7 СОУ "Св. седмочисленици"

  • 67 847
  • 314
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Хубаво е, че сте описала всичко, siskin. И на мен ми беше полезно, защото избрах седмо отдавна, но един месец преди записването преживявах причиняващи киселини угризения, че не съм добър родител, щом съм избрала това съмнително добро квартално училище Simple Smile
На добър час на децата ни от така многобройния набор 2009!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose wavey
Не разбрах защо е съмнително добро квартално училище?

шегувам се Simple Smile за мен е квартално, има си занималня до 18 часа (от вас научих, че е до 4 клас, а и през лятото), има много извънкласни занимания, има и висок успех в таблиците на МОН... а миналата година имаха 3 свободни места за първи клас, останали обявени цяла зима на сайта им. заради тях останах с впечатление, че няма голям наплив. И ние сме в 1а Simple Smile

А, изненадах се, обикновено под "квартално" се разбира "непристижно".

# 46
  • София
  • Мнения: 19 143
Преди 30-тина години моя съученичка ме викаше да се запишем заедно след 7-ми клас в 7-мо. Нашите предпочетоха да не се разкарвам дотам, тогава истерията за престижни у-ща я нямаше, като изключим езиковите гимназии. В 7-мо повече се гъзарееха, дори и квартално да го наречем - кварталът е центъра на София, а не Дружба.
Понякога съжалявам, че не отидох да се редя пред 133-то единствено заради това, че с 3 часа седмично детето със сигурност ще научи руски. А и директорката като я видиш... Mr. Green Мои колежки са се редили с дни, но те са от много амбициозните, а и имат момичета.
За 18-то, както писах и другаде, случайно чух, че трябвали дебели връзки. Явно си подбират децата, защо иначе в заявлението пишем професии на родителите и се провеждат интервюта? Какво им влиза в работа къде работим аз и ММ?
Шесто е добро, дъщеря ми е учила там, но липсата на занималня е решаваща. Във 2-ри клас остава само една паралелка занималня, а с предимство са самотни родители. Предложих на ММ да се развеждаме, та детето да има точки... Joy
Само да споделя, че вече две колежки изказват недоволство от International House.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 14:49 от Cuckoo

# 47
  • Мнения: 343
Доста активна стана тази тема, което ме радва. Моят син тази година завърши първи клас в 7 СОУ. Изключвайки плашещия вид на входа на сградата мисля, че иначе всичко е чудесно. Учителките на начален курс цялостно са добри. Извънкласните дейности са достатъчно. Хубаво е поне за мен, че децата могат да се взимат след 16.00 ч. Всеки клас си има учителка за занималнята. Миналата година нещо объркаха с приема. От начало приеха малко деца, които бяха се записали в други училища и на второ класиране запълниха с деца които още никъде не бяха приети. Така беше и с моето дете. Кандидатства в 6 училища измежду които 6 ОУ и 18 СОУ, но на първо класиране никъде. 6 ОУ е много добро, но липсата на  занималня просто не ме устройва по никакъв начин. В 18 вече сте го казали...
Та да се върна пак на 7 СОУ. Стаите на първокласниците не са лоши. До колкото разбрах само на 1 А клас тази година ще е по-кофти стаята, защото реално миналата година в нея не е имало първокласници. Мога да ви кажа само не влагайте много средства, защото ще са там само една година. От втори клас за три години ще са в нова стая, тогава вече има по-голям смисъл. Стаята в която ще е от тази година моя син не искам да ви казвам от какъв ремонт се нуждае....Цялата трябва да се изцикли, боядиса и т.н. плюс и пода.
За International House аз също мога да изкажа недоволство. Сина ми тази година беше записан и бях много ентусиазирана да продължи до 4 клас, но няма да стане, едва ги изтраях до края на годината. Цената която се плаща е неоправдано за обучението и отношението. Иначе удобството е уникално, през обедната почивка в училището, да не мъкнеш детето по разни други места.
Директорката наистина е до утре. Като за всяко ново начало всеки се надява, че ще се променят нещата. Ще видим!
за стола и храната също мнението ми е перфектно. За 3 лв. на ден децата получават топъл обяд и следобедна закуска. Сутрин също закусват в стола, но тази закуска е безплатна от държавата.
За друго в момента не се сещам. Ако мога да бъда полезна на някой с нещо ще се радвам! Hug

# 48
  • Мнения: 50
Анелия Андонова спомена, че и за стола е обявен конкурс.

# 49
  • Мнения: 343
И миналата година беше обявен конкурс за стола, но нямаше промяна.

# 50
  • Мнения: 81
И миналата година беше обявен конкурс за стола, но нямаше промяна.

това е конкурсът
не е свързан с ремонт
12 Aug 2015
Столична община - район „Средец” обявява конкурс № 7/ 12.08.2015 г. относно отдаване под наем на обекти за осъществяване на ученическо столово хранене в сградата на 7 СОУ „Свети Седмочисленици”, с адрес ул. „Цар Иван Шишман" № 28, по обособени позиции, за срок от 3 /три/ календарни години.
Става въпрос за отдаване под наем на стол и бюфет, не за ремонт.

# 51
  • Мнения: 343
Да, разбирам. Става въпрос за фирмата, която ще поддържа стола  и ще осигурява храненето на децата. Казвам, че останаха същите хора, които са били предишните мисля, че  12 години.

# 52
  • Мнения: 81
Да, разбирам. Става въпрос за фирмата, която ще поддържа стола  и ще осигурява храненето на децата. Казвам, че останаха същите хора, които са били предишните мисля, че  12 години.
Поразпитах за стола, казаха че е много вкусно и винаги е прясно приготвена храната.
Зам.директорът (горен курс) ми каза, че той лично не ядял там, защото хора, ходили в казарма, не ядели в стол Wink.

# 53
  • Мнения: 343
О да, факт е, че храната е хубава! Мисля, че това в по-горния си пост го казах.
По мои наблюдения учителите не ядат там или поне по-голямата част от учителите. Това е без значение всъщност.

# 54
  • София
  • Мнения: 787
 6то и 7мо са ми най-удобни от гл. т. на месторабота, но в 6то приемали само по местоживеене от тази година, а за 7мо не исках да рискувам, след като никой не сподели отзиви на класна. Синът на моя колежка ходи с голямо нежелание, почти нищо не научава и това не ми позволи да действам на сляпо..Много ми допада, че имат лятна занималня, моите деца лятото няма кой да ги гледа..След години, ако са запазени предимствата и ни препоръчат учителка, бих записала второто си дете. Иначе синът ми е приет в 133, подадох документи на 5тия ден. Не съм си давала никакъв зор, на първо класиране го записах в кварталното.

# 55
  • Мнения: 81
6то и 7мо са ми най-удобни от гл. т. на месторабота, но в 6то приемали само по местоживеене от тази година, а за 7мо не исках да рискувам, след като никой не сподели отзиви на класна. Синът на моя колежка ходи с голямо нежелание, почти нищо не научава и това не ми позволи да действам на сляпо..Много ми допада, че имат лятна занималня, моите деца лятото няма кой да ги гледа..След години, ако са запазени предимствата и ни препоръчат учителка, бих записала второто си дете. Иначе синът ми е приет в 133, подадох документи на 5тия ден. Не съм си давала никакъв зор, на първо класиране го записах в кварталното.
На страницата на шесто пише, че "ИМА СВОБОДНИ МЕСТА".
За 133-о има отзиви от много добри до ужасни, но май като навсякъде. Тези форуми колкото помагат, толкова и пречат Wink казвам го в добрия смисъл.
Класна в Седмо си харесахме на първата родителска среща. Даже две класни си харесахме. После на деня на отворените врати също много внимание ни обърнаха, толкова много неща ни разказаха, бяха много любезни.
Синът на моя колежка учеше в Седмо. С 5,65 по математика и 5,66 по БЕЛ влезе в НПМГ на първо класиране след Седми клас. Без уроци, без курсове. Всичко е индивидуално.

# 56
  • София
  • Мнения: 787
 В 6то така ни отговориха и ни обезкуражиха да подаваме документи, но вече решението е взето, в 133 сме.. А за 6то нямах информация за занималнята, което за нас също би било проблем. За 7мо, не искам да кажа, че не е добро училище. А, че има и не добри учителки (както навсякъде).  Но за 133 имах отзиви за класните и дано сме направили правилният избор. Ако ли не, 7мо има прием от 5ти клас Simple Smile

# 57
  • Мнения: 81
Преди 30-тина години моя съученичка ме викаше да се запишем заедно след 7-ми клас в 7-мо. Нашите предпочетоха да не се разкарвам дотам, тогава истерията за престижни у-ща я нямаше, като изключим езиковите гимназии. В 7-мо повече се гъзарееха, дори и квартално да го наречем - кварталът е центъра на София, а не Дружба.
Понякога съжалявам, че не отидох да се редя пред 133-то единствено заради това, че с 3 часа седмично детето със сигурност ще научи руски. А и директорката като я видиш... Mr. Green Мои колежки са се редили с дни, но те са от много амбициозните, а и имат момичета.
За 18-то, както писах и другаде, случайно чух, че трябвали дебели връзки. Явно си подбират децата, защо иначе в заявлението пишем професии на родителите и се провеждат интервюта? Какво им влиза в работа къде работим аз и ММ?
Шесто е добро, дъщеря ми е учила там, но липсата на занималня е решаваща. Във 2-ри клас остава само една паралелка занималня, а с предимство са самотни родители. Предложих на ММ да се развеждаме, та детето да има точки... Joy
Само да споделя, че вече две колежки изказват недоволство от International House.

В какво точно се състои недоволството от Int H?

# 58
  • Мнения: 81
В 6то така ни отговориха и ни обезкуражиха да подаваме документи, но вече решението е взето, в 133 сме.. А за 6то нямах информация за занималнята, което за нас също би било проблем. За 7мо, не искам да кажа, че не е добро училище. А, че има и не добри учителки (както навсякъде).  Но за 133 имах отзиви за класните и дано сме направили правилният избор. Ако ли не, 7мо има прием от 5ти клас Simple Smile
В 133 също я приеха, но предпочитам английски. Майка ми е пенсионер, преподавател по руски. Ваканциите ще учи с нея, стига да иска. Наистина залагам та IntH 4 часа на седмица+ 2 обичайни от 1 клас.   

# 59
  • Мнения: 343
В 6то така ни отговориха и ни обезкуражиха да подаваме документи, но вече решението е взето, в 133 сме.. А за 6то нямах информация за занималнята, което за нас също би било проблем. За 7мо, не искам да кажа, че не е добро училище. А, че има и не добри учителки (както навсякъде).  Но за 133 имах отзиви за класните и дано сме направили правилният избор. Ако ли не, 7мо има прием от 5ти клас Simple Smile
В 133 също я приеха, но предпочитам английски. Майка ми е пенсионер, преподавател по руски. Ваканциите ще учи с нея, стига да иска. Наистина залагам та IntH 4 часа на седмица+ 2 обичайни от 1 клас.   

Каква ще е цената на IH тази година?

Общи условия

Активация на акаунт