дискретен, тя не толкова..Вече ми призлява от постоянните и екзалтирани писъци и смешки, изчервявания ,прозрачни дрешки простотии. Единствената и комуникация с мен е да ме пита дали имам някакъв проблем от естество, което той може да разреши за да си намери повод да го извика и да продължи флиртчетата пред отвратените погледи на всички колеги

Естествено няма тревопасни в офиса, всички надушиха сагата, има негови съседи та драмата придобива все по-мащабни измерения. Момичетата от офиса (повечето семейни с деца) започнаха да я избягват, включително и аз.
Отделно аз мисля, че той все пак държи на семейството си и не е толкова изтрещял, дори очевидната криза на средната възраст, която го е затресла преждевременно не би го заслепила дотам, че да зареже жена си и ДЕТЕТО.

Отделно нейния приятел е страшно ревнив, постоянно се оплакваше от него, но виждам, че човека си е имал своите основания.
Честно казано аз за пръв път ставам ням свидетел в такава ситуация, но е дразнеща и изнервяща.


Или?

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 12:53 от *Mishele*

# 1
  • Мнения: 5 548
1000 пъти казваш, че не е твоя работа, обаче чак пускаш тема във форум! Какви съвети очакваш? Дори да е вярно, какво би могла да направиш? И какво му е на детето, че си скочила такава? Откъде знаеш, че "живота на това дете е на път да се преобърне" ooooh!

# 2
  • Мнения: 5 892
Плесни 2 шамара на шефа си, мацката не му събува гащите насила.  Peace
После 2 на теб, защото наистина не е твоя работа. Не знаеш какво се случва в това семейство. Отстрани нещата може далеч да не изграждат такива, каквито са. Това, че жена му е привлекателна според теб и има кариера не означава, че той е щастлив с нея и отношенията им са приказка.
Защо не си гледаш работата вместо да се гледаш в чуждите гащи какво се случва?

# 3
  • Мнения: 26
Имам поглед какво се случва с неговото семейство.
Знам, че колежката ми си е тръгвала няколко пъти с него.

Отделно аз определено си гледам работата, та и част от нейната, която се прехвърля върху нас, работещите, които се не закачаме явно с женените мъже и не заделяме по-голямата част от работното си време в чатове, пращане на сърца и мечки.

# 4
  • Мнения: 5 892
Щастливите семейства и да имат проблеми, не ги раздухват или коментират за да могат всички клюкарки да "имат поглед" върху тях.  Peace
Наистина не е твоя работа интимния живот на другите хора.  Peace
Не можеш да направиш нищо в случая, освен да ядосаш шефа и да те изгони от работа  Peace

# 5
  • Мнения: 26
Той не е мой шеф, той е ръководител на друг отдел и няма властта да ме изгони от работа.

Работата ни е взаимосвързана. Имам си друг пряк ръководител, който си седи на задника и хората имат уважение към него. И мисля, че няма щения да ме гони от работа.

# 6
  • Мнения: 5 548
Отделно аз определено си гледам работата, та и част от нейната, която се прехвърля върху нас, работещите, които се не закачаме явно с женените мъже и не заделяме по-голямата част от работното си време в чатове, пращане на сърца и мечки.

Вършиш и твоята, и нейната работа, но все пак ти остава време да следиш какво прави тя на компютъра си, сърца или мечки праща и на кого ги праща и с кого си тръгва... Ако съм на мястото на шефа ти, ще ти дам още задачи, защото ми се струва, че скучаеш, че си тръгнала и на кръстоносен поход за спасяване на семейството му.

# 7
  • Мнения: 26
Отделно аз определено си гледам работата, та и част от нейната, която се прехвърля върху нас, работещите, които се не закачаме явно с женените мъже и не заделяме по-голямата част от работното си време в чатове, пращане на сърца и мечки.

Вършиш и твоята, и нейната работа, но все пак ти остава време да следиш какво прави тя на компютъра си, сърца или мечки праща и на кого ги праща и с кого си тръгва... Ако съм на мястото на шефа ти, ще ти дам още задачи, защото ми се струва, че скучаеш, че си тръгнала и на кръстоносен поход за спасяване на семейството му.

Всички виждаме скайпа и, не само аз.

Те са темата на всички в обедната почивка.

# 8
  • Мнения: 26
Отделно той е дискретен и обран, както вече споменах, но ние всички гледаме резките смени на настроенията и, от смях и веселба, но истерия с разтреперване, втрисане и рев,което води до панаири с трите отдела, с които комуникира и хората вече вдигнаха ръце от нея.

# 9
  • Мнения: 5 892
Интимния живот на хората  не ви влиза в работата нито на теб, нито на колегите ви.
Аз на приятелка не бих тръгнала да й "оправям" семейството в такива случаи, камоли на непозната жена.
Ще правят, ще струват- ти ще излезеш накрая виновна и разбивачка на семейства.
Стой настрана!  Peace
Той като е решил да търси разнообразие няма значение коя е- ще се насити на тази, ще си хване друга...  Peace

# 10
  • Мнения: X
Хм ... поредната провинциална златотърсачка
И аз имах подобна колега, съвсем официално си признаваше, че търси гаджета с жилище, за да има къде да живее без да плаща наем
И докато е уж с гадже се вихри вечер навън и се сваля еднократно с разни
Грозна работа, добре поне че на работа се държеше сравнително прилично, но няма как в предимно дамски колектив

# 11
  • Мнения: 2 646
Не се вълнувай толкава, поредната офис любовна история, която ще трае 3 дена. Каква класика само- млада нахакана служителка, оплела в мрежите си шефа, ха ха! Чудо невиждано! Подобни работно интимни отношения траят от ден до пладне, така че вземете да се успокоите ти и колегите, няма да се разведе шефа, няма е нещастно детето му, цялата лав стори ще мине и замине като ланшния сняг Grinning

# 12
  • Мнения: 25 695

Какво бихте ме посъветвали, бихте ли били безучастни на мое място?


Налягай си парцалите, само това мога да те посъветвам.
Не е твоя работа грижата за чуждите семейства. Гледай си твоето.

# 13
  • Мнения: 26
няма е нещастно детето му, цялата лав стори ще мине и замине като ланшния сняг Grinning
Надявам се!

# 14
  • Мнения: 26
Отделно ме дразни и не само мен, а и колегите ми цялата грозотия на поведението и.
Вече е тотално отбягвана от всички. И то-съвсем явно.

Общи условия

Активация на акаунт