Педофилии, парафилии, легална възраст за сексуална връзка

  • 8 236
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654

Това означава единствено, че независимо какво казва законът, той не се спазва.
На мен най-правилно ми се струва на пълнолетни да не е позволено по закон да правят секс с непълнолетни, да не говорим за малолетни, никаква по-малка възраст от 18 не ми изглежда нормална, ако другият партньор е дърто магаре. Разбира се, за такива с малка разлика, 16-годишна и 18-годишен да кажем, не би трябвало да се правят проблеми и надали е трудно да се уреди и законово, но 23-годишната учителка си е за съд.
Вчера в съседния вагон на метрото имаше една доста обезпокоителна двойка, която демострираше близостта си - дъртак, може би към 50-годишен и ученичка. Изглеждаше на 15-16, т.е. нищо нередно според закона, но много нередно от човешка гледна точка, гнусно направо.

# 31
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
Според мен е въпрос на време и силно лоби. Едно време обратните са били заклеймявани и преследвани. А сега еднополовите бракове са разрешени на много места, могат да си осиновяват деца. Въведен е "трети пол" в някои страни. Бавно и славно се проправя път за различните сексуални ориентация. Нищо чудно скоро педофилията и зоофилията да не се водят болестни състояния, а просто сексуална ориентация. Европа вече стана доста толерантна, чак на толерастия изби. Струва ми се, че тази "свободолюбива" вълна ще тръгне от Скандинавието.

Детски гей организации...как ви се струва?

# 32
  • Мнения: 46 582
То и жените и робите едно време са били с друго положение.
Има разлика м/у това хората да бъдат равни пред закона, без значение дали човекът до тях е мъж или жена, и онова за децата.
Не вярвам, че е въпрос на време. По-скоро търсене на сензация.

# 33
  • Мнения: 1 281
в българия нещата в това отношение са уредени много добре законово !

# 34
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 912
в българия нещата в това отношение са уредени много добре законово !

Особено при ромите  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 281
в българия нещата в това отношение са уредени много добре законово !

Особено при ромите  Mr. Green

това че законово са уредени .. съвсем не значи, че закона се прилага еднакво и винаги  Wink

# 36
  • Мнения: 46 582
За мен не е достатъчно добре уредно.
Не може да се счита, че не е престъпление 40 годишен, например, да прави секс с 14 г., защото детето казало - да.
За хора над 21 г. трябва да има затвор за секс с лица под 18 г., пък ако ще да са викали по 100 пъти да.

# 37
  • Мнения: 2 811
Мен пък ме дразнят/тревожат следните формулировки и пропаганди, които се опитваха да лансират в Англия, но там не мина:
1. В държавите с по-ниска "Ейдж ъф Консент" има по-малко тийн бремености и по малко полови болести (може би трябва повече образование, а не смъкване на годините)
2. Слагане на Ейдж ъф Консент нарушава правата на децата от държавата, дава възможност на родителите им да контролират телата им, дискриминира ги.
3. Те и без това правят секс по-рано така ги слагаме извън закона (което не е така, защото никой не преследва под 16 годишните, които рпавят секс по между си, нито хората с малка разлика)

4.  Едно време хората еди какво си.

Може би съм параноична защото за пръв път се сблъсках с подобни хора и техните "идеи", но интернет е пълен с хора, борци за правата на децата да правят секс. И излагат дълги и обстоятелствени доводи в подкрепа на тезите си.


птеродактил какво имаш предвид под това, че в България нещата са добре законово? Това, че тук има разделение между пълнолетен и непълнолетен, и малолетен и малолетният няма възможност да взема решения? Това ли имаш предвид?

# 38
  • Мнения: 1 281
За мен не е достатъчно добре уредно.
Не може да се счита, че не е престъпление 40 годишен, например, да прави секс с 14 г., защото детето казало - да.
За хора над 21 г. трябва да има затвор за секс с лица под 18 г., пък ако ще да са викали по 100 пъти да.

не е нормално да очакваш всичко да опира до закона и държавата .
ти като родител имаш задачата и отговорността да възпиташ това дете и да изградиш ценностната му система .
ако то 14 знае, че не нормално да иде при 40 годишния чичко , нямаш притеснения относно това дали е законно или не е законно .
освен това закона прави разлика между 14 годишен непълнолетен и 16 годишен непълнолетен .
в тоя промеждутък от 2 години съда винаги прави експертиза . оценка на психическото и физическото състояние на детето .
така че аз не вижда драма !
много родители искат да прехвърлят отговорността за възпитанието на децата си на държавата ,
но държавата не е съгласна .. и така .

# 39
  • Мнения: 33
Да кажа и аз моето мнение и то е - нещата вървят към толерантност към педофилите . Защо ? В Виена живея и доста често гледам немска телевизия (австрийските са ми по-скучни) , та по един канал върви една реклама как никой не е виновен за сексуалната си ориентация и едва ли не трябва да съжаляваме педофилите и да ги разбираме , че те се чувствали като извратеняци , но не били виновни горките за "СЕКСУАЛНАТА СИ ОРИЕНТАЦИЯ" превеждам дословно !!!! Не извратеност !! Ориентация !!!!! Та немската реклама е с цел уж да им се помага на такива педофили да не стават извършители .... Мдааа , никак не ми харесва това ! Sick

# 40
  • Мнения: 46 582
птеродактил, не можем да очакваме от 14 годишни да вземат решения, които са винаги разумни. Нещо, което на нас ни се вижда лесно за решаване, за тях стои по друг начин. В случая педофилът е на достатъчно години, за да е осмислил решението си и оправдание няма.

# 41
  • Мнения: 1 281
птеродактил, не можем да очакваме от 14 годишни да вземат решения, които са винаги разумни. Нещо, което на нас ни се вижда лесно за решаване, за тях стои по друг начин. В случая педофилът е на достатъчно години, за да е осмислил решението си и оправдание няма.

ако детето ти е възпитано по определен начин ..
пред него не стоят такива дилеми относно да или не на 40 годишния чичко .
просто при него отсъства такава потенциална възможност ..

никой не очаква от детето ви да взема решения на 14 ..
очакванията са от вас .. да го възпитате по определен начин ,
а ако не можете .. това вече е друг проблем ..
но отговорността за вашето не можене .. държавата не я иска

# 42
  • Мнения: 2 265
Да кажа и аз моето мнение и то е - нещата вървят към толерантност към педофилите . Защо ? В Виена живея и доста често гледам немска телевизия (австрийските са ми по-скучни) , та по един канал върви една реклама как никой не е виновен за сексуалната си ориентация и едва ли не трябва да съжаляваме педофилите и да ги разбираме , че те се чувствали като извратеняци , но не били виновни горките за "СЕКСУАЛНАТА СИ ОРИЕНТАЦИЯ" превеждам дословно !!!! Не извратеност !! Ориентация !!!!! Та немската реклама е с цел уж да им се помага на такива педофили да не стават извършители .... Мдааа , никак не ми харесва това ! Sick

Това сериозно ли ? Имаш ли някакъв линк ? Педофилията не е сексуална ориентация, за бога, това  разстройство.

Колкото по темата, мисля, че 16+ е една разумна възраст. Не че тогава са напълно готови, но 12-13 е съвсем крехка възраст, въпреки интереса, който проявяват децата (да, за мен 12-13 годишните са деца). Имаше изследване, че тези започнали сексуален живот по-късно, в началото на 20-те си години, са по-удовлетворени от връстниците си, но пък не е реално да се вдига възрастта чак дотам.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 017
За мене също 16+ е нормална възраст. Иначе педофилите наистина си падат по по-малки деца 10-11-12 годишни, а и по-малки... За мене лично това е престъпление, имам предвид секса с дете на такава възраст, в крайна сметка едно момиче или момче на тази възраст няма зрелостта да прецени какво се случва, за разлика от възрастния човек.

# 44
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Джоузеф Овертон формулира технологията за обществено
приемане на подобни идеи. Най-често споменаваният на-
последък пример е с прокарването на идеята за легализи-
рането на педофилията в Германия. Теорията му получи
неговото име - Прозорецът на Овертон.
https://en.wikipedia.org/wiki/Overton_window
От "немислима", всяка такава идея преминава през "ра-
дикална", "приемлива", "разумна", "популярна", та дока-
то стигне да е "правило". Да, отношението към хомосек-
суализма премина през всички тях. Пътят се облекчава
именно от интернет.

Общи условия

Активация на акаунт