7 СОУ "Св. седмочисленици"

  • 69 920
  • 325
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 343
Миналата година по това време първокласниците ходиха също на еднодневна екскурзия, а пък на пролет и на зелено училище за 5 дни. Може би зависи от учителите...не знам.

# 76
  • Мнения: 81
Миналата година по това време първокласниците ходиха също на еднодневна екскурзия, а пък на пролет и на зелено училище за 5 дни. Може би зависи от учителите...не знам.
За зелено училище питах на родителската, поне в нашия първи клас няма да има тази година. Казаха за една еднодневна екскурзия през пролетта. Нищо повече. И сега 7-и и 14-и (вероятно) ще са неучебни и иииии ... не знам, може поне спортен ден да им измислят до обяд, знам ли ...

# 77
  • София
  • Мнения: 19 402
За първи клас не се предвижда нищо, присъствен ден е за учителите, но не и за учениците. Същото ще е и за балотажа.
Утре ще са до 14.00 ч., поне 1 клас.

# 78
  • Мнения: 343
Тази година или учителките на първокласниците са го подкарали по-лежерно или е заради новата директорка. Няма ли да имат занималня, че ще са до 14 ч? Големите са с намалени часове до 17 ч., а на нас ни казаха до 16.30 ч да ги вземем, което е нормално след като занималнята е задължителна до 16.00 ч.

# 79
  • София
  • Мнения: 19 402
Тази година или учителките на първокласниците са го подкарали по-лежерно или е заради новата директорка. Няма ли да имат занималня, че ще са до 14 ч? Големите са с намалени часове до 17 ч., а на нас ни казаха до 16.30 ч да ги вземем, което е нормално след като занималнята е задължителна до 16.00 ч.
Последно ни приканиха да ги вземем към 13 - 13,30. Заради изборите е, ще местят чинове.

# 80
  • Мнения: 343
Тази година или учителките на първокласниците са го подкарали по-лежерно или е заради новата директорка. Няма ли да имат занималня, че ще са до 14 ч? Големите са с намалени часове до 17 ч., а на нас ни казаха до 16.30 ч да ги вземем, което е нормално след като занималнята е задължителна до 16.00 ч.
Последно ни приканиха да ги вземем към 13 - 13,30. Заради изборите е, ще местят чинове.
Да де, то е ясно, че е заради изборите, но чак пък толкова рано...При положение, че в училището ще се учи до 17 ч. Както и да е, вообще нещата тази година са коренно различни от миналата, както за първокласници така и за второкласници, колкото и странно да ми се струва.

# 81
  • София
  • Мнения: 495
Сияйна луна, какво по- конкретно имате предвид, че нещата са коренно различни от миналата година? Влошават ли се?

# 82
  • Мнения: 343
Сияйна луна, какво по- конкретно имате предвид, че нещата са коренно различни от миналата година? Влошават ли се?
Миналата година не усетих как мина годината. Много доволни бяхме от всичко и детето и ние родителите му. Сега още от началото на годината все някакви проблеми, някакви странни изисквания... Това е!

# 83
  • Мнения: 81
Сияйна луна, какво по- конкретно имате предвид, че нещата са коренно различни от миналата година? Влошават ли се?
Миналата година не усетих как мина годината. Много доволни бяхме от всичко и детето и ние родителите му. Сега още от началото на годината все някакви проблеми, някакви странни изисквания... Това е!
Не мисля, че има проблеми. Изказванията са за фасадата. Относно изборите - аз съм категорично против да се изнася багажа на децата от шкафчетата, може само да се опъне една хартиена лента с печати и да не се къса и преминава. Не ми пречеше да взема детето, пречи ми да си изнасят багажа. Класната помоли до 16 да ги вземем и двата петъка. Който е можел преди това си е взел детето, лично аз използвах обедната си почивка. Но определено е некомфортно. Миналата година не помня да е имало избори ?

# 84
  • Мнения: 81
Тази година или учителките на първокласниците са го подкарали по-лежерно или е заради новата директорка. Няма ли да имат занималня, че ще са до 14 ч? Големите са с намалени часове до 17 ч., а на нас ни казаха до 16.30 ч да ги вземем, което е нормално след като занималнята е задължителна до 16.00 ч.
Помолиха ни да ги вземем до 16 - първолаците. Не търсете причини в директор или учители. Не само 7 СУ е било приканено да напуснат стаите възможно рано. И не мога да разбера защо изборите не се правят в стаи на общината или държавни учреждения. И защо трябва да има неучебен ден! Ако се провеждат в общината и в институциите няма да има проблеми. Ще се знае, че това е неработен ден за администрацията. Няма да се претоварят да си свършат работата за 4 дни вместо за 5.

# 85
  • София
  • Мнения: 7 242
Има ли майки, които са записали децата си в 7-мо след 4-ти клас? Доволни ли сте? Лесно ли става или има много желаещи и ако е така, кое е определящо детето да бъде записано? Воденето и прибирането с кола проблем ли е (има ли къде да се паркира/изчака)? Сериозно ли се учи и каква е атмосферата в клас?

# 86
  • Мнения: 284
Здравейте, и моето дете ще кандидатства в 7мо тази година. Аз съм учила там до 8 клас и за времето си тогава беше много добро училище.

Моля споделете информация за учителки, които сега ще поемат 1ви клас и какви са условията на занималнята. Има ли занималня и след 1ви клас?

Благодаря!

# 87
  • София
  • Мнения: 19 402
Да, има си занималня.

# 88
  • Мнения: 343
Нямам представа за учителките, които ще са на бъдещите първокласниците. това ще го разберете на общата родителска среща, която е през април.
Занималня има до четвърти клас. В първи клас всеки клас си има учителка, след това все по малко стават  групите за занималня и съответно учителките се сменят и обединяват деца от различни класове.

# 89
  • Мнения: 39
Има ли майки, които са записали децата си в 7-мо след 4-ти клас? Доволни ли сте? Лесно ли става или има много желаещи и ако е така, кое е определящо детето да бъде записано? Воденето и прибирането с кола проблем ли е (има ли къде да се паркира/изчака)? Сериозно ли се учи и каква е атмосферата в клас?

Аз записах дъщеря си в 5-ти клас. без приемен изпит, само с резултатите от НВО в 4-ти клас. Първо бяха обявили прием за 3 паралелки с разширено изучаване на математика, немски и разширено английски. Ние кандидатствахме за английски, защото математиката не ние силната страна. Приеха ни не ясно по какви критерий. След това се оказа, че паралелките стават две и се озовахме в паралелка с разширено мат. и английски език. Оказе зе, че не е толкова страшно, учат си нормално математика плюс един час ЗИП и един СИП. Задачите средна трудност. Но смениха учителката от 5-ти клас, сега в 6-ти са с друта и по думите на дъщеря ми и с нея няма да завършат, а им преподава зам. директорката Стефанова, от която децата са много доволни. Доволни значи "мамо, обяснява задачите и всичко разбирам", което според мен е много важно. Иначе в класа не бяха само нови деца, нямаше разделение на нови и стари, ходи с голямо желание. Стола е хубав, храната също- ние не сме капризни и ядем почти всичко, лавката към училището също е добра. Тя пътува с градския транспорт, но паркирането там е почти невъзможно, спираш на улицата, детето скача и влиза в училище. Шофьорите се изчакват. Класната им е по бълг. ез. и литература. Като педагок е изключително зле и като класен ръководител поне според моите виждания за кл. ръководител. Типичен пример на студен човек, да си изпее урока и става и заминава, взискателна, което пък ги кара да учат по-сериозно. Пропусквателния режим и дисциплината са на ниво. Имат електронен дневник и ел. система за проследяване на детето от родителите, кога  е влезнало и кога е напуснало училището.  Един път са ходили на зелено и на коледно парти. Но в началото класа беше много беун, сега тези зрънца ги няма и е спокойно.
стана дълго, но дано съм била полезна. А да имат занималня даже и в 6-ти клас, но тя сега не ходи защото спортуват. Занималните са много деца и смесени напр. от 5-ти и 6-ти клас. В 5-ти клас тя ходеше. Накрая смениха учителя и стана неприятно, но пък лоша оценка не е носела.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт