Педофилии, парафилии, легална възраст за сексуална връзка

  • 8 227
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 811
Здравейте, правят ми голямо впечатление напоследък дебатите на тема "Age of consent" барабар с лобиране от страна на разни педофилски организации за понижаване на тази възраст или пълно премахване на тази възраст.
В някои държави, като в Испания предстои да я вдигат от 13 до 16, в други държави възрастта е 14, но е забранено или проблематично човек над 21 да има връзка с човек под 16, като логиката е да се предпазят малолетните/непълнолетните от сексуални домогвания на възрастни. В Англия се опитваха да я понижат, по всяка вероятност във връзка с педофилските скандали сред техните "величия".
 
Прави ми впечатление, че разни педофилски организации формулират легалната възраст за секс като накърняване на правата на младия човек да решава за себе си и дава възможност на родителя да тормози легално детето си, забранявайки му да разполага с тялото си.

От друга страна, на мен като на възрастен човек ми е ясно, че един много по-голям човек може лесно да изманипулира дете/младеж и да използва авторитета си на възрастен за да прави секс с него.  За мен има голяма разлика между това 30-40 годишен да е с 14 годишна и 16 годишен да е с 14 годишна.

Във Ватикана чак сегашния папа вдигна легалната възраст от 12 на 18. Тоест, от моя гледна точка, във Ватикана си е била легална педофилията.

От трета страна, стига се до абсурди 18-19 годишни да отиват в затвора като педофили заради секс със 17 годишни.

Какво смятате вие за оптимално? Трябва ли закон да регулира тази възраст, каква смятате е тя?

 Аз лично, четейки в интернет виждам, че има много организации, които официално се борят да се нормализира секс на възрастен с дете като възрастта на детето зависи от сексуалните предпочиталния на този възрастен и за някои това е например 14 за други 12, за трети 10 и тн. Поради прочетеното от мен, бих предпочела закона да "греши" с по-голяма възраст, а не с по-малка. За мен лично дори 14 звучи доста крехка възраст, но аз съм расла в друг период. Интересно е, че в България я понижиха от 16 на 14 (по мое време си беше 16).  В една тема в този форум прочетох, че мъжът на съфорумка й бил изневерявал с 14 годишно момиче, което е легално.... #Crazy.

Последна редакция: пн, 27 апр 2015, 10:17 от OX'AMAH

# 1
  • Мнения: 524
Малко встрани от темата, каква според Вас е допустимата разлика в годините между двама партньори? Ясно е, че сме свободна държава, но въпреки това..

# 2
  • Мнения: 46 553
Честно казано не съм чула да се обсъжда. Имам предвид от тези, от които зависи промяната в закона. Къде го четеш?

От трета страна, стига се до абсурди 18-19 годишни да отиват в затвора като педофили заради секс със 17 годишни.

 Shocked В България ли това? Нещо хич не ми се врява.

За мен 21+ нямат работа с -18, без значение колко точно под 18. Като под 16 тежестта на наказанието трябва да е по-голяма.

Малко встрани от темата, каква според Вас е допустимата разлика в годините между двама партньори? Ясно е, че сме свободна държава, но въпреки това..

Ако са пълнолетни - колкото им душа иска.

# 3
  • Мнения: 6 365
За мен са съвсем различни въпросите за педофилията (привличане от незрели тела и черти) и сексуалното влечение към млади партньори, но с видими и изразени вторични полови белези.

За първия случай бих казала, че тежестта на закона е най-доброто средство; за втория случай, за да се избегнат манипулации и натиск от по-опитния партньор, най-добрата защита са социалните нрави, семейната среда и ограничаването и следенето, но без намесата на закона, защото е абсурдно да наказваш строго заради палави и развити тийнейджъри, които си изглеждат като възрастни и се държат като такива, макар да не разбират някои последствия от действията си.

# 4
  • Мнения: 2 811
Ми честно казано, аз лично нямам проблеми с допустима разлика, тъй като съм "съгрешавала" в това отношение и съм имала много хармонични отношения.  Въпрос на вкус. Но съм била на  20, тоест голям човек.


# 5
  • Мнения: 6 365
Проблем с парафилиите нямам, стига все пак да не ми открадне някой бельото или чорапите. Но общо взето са безвредни.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 857
14 е прекалено малко, поне 17-18 е по-приемливо.

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
14 е прекалено малко, поне 17-18 е по-приемливо.

И аз така мисля.

# 8
  • Мнения: 2 811
За мен са съвсем различни въпросите за педофилията (привличане от незрели тела и черти) и сексуалното влечение към млади партньори, но с видими и изразени вторични полови белези.

За първия случай бих казала, че тежестта на закона е най-доброто средство; за втория случай, за да се избегнат манипулации и натиск от по-опитния партньор, най-добрата защита са социалните нрави, семейната среда и ограничаването и следенето, но без намесата на закона, защото е абсурдно да наказваш строго заради палави и развити тийнейджъри, които си изглеждат като възрастни и се държат като такива, макар да не разбират някои последствия от действията си.
Тоест за теб 14 годишна възраст е достатъчно зряла за секс. Въпросът е, че по закон родителят може да няма право да следи и забранява и ограничава, щом отношенията са легални.
 Наистина се стига до абсурдни ситуации човек бива излъган за годините на момичето, то било на 17, пък казало, че на 18 и после гориш.

Но пък от друга страна, например, ако става дума за деца примерно сираци или незащитени от семействата си, те могат спокойно да бъдат феър плей за чички/лелки. Например този скандал в Англия, в който на разни МП-та им водели сираци на по 13-14 години за секс. Ако се смъкне възрастта до 13, това си е легално и те не са злоупотеебили по никакъв начин.

Тук идва и момента на хомосексуалността. Може ли човек с видими вторични полови белези, както закона повелява на 14 да се определи като хомосексуален и да има връзка с много по-възрастен човек, няма ли това да повлияе...

Последна редакция: пн, 27 апр 2015, 11:11 от OX'AMAH

# 9
  • София
  • Мнения: 3 857
В една тема в този форум прочетох, че мъжът на съфорумка й бил изневерявал с 14 годишно момиче, което е легално.... #Crazy.

И да не е легално, едва ли страхът от наказание ще го спре, особено у нас. Жалко е, че при много хора липсва вътрешна морална граница за добро и зло, та се налага законът или религията да им я определя. Значи ако такъв закон липсва изобщо, какво ще ги спре да лягат с деца?

# 10
  • Мнения: 4 418
Природата е отговорила на този ти въпрос: кат узрееш, тугаз!

# 11
  • Мнения: 1 793
Природата е отговорила на този ти въпрос: кат узрееш, тугаз!

По какво се разбира, че си "узрял"?

За мен 16+ е нормална възраст. Това 14 в България заради циганите ли е?

Малко встрани от темата, каква според Вас е допустимата разлика в годините между двама партньори? Ясно е, че сме свободна държава, но въпреки това..

Попаднах на едно "правило", според което успешна връзка е възможна при следната формула: делиш си възрастта на 2 и добавяш 7 - това е минималната възраст на партньора ти. Може би има формула и за горна граница. Laughing

# 12
  • Мнения: 46 553
Теории много, но аз никъде не намирам да се обсъжда подобно нещо за промяна в закона.
Може ли линк, за да не си говорим празни приказки, а да видим какво точно ще се променя.

# 13
  • Мнения: 6 122
Ооо те педофилите от много отдавна се опитват да свалят възрастовата граница. Изобщо никой няма да обърне внимание на предложенията им, нито ще им изпълнят исканията. В Холандия мисля, че има регистрирана педофилска партия, която иска сваляне на границата на 12 г. мисля.

Човече, това въобще не се обсъжда сериозно, просто са някакви педофилски бръщолевици в мрежата.

# 14
  • Мнения: 2 811
Честно казано не съм чула да се обсъжда. Имам предвид от тези, от които зависи промяната в закона. Къде го четеш?

От трета страна, стига се до абсурди 18-19 годишни да отиват в затвора като педофили заради секс със 17 годишни.

 Shocked В България ли това? Нещо хич не ми се врява.

За мен 21+ нямат работа с -18, без значение колко точно под 18. Като под 16 тежестта на наказанието трябва да е по-голяма.

Малко встрани от темата, каква според Вас е допустимата разлика в годините между двама партньори? Ясно е, че сме свободна държава, но въпреки това..

Ако са пълнолетни - колкото им душа иска.

Ами в "западната" преса, в ютюб, по разни форуми и уебсайтове на организации, които се борят за премахване на тази възраст ии понижаването й.
Да, примерите със затворените са преимно в Америка, не в България. И аз съм на твоето мнение.  В България едно време беше 16 (моята младост  Laughing), и преди време я смъкнаха на 14 без обсъждане.

В интерес на истината и тогава имахме някакво момиче, което излизаше с големи батковци (23-24 годишни Laughing) от 13-14 годишна и беше много отворена. Спомням си, че изпитвах страхопочитание пред нея. Та надали толкова строго са се спазвали тези неща. Но на 14 останалите бяхме пълни дечковци.

Последна редакция: пн, 27 апр 2015, 11:35 от OX'AMAH

Общи условия

Активация на акаунт