Клиника Малинов - клиниката със сърце :) (4)

  • 65 808
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 533
Ние пробваме на ЕЦ. Видя ме на 5 и 10 ден. На 10 ден имаше 18 мм фоликул, пусна хормони. Не бяха както трябва и отложихме пункцията.
ТМ не ти трябва за момента. Доктора ще ти каже кога. Питай какви изследвания ще искат. МБ и хламидий май за 10 дена са готови.

# 691
  • Мнения: 470
Благодаря Дара, хламидии уреи и микоплазми имаме трябва само микробиологии да пуснем, нио не бях на ясно точно какво се случва и  затова попитах. Нали знаеш как е с отсъствията от работа. Трябва все да го обмисля човек. Значи на 5 ден на 10 ден и евентуална пункция при добри хормони. А на кой ден ще бъде зависи от нарастването на фуликула, но аз трябва и вливка да правя заради имунология .... Като ти е за пръв път ... в главата ми е каша

# 692
  • Мнения: 8 533
ММ ще си пусне отпуска около предполагаемата ми О. Но чакам да видим този път какъв ще е подхода на доктора. А при нас ще е с биопсия. Та нещо не били същите изследвания и се чудя. Та питах ... днес той нищо не е разбрал като е ходил в клиниката.

# 693
  • Мнения: 470
То и ние сме с мъжки фактор, макар, че след 3 месечно пиене на ортомол има подобрение, но не и в морфологията, така че първи опит, пък каквото сабя покаже.

# 694
  • Мнения: 1 721
Блинг, липсваш  Hug
Люксен, какво става? има ли резултат?
Франго, как е лицето?

Да дам отчет и да призова за повече разговори с док Simple Smile
Скрит текст:
нали в понеделник се бях ошашкала и Теди каза да се обадя и във вторник, да видя как върви някаква операция и да отида евентуално към 12.00. Но след включването на няколко момичета, че не е прецедент късно започване на стимулацията, а и четох по темата, че това е единият подход, се успокоих и реших въобще да не звъня и да не ходя, след като док е казал петък. Обаче Теди му казала, че искам преглед и че се притеснявам и вчера като ми излезе МБ (която не е чиста, активирали са ми се стрептококите) и се усетили, че нито съм се обаждала, нито съм ходила до клиниката. И веднага ми звъннаха с наставление днес в 7.55 преди операциите да отида на преглед. Прегледа ме док, каза, че всичко е идеално, пуснахме хормони (чакам да ми кажат днес или утре започваме стимулацията) и каза утре сутрин да не ходя, че ще е лудница, а малко дете гледам. Цялата ситуация в крайна сметка ми направи много добро впечатление. Случвало се е да съм притеснена за нещо, записвала съм си час и просто сме коментирали ситуацията. Мисълта ми е, че ако нещо ви притеснява и не сте могли да говорите тогава с док, ако ви е възможно отидете по-късно и все пак да го направете.









# 695
  • Мнения: 5 900
Ели Hug Нищо ново около мен. Утре си почвам подготовката. Гледам да не мисля за това и следя вас останалите трепетно. Rolling Eyes Кофти, че и твоята микробиология не е розова  Confused АБ ли ти предписаха? Дано почнете по-скоро стимулация Praynig И да направите едно хубаво лъвче. Моята мечта за това отново ми се размина за пети път, ама здраве да е. Беше хубаво да не протакваме и можеше още миналия месец да мина през това, но каквото такова пак съм доволна, че бързо се развива нещата, защото се бях отчаяла в началото.
Много е ценно това, че споделяш как са се развили нещата. Заедно с коментарите от другата тема вече окончателно си "набих канчето" и ще си следвам настоятелно това, което мислено съм си начертала като план без да чувствам притеснение или нахалство от моя страна. Колкото и неудобно да ми е ходенете до клиниката само заради спокойствието бих се разкарвала да изкоментираме нещо. Комуникацията по тел и то през 5 човека не ми допада и винаги ми носи съмнение. Спокойствието е ключов момент при мен и без него нищо не се получава.

# 696
  • Мнения: 8 533
Аз май ще си направя списък с въпросите за доктора.
Никой ли мъж няма биопсия в клиниката?

# 697
  • Мнения: 5 900
Даре, не е лоша идея. И аз редовно пропускам нещо уж се опитвам да помня. И ММ съм подковала да пита вместо мен, ако пропусна нещо, но не съм спокойна така. Много ми е напрегнато всеки път да се опитвам да слушам, питам и едновременно обличам. Не знам кой ден ще си облека нещо наобратно Laughing
Дано намериш някой със сходен опит, но не знам защо при толкова пациентки в клиниката темичката ни е много малко посещаема. Явно всички за срамежливки Rolling Eyes

# 698
  • Мнения: 1 721
Даре, ние не сме правили, съжалявам,  че не мога да помогна   : Hug

Аз съм ходила със списък. Освен това като се облека, съм сядала и сме преговаряли всичко, което е говорено, докато се обличам  Mr. Green и съм записвала Simple Smile

Блинг, точно така, не го мисли  Hug нали знаеш,  че не съм ти пускала палците Simple Smile да, АБ ми изписаха  за 7 дни. Док каза, че не фатално,  че ги има, те са си в мен, просто сега са много (активираха се точно преди раждането, и Иси имаше, после ги преборих и сега пак), но все иска да проведе лечение,  изписал ми е обратното на широкоспектърен антибиотик Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 1 152
Ели, отрицателен е моят резултат. Беше ми гадно вчера, но...нищо не мога да направя.

Блинг,  Hug
И аз много питам. И въпроси на лист си записвам.

# 700
  • Мнения: 3 191
Момичета някоя от вас вадила  ли е Я на естествен цикъл, да ми разясни малко нещата. Док ме вика между 1-5 ден на МЦ с направени микробиологии и това е което знам. От там на татък какво следва? Трябва ли ММ да е с мен още когато ме вика? Кога ще е пункцията? И изобщо май нищо не ми е ясно.   

На ЕЦ нещата са така:
1-5 ден преглед на яйчниците - да не си задържала някой фоликул и дали има антрални

6-9 ти ден - определяне дали има доминантен фоликул+ хормони за да се види дали има яйцеклетка вътре

10-11 ден - таймиране на пункция

14-17 ден пункция

МБ е за три дни, хламидии за ден мисля...

Вливките се правят в деня на пункцията, ако не изкарат читава яйцеклетка няма смисъл да те наливат Peace

ТМ не ти трябва до пункция. В деня на пункцията обаче трябва да е там от ранни зори  Peace

Люксен - съжалявам за отрицателния резултат  Hug  Скоро ще се похвалиш  Praynig

Ели, Блинг
- успех на вас Praynig

# 701
  • Мнения: 5 900
Охх, Ели явно това им е политиката за всички гадини било то преди процедура или операция. И наистина ги разбирам, защото всичките си ги носим и просто може да се размножат дори на следващия ден след уж чиста микробиология. В смисъл винаги има риск и може би не трябва да се психясваме толкова много. Дано ги разкарате бързо Praynig
Аз предния път приложих друга тактика и вместо да се насоча към стола за преглед, както ме засили веднаха, се запънах седнах до бюрото и си казах каквото ми тежеше и си бях навила  Naughty Но в онзи ден /когато се и запознахме/ бях толкова набрала, имах кошмарно пътуване преди това, отделно забавянето на часовете. Нямаше сила на този свят, която да сме спре да изкоментирам това, което ми тежеше Twisted Evil
Люксен, съжалявам  Hug И аз бях така миналата седмица, но поне се убедих каква е нормалната стойност на хормона понеже беше различен от 0.1 Преди месеци имах същата и имах леки съмнения, както и в месеците, когато ТСХ ми е бил по-висок по неясна причина и съм се вкарвала във филми. Сега поне си изясних и двете неща, както и това, че болките, които имах нямаха връзка. А понякога се случва да ме мъчи корем от овулация до цикъл. Истината е, че няма как толкова бързо да се отразят вливките.А и процента на успех всеки месец без никакви проблеми знаеш колко е нисък.

# 702
  • София
  • Мнения: 863
Люксен, съжалявам за отрицателния резултат. Дано след месец да се похвалиш с хубаво ЧХГ Hug
Даре, и аз нямам никаква идея за биопсиите, а и тук в темата не съм виждала да споменават нещо по въпроса Thinking Ти кога чакаш цикъл?
Фокси, благодаря за изчерпателната информация за ЕЦ. И на мен ми беше много полезна, защото ми предстои, живот и здраве, другата седмица като дойде цикъл. Ти на ЕЦ ли забременя? Надявам се, че си добре и все така да си до термин! Hug
Ели, браво че сте поговорили с док! Сега ще ти е по-спокойно! Добре са реагирали в твоята ситуация, това ме успокоява, че все пак има някакъв контрол и реакции при необичайни ситуации. Дано всичко да продължи при теб по мед и масло. Много ти стискам палци! Hug (пъпките минаха, лицето е супер, готвя се за втори пилинг другата седмица  Mr. Green)
Блинг, я да вдигаш малко гребена! Ти, която винаги успокояваш всички, сега няма да се даваш! Всичко ще е наред в понеделник, сигурна съм! А дотогава те прегръщам и ти стискам палци! Кураж! Hug

# 703
  • Мнения: 3 191
Фокси, благодаря за изчерпателната информация за ЕЦ. И на мен ми беше много полезна, защото ми предстои, живот и здраве, другата седмица като дойде цикъл. Ти на ЕЦ ли забременя? Надявам се, че си добре и все така да си до термин! Hug
Не, аз забременях със стимулирано ИКСИ, т.к. имах остатъчен ефект от стимулация от предходния месец и достимулирахме с док с Фостимон. Иначе плаът беше на ЕЦ, но на 9-ти ден променихме плана в движение  Peace

# 704
  • Мнения: 5 900
Фран, добре съм Hug Изтрещях за кратко, но може би беше повече под влиянието на хормоните. Добре, че вече по-бързо преживявам "кризите". Не знам дали е, защото нямам сили и желания да нервнича или защото с времето взех да приемам по-лесно нещата и да оценявам малкото хубаво. Изградих си един вид защитен механизъм и гледам да го поддържам във форма Wink
Леле кога мина времето и дойде момента да почвате. Но то месеца се извъртя бързичко. Другата седмица  се очертава интересна за повечето ни Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт