7 СОУ "Св. седмочисленици"

  • 67 772
  • 314
  •   1
Отговори
# 255
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 195
Когато записвах голямото дете в 7-мо, учителите които поемаха първокласниците приемаха документите. Така, че това е макар и неособено голям досег с тях.

# 256
  • София
  • Мнения: 5 881
Е, Илит, аз никого никого не ангажирам и задължавам с коментара си.
По-нагоре молят за впечатления и аз споделям.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 310
Разбира се, говорех по принцип. Не съм имала предвид да прозвучи на контра. ✌️

Просто си разсъждавах, защото много от родителите на децата, които сега завършиха подготвителна в училището, ще пишат, че искат при Андасорова тъкмо заради отзивите. И аз си мислех да го направя, докато една от майките не ми сподели, че иска всяка друга, само не и нея. Защото при нея децата изобщо не се занимавали с предмети като музика, рисуване, физическо. Тя не искаше натиск и напрежение за детето си. Но и това е малко ЕЖК.

И аз не знам кое е по-добре. Затова май няма да пишем нищо.
Разчитам на това, че няма отрицателни отзиви за нито една. А това само по себе си е показателно.

# 258
  • Мнения: 576
Здравейте!
В колко часа започва първа смяна в прогимназиален етап?

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 1 654
Здравейте! Детето ми е четвърти клас и вероятно ще продължи в училището. Може ли да споделите мнения за класните ръководители, които 2023 ще поемат петокласниците? Дали има практика да продължават същия клас по-нагоре, ако повечето деца останат или задължително се разформироват?

# 260
  • София
  • Мнения: 19 094
Моят син е в 7 клас, мисля, че всички паралелки продължиха след 4 клас както си бяха. В тяхната дойдоха 5-6 нови деца, но разбира се, има напуснали

# 261
  • Мнения: 18
Здравейте! Може ли да споделите актуални впечатления от училителите, които ще поемат 1 клас тази есен? На какво ниво е дисциплината, подготовката по математика, български език и чужди езици? Със занималнята и стола как стоят нещата? Благодаря!

# 262
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 195
Занималнята зависи от учителя и децата, в 1 и 2 клас е една идея по-добре, след това по мое мнение нивото спада. Стола е приличен, цената на купона е 4 лева. Ако детето си хапва всичко, стола ще му хареса. Дисциплината е според децата и разбира се класната.  От учителките, които сега водят 4 клас, мога да дам положителни отзиви за Новева и Енчева. Подготовката по български и математика, ако детето е усърдно, е добра. Има допълнителни занимания извън часовете, които се заплащат, включително и по английски език. В училище изучаването му е много малко, в 4 клас вече занятията стават повече и ако детето е старателно и учи, ще получи добра основна подготовка по езика. Директорката хич я няма, не решава нито един възникнал проблем, да не говорим, че в повечето случаи се държи все едно родителите са й длъжни, а не тя на тях, но да кажем, че не всеки клас опира до нея. Като цяло средата в училището е много добра, според наблюдения над класа на едното ми дете. Според наблюдения над класа на другото дете - рано е да давам оценки, въпреки че учителката му е много готина. Така, че малко както се падне.

# 263
  • Мнения: 536
Здравейте. Мнението ми по-скоро се припокрива с горното, за директорката нямам такива впечатления до момента, но може грешката да е в моя телевизор.
В сравнение с много други столични училища училището е отлично! Всъщност вижда се по резултатите от НВО-то, погледнете ги. Миналата година след 4 клас сме били на много предно място, нещо от рода на 4-то място за държавните училища в София. Ще пиша по-подробно по-късно, да, учителките са Новева и Енчева за догодина, дъщеря ми е 4 клас.
Децата са сравнително свестни, на заинтересовани родители, търсещи добро място за детето си, повече от 2/3 пътуват от всички далечни столични квартали, имаме от Надежда, Младост, Овча купел, Хаджи Димитър, Борово, Манасирски ливади, Дружба - с една дума от всякъде. Занималнята и столът са с отлично качество /отново казвам и повтарям - в Сравнение с повечето столични училища, да не си помислите нещо Wink/, от 3-ти клас става по-трудно в занималнята, като навсякъде, децата растат, но си има ЦДО до 4 клас плътно за всички деца! Храната в стола е доста добра, всички ядат и не съм чула оплаквания много много. Е, моето дете не е от злоядите, но - взима си втора порция често! После ще пиша и за недостатъците.

# 264
  • Мнения: 3 835
Здравейте, имате ли наблюдения дали дете от друг район би имало шанс за класиране и на кое класиране се случва? Колко са паралелките за първи клас?

# 265
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 195
4 са паралелките. Масово децата, които учат в 7 училище не са от района на училището. За класирането не мога да кажа, моето дете го приеха преди няколко години на 3 или 4 класиране, но тогава нямаше система за прием.

# 266
  • Мнения: 3 835
А имате ли представа кои са учителите, които поемат първи клас?

# 267
  • София
  • Мнения: 2 310
Напоследък училището е предпочитано пред 6-то и дори пред 133-то, отчасти заради занамалнята. Има място за всяко дете и то, не сборни групи, а всеки клас за себе си.
Ако сте съседен район или имате точки от предучилищна, е доста вероятно да е достатъчно за прием още на първо класиране. Ако нямате тези точки май ще е на късмет, но не е невъзможно, особено  на следващи класирания.
Тази година местата свършиха още на първо класиране.
Не знам кои ще са сега учителките. Аз съм с първокласничка, мога да дам само обща информация.

# 268
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 195
Имам представа от учителките и съм споделила две имена няколко поста по-нагоре.

Илит, те местата свършват, ама после се отказват деца и се освобождават. Поне така беше с голямото дете. Сега малкото ги приеха на първо класиране заради брат му и не следих по-нататък какво се случва. Затова е добре да се следят предишни години, човек да добие представа.

# 269
  • София
  • Мнения: 2 310
Може, да.
Просто ми направи впечатление, че в 133-то имаше едно свободно място след първо класиране, а в 7-мо не.
А и учителката от предучилищната каза, че с годините все повече желаещи има и се чудят дали ще има места за всички. Казваше ни го успокоително, един вид, защото нашите деца имаха допълнителни точки от предучилищната група, а досега не били имали случай дете с точки от предучилищна да не е прието.

Така или иначе, аз съм доволна от училището.
Но като за всеки първи клас, е изключително важно кой ще го поеме. Нашите например се скъсаха да ходят по музеи, театри, паметници, мюзикъл в Операта даже веднъж, а съседния клас никъде, нито веднъж.
Та ако може да се проучат учителките ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт