Педофилии, парафилии, легална възраст за сексуална връзка

  • 8 239
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
Луди с уебсайтове и с организации всякакви. Това не означава, че има "тенденция".

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 852
Природата е отговорила на този ти въпрос: кат узрееш, тугаз!
Че то някои момичета имат менструация на 10 години. Зрели ли са?

# 17
  • Мнения: 46 582
Човече, това въобще не се обсъжда сериозно, просто са някакви педофилски бръщолевици в мрежата.

Абсолютно.
Затова не намирам причина да се всява паника и да се говори за това, че ще се сваля възрастта.

OX'AMAH, не се връзвай на градски легенди. Така, както си пуснала темата, утре ще тръгнат заглавия - "Пада възрастта за легалните връзки в България". Организации всякакви, коя от коя с по-безумни искания, не само за това, по принцип. И какво? Имало ги е и ще ги има, по-важното е, че никой не променя законите заради тях, така ще е и занапред.

И в Америка не го вярвам това, че 18 годишен е вкаран в затвора за секс със 17 г., освен ако не говорим за изнасилване.

# 18
  • Мнения: 2 811
Луди с уебсайтове и с организации всякакви. Това не означава, че има "тенденция".
тенденция за тази дискусия, имах предвид. В Англия се опитаха да я понижат, но беше отхвърлено. В други държави я повишиха и така. Но определено има болни организации, които се опитват да я понижат и лобират активно за това. Може винаги да са съществували, но просто сега да съм чула за тях.

# 19
  • Мнения: 2 811
Човече, това въобще не се обсъжда сериозно, просто са някакви педофилски бръщолевици в мрежата.

Абсолютно.
Затова не намирам причина да се всява паника и да се говори за това, че ще се сваля възрастта.

OX'AMAH, не се връзвай на градски легенди. Така, както си пуснала темата, утре ще тръгнат заглавия - "Пада възрастта за легалните връзки в България". Организации всякакви, коя от коя с по-безумни искания, не само за това, по принцип. И какво? Имало ги е и ще ги има, по-важното е, че никой не променя законите заради тях, така ще е и занапред.

И в Америка не го вярвам това, че 18 годишен е вкаран в затвора за секс със 17 г., освен ако не говорим за изнасилване.

Ами в Америка една учителка беше обвинена, вкарана в затвора и листната като секшуъл офендър тя на 23, ученикът на 17.

# 20
  • Мнения: 6 365
"Тоест за теб 14 годишна възраст е достатъчно зряла за секс. Въпросът е, че по закон родителят може да няма право да следи и забранява и ограничава, щом отношенията са легални. "

Разбира се, че може да му забранява. Киното е легално, но може да забраниш на детето си да ходи на кино. Докато здравето и животът му са твоя отговорност, може да му забраняваш дейности, които биха го застрашили, дори тези дейности да не са криминализирани или да са легализирани.

14 може да е достатъчно зряла възраст за секс. Може дори да няма негативни последствия. Но това го преценяват по-старите в общността.

Но все пак си мисля, че има тенденция към ранно сексуализиране, уж с добри и прогресивни цели, но в крайна сметка е тревожно.

# 21
  • Мнения: 1 793
Ми нормално е да съществуват "болни организации", тема табу е какво привлича мъжете - младо, свежо момиче. Природа. Много момичета на 13-14 вече имат всички външни белези за сексуална зрялост. Не става дума за педофилия, защото педофилите се вълнуват от пре-пубертетни деца без белези на полова зрялост.

# 22
  • Мнения: 46 582
Ами в Америка една учителка беше обвинена, вкарана в затвора и листната като секшуъл офендър тя на 23, ученикът на 17.

За такива над 21 - да, и така трябва да бъде.
Коментарът ми беше за възрастта, която ти посочи - 18-19 г.

# 23
  • Мнения: 2 811
"Тоест за теб 14 годишна възраст е достатъчно зряла за секс. Въпросът е, че по закон родителят може да няма право да следи и забранява и ограничава, щом отношенията са легални. "

Разбира се, че може да му забранява. Киното е легално, но може да забраниш на детето си да ходи на кино. Докато здравето и животът му са твоя отговорност, може да му забраняваш дейности, които биха го застрашили, дори тези дейности да не са криминализирани или да са легализирани.

14 може да е достатъчно зряла възраст за секс. Може дори да няма негативни последствия. Но това го преценяват по-старите в общността.

Но все пак си мисля, че има тенденция към ранно сексуализиране, уж с добри и прогресивни цели, но в крайна сметка е тревожно.
Ами в Германия изрично пише, че не може, например. Но там в закона има клауза, която забранява на възрастен над 21 да се среща със човек под 16 мисля.

 Еми да ти кажа хората все говорят как е било едно време, че хората са се женили на 13 години, но истината не е баш такава.  Както казваш ти, по-възрастните са определяли и са предпазвали децата, даже за кого да се женят. Е те са си и приставали, естесвено.  

Относно мъжете, че биват привлечени от телата на младите момичета, това е така, но дали едно 13-14 годишно момиче разбира съвсем и доколко това е искрено желание за секс, а доколко е "открехване" от страна на големия мъж. Заради това и питах каква според вас е оптималната възраст, трябва ли законът да регулира изобщо това.

Или пък за хомосексуални връзки, например някой много по голям е привлечен от младото тяло на 14 годишно момче и правят секс, доколко това е  осъзнато от страна на момчето, доколко то е наясно със себе си със сексуалността си на 14 години, че да има доброволна хомосексуална връзка. същото важи и за по-възрастни лесбийки и малки момичета, да не кажете, че съм сексист.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 852
Ми нормално е да съществуват "болни организации", тема табу е какво привлича мъжете - младо, свежо момиче. Природа. Много момичета на 13-14 вече имат всички външни белези за сексуална зрялост. Не става дума за педофилия, защото педофилите се вълнуват от пре-пубертетни деца без белези на полова зрялост.
За мен и за закона си е точно педофилия секс със 13-14 годишна, ако ще да изглежда на 35.

# 25
  • Мнения: 2 811
Ми нормално е да съществуват "болни организации", тема табу е какво привлича мъжете - младо, свежо момиче. Природа. Много момичета на 13-14 вече имат всички външни белези за сексуална зрялост. Не става дума за педофилия, защото педофилите се вълнуват от пре-пубертетни деца без белези на полова зрялост.
За мен и за закона си е точно педофилия секс със 13-14 годишна, ако ще да изглежда на 35.
За закона не е, защото легалната възраст в България е 14.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 852
14 навършени. Но все пак .... някой да ми посегне на 14 годишното дете (не говоря за детските им сексуални експерименти с набори) и после не ме интересува какво казва закона. А наказанието за блудство пък е такова смешно-никакво, че не ми се говори.

# 27
# 28
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
Нещата далеч не се състоят само в интернет подмятания и обсъждания. Преди време се разрових в статии свързани с тези извратени идеи. Дори имало предложения детските приказки да се променят не само жена да се влюбва в мъж, ами и мъж в мъж, за да можело децата от малки да свикват с тези неща и да се учат на толерантност  Sick
http://otvorenopismo.orgfree.com/index.php?cat=2&subcat=7

# 29
  • Мнения: 46 582
Предложения има от всякакви луди, въобще не само по тези въпроси.
Но те не влизат за обсъждане и не се променят закони заради тях, напротив, както и самата авторка пише - възрастта се вдига в законите.

Общи условия

Активация на акаунт