Помощ за избор на лаптоп

  • 136 946
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 795
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А те изобщо приемат ли връщане на стока, закупена от физическите им обекти? Да не те разочаровам, но за съжаление, мисля, че "не"... Sad

# 796
  • Мнения: 7
И аз се чудя.
Ще чакам и други мнения, ако някой знае или го е правил.

А иначе как се маха username и паролата, за да се върне Уиндоуса до първоначалното му състояние?

# 797
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, по принцип, хубаво е тези неща да се проверяват предварително, защото за мен е много рисковано да купуваш такава скъпа вещ, без да имаш представа дали можеш да я върнеш, при нужда.
Най-добре в понеделник звънни директно в централата на "Технополис" и ги питай.
На 99% съм убедена, че те пари не връщат, при никакви обстоятелства. Дори да си се нахендрил на нова, но откровено дефектна стока – ще ти отговорят, че могат да я пратят на сервиз, и дотам.
В Бълхария, за лош късмет, законът е пределно ясен – имаш правото да върнеш стока, закупена онлайн, в съответните срокове, но не и такава, взета от физически магазин / обект. Което е безумно, но така стоят нещата.
Много малко на брой са магазините, чиято политика позволява връщането без причина и на продукти, закупени offline. Пример за такъв тип магазини са IKEA, Lidl, Decathlon и т.н.

# 798
  • Мнения: 7
А може ли смяна с друг лаптоп?

# 799
  • Мнения: 1 237
Пароли се махат по различни начини, а другото може би зависи от това кой ти е правил инсталацията - от магазина или в сервиз. Ако е от друго място, най-малкото може да се върне харда в предишното му състояние.

# 800
  • Мнения: 7
Уиндоуса май си е инсталиран от производителя, само се правят настройките - език, username, парола и т.н.
А как се връща SSD-то в оригиналното му състояние?

# 801
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Когато се купува лаптоп, стъпките са следните:
1. По възможност се проверяват няколко предварително харесани по описание модела на живо, ако са налични в близките магазини за техника.
2. Подбира се внимателно кой е най-удачният модел, според търсените предимства.
3. Купува се по Интернет от надежден магазин, защото това дава право за връщане до две седмици след покупката.
4. Когато се получи и вече е включен вкъщи, се преценява дали да остане или да се върне.
5. Ако лаптопът има операционна система Windows:
а) Щом е харесан и ще се използва, се вкарва паролата на ОС и се регистрира.
б) Ако обаче човекът размисли и иска да го върне, не използва парола на ОС, за да може да бъде приет обратно от търговеца.

# 802
  • Мнения: 7
A username маха ли се?

# 803
  • Мнения: 1 237
Влизаш с права на администратор ( и от съответния акаунт ) и изтриваш другите направени акаунти заедно с паролите им. Въпроса е какъв е уина и дали имаш пълни права на админ.

# 804
  • Пловдив
  • Мнения: 60

Кажи само марката на лаптопа и с каква Операционна система е вмомента, пък ще ти кажа как да придобиеш администраторски права ако такива липсват и съответно как да си поправиш затруднението.

# 805
  • Мнения: X
Lenovo T590 Windows 10 Bitlocker.
Успех! Joy Joy Joy

# 806
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Lenovo T590 Windows 10 Bitlocker.
Успех! Joy Joy Joy

А, ти това го казваш така заради ТРМ модула... но съм убеден че не ти е конфигуриран като хората и поста ти е повече като заяждане отколкото като нещо друго Joy Joy Joy



    1. Изключи лаптопа
    2. Включи го и веднага след това задръж бутона за включване/изключване за 6 секунди
    Повтори тази процедура 4 пъти
    3. Ще ти излезе Windows Recovery менюто
    4. От Advanced Options стартирай под Safe Mode with Command Prompt
    5. Като зареди в Command Prompt-a напиши "net users Administrator /active:yes"
    6. След това напиши "net users Administrator *" ще ти поиска да въведеш 2 пъти парола, която трябва да е сложна според изискванията на Password Policy-то на TPM-a  (обичайно 8 знакова, 1 малка, 1 главна, 1 символ и цифри)
    7. Рестартирай машината (това че потребителя е активирал Bitlocker-a, не означава че администратора не може да го деактивира)
    8. Като ти излезе Windows logon екрана, избери logon with other user и запиши без кавичките ".\Administrator" след което напиши и парола
    9. Натисни Enter и компютъра е твой

# 807
  • Мнения: X
Не става. На втория рестарт иска битлокър Кий. Други идеи?
А сега ми кажете и как да заредя ос след като не знам този ключ
За да го докарате до net use system дяла трябва да е декриптнат. А това не става от рикавърито. Дялът ще се заключи в момента в който буут ордъра се смени. Това като безплатен урок и ... малко като "Не всичко в Гугъл е точно както е написано."

Ако Windows не ви е силната страна мога да ви дам задачка с Debian и LVM, която за разлика от мека китка има решение.

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 20:41 от Анонимен

# 808
  • Мнения: 5 616
Здравейте! В процес съм на издирване на ултрамобилен лаптоп. Трябва ми за пътуване или когато съм в движение, затова съм се насочила към 11,6 - 12 инчови модели. Ще ми се да е нещо, което да мога да мушна в раница или по-голяма дамска чанта и на което да съхранявам доста информация.  Ще се ползва за браузване, документи и слушане на музика от време на време, но ми се иска да работи сравнително гладко, доколкото е възможно. Нямам голям бюджет и разглеждам модели втора ръка. Засега се колебая между:


Asus Transformer Book T200TA
Процесор: Intel Atom Z3775, 1.46 GHz (turbo boost up to 2.39 GHz), четири ядра
Оперативна Памет: 2 GB LPDDR3
Екран: 11.6 inch., touchscreen, 16:9 ratio, IPS HD (1366x768 px), 178 градуса ъгъл на видимост.
Памет: 32 GB eMMC (21 GB използваеми) + 500 GB HDD
Харесва ми това, че може да се ползва и като таблет. Притеснява ме дали 32 мегабайта памет ще стигнат. Мисля да взема и някаква по-голяма карта памет, но не знам дали това ще реши проблема с приложенията.

Разглеждам и лаптопи на НР:
HP EliteBook 2560p, i3, 12.5"инча
ПРОЦЕСОР: Intel® Core™ i3-2310M Processor (3M Cache, 2.10 GHz)
ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ: 2GB
ВИДЕО КАРТА Intel HD 3000 Graphics
ПАМЕТ 80 GB 7200 rpm
ЕКРАН 12.5-инчов (31.75 см) HD Ready (1366x768) Матов дисплей
ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО DVD записвачка


HP EliteBook 2170p -
Intel Core i5-3427U (1.80/2.80GHz, 3M)
Intel HD Graphics 4000
8 GB DDR3
320 GB SATA
11,6" (29,46 см) HD матов с LED подсветка

Тук процесорите са по-мощни, но не знам доколко това няма да скъсява живота на батерията.
Приемам съвети и за други устройства. Погледнах и няколко други, но четох ревюта, че са много бавни или пък ми се струват с недостатъчно здрави корпуси, а предвид, че ще разнасям машинката, смятам, че трябва да е по-здрава.

# 809
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Здравейте! В процес съм на издирване на ултрамобилен лаптоп. Трябва ми за пътуване или когато съм в движение, затова съм се насочила към 11,6 - 12 инчови модели. Ще ми се да е нещо, което да мога да мушна в раница или по-голяма дамска чанта и на което да съхранявам доста информация.  Ще се ползва за браузване, документи и слушане на музика от време на време, но ми се иска да работи сравнително гладко, доколкото е възможно. Нямам голям бюджет и разглеждам модели втора ръка. Засега се колебая между:


Asus Transformer Book T200TA
Процесор: Intel Atom Z3775, 1.46 GHz (turbo boost up to 2.39 GHz), четири ядра
Оперативна Памет: 2 GB LPDDR3
Екран: 11.6 inch., touchscreen, 16:9 ratio, IPS HD (1366x768 px), 178 градуса ъгъл на видимост.
Памет: 32 GB eMMC (21 GB използваеми) + 500 GB HDD
Харесва ми това, че може да се ползва и като таблет. Притеснява ме дали 32 мегабайта памет ще стигнат. Мисля да взема и някаква по-голяма карта памет, но не знам дали това ще реши проблема с приложенията.

Разглеждам и лаптопи на НР:
HP EliteBook 2560p, i3, 12.5"инча
ПРОЦЕСОР: Intel® Core™ i3-2310M Processor (3M Cache, 2.10 GHz)
ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ: 2GB
ВИДЕО КАРТА Intel HD 3000 Graphics
ПАМЕТ 80 GB 7200 rpm
ЕКРАН 12.5-инчов (31.75 см) HD Ready (1366x768) Матов дисплей
ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО DVD записвачка


HP EliteBook 2170p -
Intel Core i5-3427U (1.80/2.80GHz, 3M)
Intel HD Graphics 4000
8 GB DDR3
320 GB SATA
11,6" (29,46 см) HD матов с LED подсветка

Тук процесорите са по-мощни, но не знам доколко това няма да скъсява живота на батерията.
Приемам съвети и за други устройства. Погледнах и няколко други, но четох ревюта, че са много бавни или пък ми се струват с недостатъчно здрави корпуси, а предвид, че ще разнасям машинката, смятам, че трябва да е по-здрава.

Вземи си Lenovo ThinkPad X1 Carbon или Lenovo ThinkPad X240, X250 или X260

Х серията са с вградена и външна батерия, удароусточиви и устойчиви на заливания. Моят Х240 с вградената и външна батерия издържат до 12-15 часа работа с 1 зареждане. Ако не го използвате често с 1 зареждане може и месец да изкарате. Имат 3G модул, може дам у поставите SIM карта и да имате интернет навсякъде без излишни "бисквитки" и тн. Клавиатурите им са с подсветки, като цяло много са удобни и са с същите параметри на описаните от вас по горе

Общи условия

Активация на акаунт