ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 59 тема

  • 43 836
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 163
Само много внимавай с дозирането при кучето, че омегите ако се приемат неправилно влияят зле на черния дроб.

 На опаковката пише, че една капсула е 1000мг, от това което четох, мисля да й давам по една на ден... Много ли е, малко ли е ? Някаква идея  newsm78 ...или все пак да звънна да питам вета, си мисля...

 По темата за малки, големи, злобни и радващи се кучовци...Ние сме някъде по средата  Laughing Явно прасето има страшен вид, защото редовно ни заобикалят хора с малки кученца и най-вече възрастни жени-баби без кучета въобще  Tired
 С кучетата от квартала нямаме проблеми, играем си като се засечем. Изключвам бездомните такива, тях ги мрази от дъното на душата си - незнам как ги разпознава и защо е такава, като не е имала досег с тях. С непознати кучета е много буйна, но не е зла... Опитва се да ме влачи, за да ги види от близо. Имали сме само 2случая, при които не се харесаха с други две женски - една немска овчарка и едно чао-чао/което е известна побойничка сред кучкарите на около, но стопанина й продължава да я разхожда пусната/. Добре че не се е стигало до сериозни конфликти и вече като ги видя ги заобикалям и аз.

Да ви покажа любимата й поза...Тежък кучешки живот живее!   hahaha

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 14:38 от sadeyes

# 46
  • Мнения: X
Питай вета за вс случай.  Wink

# 47
  • Мнения: 406
Снимките на мецанки са прелестни Hug Heart EyesЗначи аз водя мецан на повод винаги до градинката, макар, че той не реагира на пешеходци, коли, и животни по пътя.Не ги отразява върви си като на Скобелев коня на парад.Обаче мрази ниски дебели мъже, не знам защо, търпи ги до момента в който нарушат периметъра който си е поставил или посегнат да го погалят.Съседа ни е с тази физика, за пръв път като го видя бяхме навън и той дойде да говорим. Мецан беше на повод до ММ, момента в който съседа протегна ръка да го погали и нашия скочи срещу него, добре, че ММ го дръпна иначе все беше останал без предница на якето си.И така прави само на мъже които са ниски и дебели, за жени обаче умира, много е влюбчив и все тича да дава целувки.

# 48
  • София
  • Мнения: 221
Леле колко много съм изтървала.... Simple Smile
Времето нали се пооправи и сега сме повече навън, та не ми остава време да чета всичко Simple Smile
Стискам палци на ухапаните кучовци бързо да се оправят и да забравят преживяното.
Аз никога не извеждам Ати пусната. Винаги е на къс повод и я пускаме само на заградени места с определени кучета.
Данък и от мен Simple Smile 
Скрит текст:
Ето една полу заспала Атилка Simple Smile


# 49
  • Мнения: 8 952
Ужасни новини за нахапани животни - дано бързо се оправят!  Peace Мажете ли с нещо антисептично раните? Това изтичане все пак няма да е до безкрай, все пак нали трябва да започне да се образува коричка.  newsm78
Ужасно де жа вю - навремето като дете имахме някакъв вид мини шпиц и при една разходка, докато аз го разхождах, един доберман го захапа по описания от Кари начин. Вдигна го и го размята. Направи му една сериозна дупка, която дълго лекувахме. Със сигурност мога да кажа, че мажехме с прополис.

Със строгия нашийник нямаме проблеми нито с хвърляне към хора, нито с хвърляне към кучета, котки, гълъби и т.н. Това бе едно от малкото неща, които успяхме да усвоим по време на двуседмичното ни обучение. В повечето случаи не обръща внимание на дразнителите. Само когато се налага да се разминем съвсем наблизо с някое куче - тогава като я усетя, че проявява интерес веднага казвам НЕ и давам команда "Наред". Преди беше някакво супер екстремно изживяване разминаването с друго животно и винаги изпадах в ужас, че няма да мога да я удържа и да я контролирам.

Нормално е да има хора, които се страхуват от кучета.
Много се карах на ММ като беше по-малка Бела, че я пуска нагоре по стълбите да се качва без повод. Съседите не са длъжни да я понасят. Може някой да се уплаши.

Сега не мога да обясня на малката ми дъщеря /6г./, че има хора, които се страхуват от кучета. Тя много се дразни, че приятелките й ги е страх от Бела и не може да го разбере...  Crazy Било досадно, че пищели и се страхували.  Crazy

Страхотни данъци!  Heart Eyes



# 50
  • Мнения: 386
Обаче мрази ниски дебели мъже, не знам защо
hahaha hahaha hahaha

# 51
  • София
  • Мнения: 3 833
То хубаво ,ама и моят го смятат за едър космат добитък  Rolling Eyes Crazy

От ония най-едрите нали? Grinning

Аз нали съм с куче от ония лошите дето хапят и сме плътно на каишка. Нито играта й с хора е игра, нито й съм сигурна, че с всички кучета, които срещнем ще си играе. Пускам я само ако няма хора и други кучета и знам, че мога да я хвана. Водя я на кучешката поляна и я пускам да си играят с някои кучета, но честно понякога малко ме страх, въпреки че докато е била пусната само на едно мъжко куче се е зъбила, защото много й нахалстваше. Така й не можах да й намеря другарче за игра тука при нас Sad  Като се заиграе с някое друго куче е толкова приятна.

Маша аз все така искам да ги нагушкам тия мечета. Супер данък.

# 52
  • Мнения: 636
Ох да се оплача ние се сдобихме с така наречената HOT SPOT  на женската на опашката така да ги мразя . Добре , че тя ми е душичка и дава милата да я тормозя и пръскам и мажа с един спрей  та се надявам до утре да не я дразни вече и да завехне . Направо като видя топло и влажно време изпадам в ужас вече .

# 53
  • Мнения: X
Какво е hot spot?

И аз мн се смях за дебелите и ниски мъже.  hahaha

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 163
Ако правилно съм разбрала tedi8811, това Хот Спот си е вид дерматит и ние се сдобихме с това чудо под опашката преди два месеца,може би  ooooh! Много е неприятно, мястото е зачервено,възпалено и супер чувствително. Получава се от задържане на влага на определени места, развиват се някакви бактерии, възпалява се и т.н.
 При моята беше опашката, която е къса  и прилепена към самото тяло и точно под нея се появи. Милата много беше зле, влачеше си дупето, търкаше се. Минаха може би 2-3 дни, докато разбера какво е, тя не ми даваше дори да я огледам. Лекуваха я чак с антибиотик понеже беше толкова възпалено мястото. Промивахме с Хибитан и мажехме с Тридерм маз - това е хуманно - помогна ни много. Сега имаме същото нещо от вчера на сгъвката между задното бутче и женския полов орган  Tired Пак мажа с Тридерм - дано има ефект, този път е много малък участък и като че ли го хванах по на време.
 tedi8811, сподели моля те ти с какво мажеш/ пръскаш мястото?

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 18:07 от sadeyes

# 55
  • Мнения: 636
Горещи точки има казват . Може да се получи от различни неща при нас се получават от топло и влажно време поне аз такава тенденция наблюдавам ,може да е  от ухапване от бълхи или нещо друго , алергия  ....Причините са много .Ей така както нищо няма изведнъж се появява едно мокро петънце като раничка с големината на 5 стотинки  и  обикновено ги дразни . Някой кучета са по-предразположени към появата им. Аз вече съм си имала опит с такова нещо и веднага пръскам и мажа . Ето сутринта я напръсках  и вече не я дразни  толкова много и ми дава да я преглеждам .  Мисля че навреме го хванах до сега не ни се е налагало да стигаме чак до антибиотици за такова нещо и се надявам да не стигаме .
Иначе с мъжкаря предният път падна голяма борба той нищо не дава да му се прави .
Аз пръскам с ОЛЕТЕТРАКОРТ  . А ако е на място където не може да се оближе имам едно нещо което съдържа вътре кортикостероиди и от него много бързо им минава , но не знам как се казва понеже го купувам на дози и не му помня името . Гъсто и бяло е , но само ако не може да се оближе както беше предният път на мъжкият на главата .
sadeyes  явно е същото много е важно веднага да се намаже с нещо , че става страшна работа иначе

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 163
Да, да точно това е,за което говоря и аз. Хот спот, влажен дерматит или както там точно го водят. Влага,топло,гънки и бактерии и моята кифла е готова с нова придобивка  bowuu ooooh! Може, както казваш ти и от бълхи и други фактори също да се получи... Кофти работа е! Добре е, че не сте стигали до АБ. Аз първия път направо не можах да повярвам за два дни какво стана с опашката й  Sick Милото има си вече място без козинка точно на гънката под и малко над опашката - като белег...
 А Олететракорт сега видях,че е антибиотик+кортикостероид, не са ни го изписвали до сега, справихме се с Тридерм-а, който май е нещо подобно.

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 18:25 от sadeyes

# 57
  • Мнения: 19 485
Моето куче направи влажен дерматит точно миналото лято в жегите и дъждовете, обаче по линията на противопаразитната каишка. Беше супер разранено, течеше лимфа, миришеше на леш и трябваше да го упояват, за да го подстрижат и да се третира този участък, че той е проклет и не дава да го пипнат. От тогава и аз изтръпвам като е топло и вали. И сега вчера сложихме каишка, днес я махнах, че се страхувам от мокрото време. Ние се оправихме с дезинфектант от клиниката за пръскане на раната и едно мазило с антибиотик и кортикостероид на Вирбак за мазане.

# 58
  • Мнения: 636
sadeyes предният път на мъжкият му опада там козинката - вече е порастнала повече от 1 см. , но пак си личи къде е било защото той е с доста дълга козинка и дели , но това беше точно на главата най-отгоре.  на опашката за пръв път имаме надявам се да го овладея . Ама коконата не иска и да яде . Яде си ама по-малко тя си е и злояда по принцип де ама сега още по-малко яде иначе си е игрива и си тича и хич не и дреме на опашката Simple Smile Според мен се получава от спарване -топло време+ влага и като се спари и се получават такива петна . Дано и на вас бързо да ви мине пише действа ли лечението при вас . И да наистина мястото мирише много странно аз си мислех , че е от спрея дето пръскам , но явно не е .
Аз мисля , че в нашият спрей няма кортикостероиди ама може и да бъркам ,защото имам и един крем в него със сигурност има и вет . ме предупреди само с ръкавици да мажа ако мажа с него , че съм бременна а кортикостероидите предизвиквали контракций , а за спрея ми каза , че няма проблем .

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 19:46 от tedi8811

# 59
  • Мнения: 19 485
И аз мисля, че се получава от спарване и заплитане на козинката. Решете кучовците по-често и гледайте да не стоят дълго време мокри.

Общи условия

Активация на акаунт