Неуспешно ин витро

  • 93 385
  • 539
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Колко ти беше АМХ, знаеш ли? И какво количество хормони ти слагаха?


За съжаление не знам. Почнахме с по 250 единици Гонал, Менопур, Цитротид и Неупоген. Пункцията беше на 12 ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 365
проследяваха ли те на УЗ и с кръвни изследвания на хормоните през 2 дни по време на стимулацията?

по описанието е възможно е да се е получил хиперстимулационен синдром, няма как да сме сигурни в момента, макар че 12 яйцеклетки са нормален брой като за стимулация. по-притеснителното е, че от 12 яйцеклетки само 1 е стигнала до бластоцист.

но това не винаги е абсолютно показателно за прогнозата в следващите опити. познавам една млада жена с тубарен фактор, която при първи опит имаше същия резултат - всички ембриони спряха развитието си, но при следващия опит нещата коренно се различаваха.

# 17
  • Мнения: 123
Проследяваха ме през два дни, но доктора не ми съобщаваше резултата от кръвните изследвания. Казваше, че всичко е наред. На мен обаче ми направи впечатление, че на 6 ден от началото на стимулацията повечето от фоликулите бяха минали 18мм. След това започнаха проблемите. Дори не можех да се храня след пункцията. Имах чувството, че няма място и ако се опитах да хапна нещо ставаше по - зле.
И мен много ме притеснява това, че ембрионите спряха развитието си, за което доктора каза, че най - вероятно се дължи на генетични проблеми. Обаче аз си мисля, че ако имаше много сериозни такива не би могло на два пъти да се получи по естествен път. newsm78
Много се надявам при следващия опит нещата да са различни, защото след този не се чувствам добре и много се страхувам при следващия да не се случи същото.

# 18
  • Мнения: 1 249
Какви генетичин проблеми?! Този лекар нещо не ми вдъхва доверие. Имате ли  генетични изследвания?
А всички жени, на които трнасфера им е на трети ден, какво според него?! Ако не е тайна, наколко  си години?

# 19
  • Мнения: 123
На 32 години съм. Досега не сме пускали генетични изследвания. Всички други бяха в норма, дори имунологичните, което мен лично ме изненада. Казаха ми, че там почти винаги излиза проблем. Аз споделих в един от постовете си, че не искам да коментирам лекарите. Просто да спра лекарствата без тест ме накара да се усъмня дали въобще сме имали шанс за някакъв успех.

# 20
  • Мнения: 1 249
Годините ти не са толкова много. Шанс винаги има. въобще не съм питала лекарите да пускам ли кръвен, отивам и си го пускам. Само първият път не пуснах и  съжалявах също като теб. Случва се и неуспех, но е добре да се обсъди. След като лекарят не дава такава възможност не знам какво да ти  кажа. Само да попитам след като не искаш да кажеш лекаря, поне кажи в София ли е клиниката?

# 21
  • Мнения: 123
Аз си пуснах кръвен тест още като чух отговора по телефона. Оказа се отрицателен. Не бих си позволила да спра лекарствата без кръвен тест точно за да не съжалявам после.
Споделих  тук, защото през цялото време ви четях и намирах доста полезна информация. Клиниката и лекаря нямат значение. Искам да обменя информация с жените минали през това, и да стигна до някакво решение на проблема ни, тъй като май в клиниката стигнахме само до заблуди и никакво обяснение. Така, че ако има жени минали през това нека споделят.
И има ли някой при който се е получило същото и при следващ опит.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 170
клиниката е ясна, лекаря не съвсем.
зачестиха обаче подобни оплаквания оттам и това не е добре.

# 23
  • Мнения: 1 249
И аз така предполагам...ама

# 24
  • Мнения: 132
Аз си пуснах кръвен тест още като чух отговора по телефона. Оказа се отрицателен. Не бих си позволила да спра лекарствата без кръвен тест точно за да не съжалявам после.
Споделих  тук, защото през цялото време ви четях и намирах доста полезна информация. Клиниката и лекаря нямат значение. Искам да обменя информация с жените минали през това, и да стигна до някакво решение на проблема ни, тъй като май в клиниката стигнахме само до заблуди и никакво обяснение. Така, че ако има жени минали през това нека споделят.
И има ли някой при който се е получило същото и при следващ опит.

Аз имам четири опита, три от които неуспешни, но последния успешен. Ако имаш хиперстимулация няма как да не разбереш, защото е много болезнено, въпреки че зависи в каква форма. При мен се получи при третия опит, оправих се с течности и протеини, но  смених доктора и клиниката. Това е моя съвет, поискай независимо мнение и си вземи всички изследвания, длъжни са да ти ги дадът.
Трябва да превъзмогнеш страха и неуспеха и да продължиш.  Hug

# 25
  • Мнения: 123
Аз си пуснах кръвен тест още като чух отговора по телефона. Оказа се отрицателен. Не бих си позволила да спра лекарствата без кръвен тест точно за да не съжалявам после.
Споделих  тук, защото през цялото време ви четях и намирах доста полезна информация. Клиниката и лекаря нямат значение. Искам да обменя информация с жените минали през това, и да стигна до някакво решение на проблема ни, тъй като май в клиниката стигнахме само до заблуди и никакво обяснение. Така, че ако има жени минали през това нека споделят.
И има ли някой при който се е получило същото и при следващ опит.

Аз имам четири опита, три от които неуспешни, но последния успешен. Ако имаш хиперстимулация няма как да не разбереш, защото е много болезнено, въпреки че зависи в каква форма. При мен се получи при третия опит, оправих се с течности и протеини, но  смених доктора и клиниката. Това е моя съвет, поискай независимо мнение и си вземи всички изследвания, длъжни са да ти ги дадът.
Трябва да превъзмогнеш страха и неуспеха и да продължиш.  Hug
[/quo


Много се радвам че си успяла да стигнеш до мечтания резултат и благодаря за окуражителните думи. Сега разбирам, че не е толкова голяма нашата вина,а ни накараха да мислим че е така. Не знам дали съм разбрала правилно, но хиперстимулация преди трансфера е по - лошо от такава след него и май често е причина за неуспех.  Дали не беше по - добре да се отложи трансфера, с оглед на това, че след като настъпи бременност и се повиши ЧХГ нещата доста се влошават. При теб наложи ли се да се прекрати опита.
 А клиниката сигурно ще я сменим. И май ще се пробваме без стимулация на ЕЦ или нещо много леко ако има някаква възможност.

# 26
  • Мнения: 400
Здравейте и от мен! И моят първи опит беше неуспешен. С тубарен фактор съм, докторката ми казваше че имам доста добри шансове, но уви.. Weary Преди опита имаме само хормонални изследвания, цветна снимка и спермограма.Предстоят ми имунологични изследвания и биопсия.Стискам палци на всички!

# 27
  • Мнения: 123
Съжалявам, че се е случило и при теб така. Наистина много трудно се преживява. Но трябва да бъдем силни и да продължим напред. Вярвам че ще успеем.

# 28
  • Мнения: 364
Аз съм с  4 неуспешни опита ин витро , след последния получих хиперстимулация и загубих единия си яйчник.
Не го казвам за да ви плаша, а за да ви предупредя за последиците от грешно проведена стимулация... може да има и фатален край. 
elza85 проведи сериозен разговор с доктора си и му кажи, че целта не оправдава средствата. Трябва да си здрава за да гледаш детето си.
Желая успех на всички!

# 29
  • Мнения: 123
Това което споделяш е много страшно. Мисля, че и аз се бях запътила нататък, защото упорито се говореше за лапароскопия, след пункцията, като се изтъкваше съвсем друга причина.  Явно колкото и да е печално съм имала някакъв късмет. А с доктора не стигнахме до резултат. За съжаление аз не се и усъмних до момента на теста.

Общи условия

Активация на акаунт