Педофилии, парафилии, легална възраст за сексуална връзка

  • 8 244
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 602
Добре де, а някъде има ли поне намек, че има възможност да се приемат подобни дивотии законово? Иначе е ясно, че всякакви луди съществуват.

ако детето ти е възпитано по определен начин ..
пред него не стоят такива дилеми относно да или не на 40 годишния чичко .
просто при него отсъства такава потенциална възможност ..

никой не очаква от детето ви да взема решения на 14 ..
очакванията са от вас .. да го възпитате по определен начин ,
а ако не можете .. това вече е друг проблем ..
но отговорността за вашето не можене .. държавата не я иска

Ок, това е твоето мнение, моето е, че под 18 г. нямат правото да решават такива неща. Както нямат право да гласуват, да пият алкохол и т.н. по закон.
Ако отиде да си купи цигари, защото така си е решило, този, който му ги продава подлежи на наказание, същото смятам, че е редно да се прилага и е този случай.
За мен педофилията като цяло е престъпление, без никакво значение дали потърпевшият е казал да. То и Стокхолмски синдром синдром съществува, но това не значи, че престъпникът не върши престъпление.

# 46
  • Мнения: 14 654
Ок, това е твоето мнение, моето е, че под 18 г. нямат правото да решават такива неща. Както нямат право да гласуват, да пият алкохол и т.н. по закон.

Toчно това е и моето мнение. Как може изобщо на някой да му хрумне, че децата трябвало сами да решават как да разполагат с телата си? На мен съчетанието от думи ми звучи абсурдно, първо защото за децата решават родителите и второ, защото мисълта дете да прави секс е доста изратена. Ще решава... а ако реши и дете да си роди преди 18?

# 47
  • Мнения: 46 602
Неговата теза е, че родителите не са ги възпитали добре, щом се съгласяват. Което дори да приемем, че е така, то значи децата носят отговорност за действията/бездействията на родителите си? Едно 14 годишно? Децата не избират родителите си и фактът, че някой е станал родител не значи автоматично, че има мислене, което осигурява защита на това дете. Тук е ролята на законите, защото всяко дете има право да бъде защитено, без значение какви родители са му се паднали и какви са техните вярвания. Ами за тях може да е нормално и на 5 да прави секс.


# 48
  • Мнения: 33
https://www.youtube.com/watch?v=p0UfHeuRg6A

СлънцеЛуна това е рекламата , а това е и сайта , към който педофилите да се обърнат , за да не стават извършители

https://www.kein-taeter-werden.de

kein täter werden - да не стана извършител . Всичко чудесно , но нека не ни натрапват това като "ориентация"

# 49
  • Мнения: 2 811
Да кажа и аз моето мнение и то е - нещата вървят към толерантност към педофилите . Защо ? В Виена живея и доста често гледам немска телевизия (австрийските са ми по-скучни) , та по един канал върви една реклама как никой не е виновен за сексуалната си ориентация и едва ли не трябва да съжаляваме педофилите и да ги разбираме , че те се чувствали като извратеняци , но не били виновни горките за "СЕКСУАЛНАТА СИ ОРИЕНТАЦИЯ" превеждам дословно !!!! Не извратеност !! Ориентация !!!!! Та немската реклама е с цел уж да им се помага на такива педофили да не стават извършители .... Мдааа , никак не ми харесва това ! Sick
Да, точно, някакви призови към емпатия, толерантност съчувствие към горките. Да, но тези хора НЕ СЕ ОПИТВАТ ДА СЕ ЛЕКУВАТ, А ДИСКУТИРАТ ПО МЕЖДУ СИ КАК НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ВЪЗРАСТОВИ ОГРАНИЧЕНИЯ И ДЕЦА САМИ ДА РЕШАВАТ. ТОВА ПОСТОЯННО ГО ЧЕТА.

да мрат тези ако питаш мен, нямам им вяра!

# 50
  • Мнения: 2 811
Не всички деца имат защитата на семействата си. за съжаление. Някои деца нямат такива.

# 51
  • Мнения: 33
ОХ,АМАН, Разбрах притеснението ти още от първия пост . За мене решението е - химическа кастрация , колкото и жестоко да звучи ... Закони и закончета има , но и жертви на такива посегателства , та и на мен ми идва в повече това хуманно отношение точно към такива индивиди .

# 52
# 53
  • Мнения: 2 811
ОХ,АМАН, Разбрах притеснението ти още от първия пост . За мене решението е - химическа кастрация , колкото и жестоко да звучи ... Закони и закончета има , но и жертви на такива посегателства , та и на мен ми идва в повече това хуманно отношение точно към такива индивиди .
ами тези хора спорят, че ако няма проявено насилие, то нямало непременно негативи за детето. има автори писали книги по темата с рисърч. абе лека полека се си  действа пропагандната им машина и се опитват да си лансират гледните точки. Ообено под маската на либерализма. Всички сме хора, всички сме различни, децата имат права, децата и те са хора. Последствието за децата от сексуалните контакти с възрастен били от негативното отношение на обществото, а не от сексуалните отношения.
Връзките на възрастни с деца били полезни за децата и тн и тн. Абе съжалявам, сигурно звуча истерично, но много се вбесявам по темата. Чета такива мнения и теми не на сайта на НАМБЛА, а в психологически и политически форуми, гледам ги в ютюб. Лека полека се обработва народа. 

# 54
  • Мнения: 514
За закона не е, защото легалната възраст в България е 14.
И кво значи не е незаконно 40 годишен чичко да прави секс с 14 годишно момиче? Това сериозно ли? Аз си мислех, че е 18, а при по-малка разлика в годините 16. Това в кой закон го пише, кой параграф? Не ми се вярва да е чак толкова ниско... Shocked

# 55
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 931
За закона не е, защото легалната възраст в България е 14.
И кво значи не е незаконно 40 годишен чичко да прави секс с 14 годишно момиче? Това сериозно ли? Аз си мислех, че е 18, а при по-малка разлика в годините 16. Това в кой закон го пише, кой параграф? Не ми се вярва да е чак толкова ниско... Shocked
В Наказателния кодекс на РБ. Ако пуснеш търсачка в текста с думата "полов" ще те откара директно в частта с възрастта и наказанията
Скрит текст:

# 56
  • Мнения: 2 265
https://www.youtube.com/watch?v=p0UfHeuRg6A

СлънцеЛуна това е рекламата , а това е и сайта , към който педофилите да се обърнат , за да не стават извършители

https://www.kein-taeter-werden.de

kein täter werden - да не стана извършител . Всичко чудесно , но нека не ни натрапват това като "ориентация"

Похвално, че има терапии, дано и да сработят, но е много притеснително, че го натрапват като ориентация. В смисъл, от една страна това е ориентираност наистина, но към деца, при това обикновено е свързана с насилие, просто не може да е ориентация, то си е дисфункция...

# 57
  • Мнения: 33
ОХ,АМАН ,  и аз съм истерична на тази тема , не си единствената ! Mr. Green То не е смешно де ! По принцип има различни деца - на едни им се отразява такова посегателство , на други не ! Въпрос на психика - някои жертви на изнасилване се възстановяват и водят нормален живот , други не и им се прецакват сексуалните отношения завинаги . НО ! Пиша това не за да оправдавам насилие или педофили! Именно заради факта , че не знаем на кой как ще му се отрази, как ще го преживее и т.н. - химическа кастрация и точка ! Според мен !  Peace

# 58
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 931
Как да се отрази на едно 5-10 годишно детенце секса, независимо дали е доброволен или насилствен?! На тази възраст трябва да си живее детството, да е безгрижно и да не мисли за глупости. При всички положения няма да се отрази добре и ще остави трайни следи. Брррр, направо ми се повдига като си го помисля  Sick

# 59
  • Мнения: 33
Джулая , и на мен ми се повдига при подобна мисъл ! Имам детенце , но и преди да имам винаги съм изпитвала ненавист към разните му там педофили ,зоофили , изнасилвачи и прочие бъгнати индивиди ! Толеранс само към гейове и лесбийки или бисексуални . Но е факт , че на различните хора различни събития им се отразяват по различен начин ! Да не дава господ , да се случва ! Но тези хора (педофили) са хитри и изобретателни ! Пример - те знаят кога автобусите са пълни с деца , които пътуват за училище - направо са гъчкани някой път с дечица и там се качват извратеняците и уж без да искат опипват да не казвам къде ... Гадове са ! И не знаем кое дете как би преживяло подобно нещо - всеки е различен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт