Истанбул Летен и Вдъхновяващ [тема 37]

  • 71 906
  • 730
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 436
Привет на всички!
На мен също ми предстои да отида за 2 дни до Истанбул следващата седмица.
Ще бъдем на круиз и там завършва нашето пътуване.
В Истанбул съм била 1-2 пъти . Разгледала съм по-основните забележителности, Принцовите острови също.
Сега имаме 1 цял ден, вечерата ще нощуваме на кораба и трябва да освободим каютите на следващия ден. Предполагам, че на пристанището ще има опция да оставим куфарите за деня? Автобус за България смятаме да хванем в 20:30ч.
Успях да начертая маршрут как да стигна с трамвай и метро от порта до гарата, благодарение на сайтовете, които сте дали на първа страница. Исках да попитам някой знае ли дали случайно няма и някакви маршрутки? Сложно ще е с куфарите да се мъкнем. Има вариант и за такси, но пък е доста далеч - 10-тина спирки с трамвай и 7-8 с метро, предполагам бая ще ни одрусат. newsm78
Ще ми ударите ли едно рамо с п-рограмата за двата дни. Смятам пак да се разходим около Света София, Таксим. Друаде къде? Трябва да разгледам и как се стига от пристанището до центъра newsm78 Искаше ми се втория ден да направим малко плаж... но пък за плажове съвсем не знам къде има... Thinking
Ще съм благодарна за всякаква помощ. Миналия път бяхме на организирана екскурзия и  сме видели най-основните неща, иска ми се нещо ново   bouquet

# 496
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Здравейте,
Планирам програмата за следващото ходене в Истанбул и тъй като ще сме с детето, а и за 4 дни само (ще пътуваме самостоятелно), няма начин да се пропусне Виаленд и единия аквариум. Този път ще обърнем внимание повече на азиатската част и затова моля за помощ. Трябва да съвместим по някакъв начин Виаленд и единия акварииум в един ден, и се чудя как да го направим. Мисля да вземем хотел някъде, в района, където се събират трите лъча на метрото, за да ни е удобно за ползване на градски транспорт. С оглед на факта, че ще наблегнем повече на азиатската част, а аквариума и атракциона са в европейската част, въпросът ми е, кой от двата аквариума да избера като местоположение и как от него да се прехвърлим във Виаленд? Или трябва да се връщаме до стария град и от там да се ходи до другото място? Ако могат да се ползват шатъли - още по-добре.

# 497
  • Мнения: 471
Здравейте,
Планирам програмата за следващото ходене в Истанбул и тъй като ще сме с детето, а и за 4 дни само (ще пътуваме самостоятелно), няма начин да се пропусне Виаленд и единия аквариум. Този път ще обърнем внимание повече на азиатската част и затова моля за помощ. Трябва да съвместим по някакъв начин Виаленд и единия акварииум в един ден, и се чудя как да го направим. Мисля да вземем хотел някъде, в района, където се събират трите лъча на метрото, за да ни е удобно за ползване на градски транспорт. С оглед на факта, че ще наблегнем повече на азиатската част, а аквариума и атракциона са в европейската част, въпросът ми е, кой от двата аквариума да избера като местоположение и как от него да се прехвърлим във Виаленд? Или трябва да се връщаме до стария град и от там да се ходи до другото място? Ако могат да се ползват шатъли - още по-добре.

За Виаленд си трябва цял ден. Неоправдано е да се заплащат 90 лири за вход, а да се ползват само 4-5 часа атракционите в него. Дори и за половин ден трудно ще го съчетаете с аквариума във Флория, понеже са доста отдалечени и неудобни за достигане с градски транспорт. С този в Мол Форум може и да се получи за един ден, но пак ще е на бегом и само ще си развалите деня, според мен. Връзката между двата обекта се прави в транспортния възел Йеникапъ. Хотелът ви трябва да е някъде там - мястото е удобно и за достъп до Азия с метрото Мармарай.

Виаленд може да се съчетае с Миниатюрк, понеже са в една посока и се пътува с един и същ автобус от Еминьоню.

# 498
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Ние сме ходили и на двете места с малката миналото лято. Но с дете тръгне ли човек се съобразява изцяло с него - от сега си е дала заявката за двете место. Тъй като сме притиснати с времето - ще пристигнем със самолет най-вероятно следобед и първия ден  го губим, както и при връщането също губим почти целия ден. Във Виаленд не смятам да стоим цял ден - миналото лято й дойде в повече адреналина и на връщане от Виаленд без малко да оповръща пейзажа  шатъла  Grinning, добре, че идваше нашата спирка и свърши работата на улицата. Тази година смятам да я кара малко по-спокойно и по-малко атракции.
Затова мисля да ги пришпорим и двете места в един ден, просто се чудя как да ги разположа във времето и как да се транспортираме от едното към другото?
Всъщност сега гледам сайтовете им, ако се отиде първо на аквариума Тюркуазу (от Yenikapi до Kocatepe с метрото), след това връщане от Kocatepe  до Акsaray и от там да хванем шатъла до Виаленд дали ще се получи? Гледам, че има шатъли от/до AKSARAY MK TURİZM SERVİSLERİ . Остава само да го намерим този туристически център в Аксарай къде е.

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 14:56 от zaek

# 499
  • Мнения: 471
Гледам, че има шатъли от/до AKSARAY MK TURİZM SERVİSLERİ . Остава само да го намерим този туристически център в Аксарай къде е.

В сайта пише, че шатълите тръгват от място срещу Numune Parkı, което е далеч от метростанция Аксарай. Може да се върнете до Йеникапъ и да се качите на автобус 39D

# 500
  • Мнения: 157
Здравейте,
Планирам програмата за следващото ходене в Истанбул и тъй като ще сме с детето, а и за 4 дни само (ще пътуваме самостоятелно), няма начин да се пропусне Виаленд и единия аквариум. Този път ще обърнем внимание повече на азиатската част и затова моля за помощ. Трябва да съвместим по някакъв начин Виаленд и единия акварииум в един ден, и се чудя как да го направим. Мисля да вземем хотел някъде, в района, където се събират трите лъча на метрото, за да ни е удобно за ползване на градски транспорт. С оглед на факта, че ще наблегнем повече на азиатската част, а аквариума и атракциона са в европейската част, въпросът ми е, кой от двата аквариума да избера като местоположение и как от него да се прехвърлим във Виаленд? Или трябва да се връщаме до стария град и от там да се ходи до другото място? Ако могат да се ползват шатъли - още по-добре.


Преди две седмици се  върнахме от Истанбул и съчетахме двете неща, но имай предвид, че последното влизане в аквариума е в 07.00 часа. На Виаленд отидохме от самото му отваряне /беше неделя и отваряше в 11 часа/. Хубавото е, че нямаше големи опашки, но по-късно станаха точно такива. Хотела ни беше много близо до аквариума, бяхме с кола. Имай предвид, че от едно място до друга трябва да предвидиш повече време, защото овъртили те навигацията и... губиш време. Ако детето е по-малко на години, по-бързо ще минете през подходящите за него атракции.

# 501
  • София
  • Мнения: 660
А билети онлайн някой купувал ли е? Интересно ми е защо сайтът им е наполовина на английски. Избирам фамилни билети по 80 лири, след това избирам дата 2 август и ме чекира по 47 лири,а никъде не съм задала час от 21 до 24 например. Нещо не мога да се ориентирам newsm78  Иначе в youtube има клипчета за всяка атракция. Определено ме изгубиха като клиент за повече от половината  Joy  Аз също смятам да съчетая с Миниатюрк,но този път с колата мисля че ще ни е по-удобно. Относно HGS вчера се заговорих с моя шеф,който пътува по 2-3 пъти в месеца до Истанбул- питах го дали имат някаква валидност картите. А той ми каза,аз от две години не купувам,глоби за чужденците няма. Но все пак смятам да си купя Wink

# 502
  • Мнения: 711
Привет! Някой има ли поглед върху работните заплати в различните сектори в Турция и стандарта на живот там?

# 503
# 504
  • Мнения: 3 835
А билети онлайн някой купувал ли е? Интересно ми е защо сайтът им е наполовина на английски. Избирам фамилни билети по 80 лири, след това избирам дата 2 август и ме чекира по 47 лири,а никъде не съм задала час от 21 до 24 например. Нещо не мога да се ориентирам newsm78  Иначе в youtube има клипчета за всяка атракция. Определено ме изгубиха като клиент за повече от половината  Joy  Аз също смятам да съчетая с Миниатюрк,но този път с колата мисля че ще ни е по-удобно. Относно HGS вчера се заговорих с моя шеф,който пътува по 2-3 пъти в месеца до Истанбул- питах го дали имат някаква валидност картите. А той ми каза,аз от две години не купувам,глоби за чужденците няма. Но все пак смятам да си купя Wink

Да, оттук: http://www.biletix.com/anasayfa/TURKIYE/en
Сайтът за мюзеум карт в момента е в частична промяна и е възможно да има някакви проблеми. Това важи и за Долмабахче. Попитах ги в мейла, посочен за контакти и това ми отговориха. Затова използвах горния сайт без никакви проблеми, като на покупка се добавят 3 лири такса. Нямаше никакъв проблем!  Peace
Иначе самата карта може да я купиш на много места. Таня беше показала снимка преди няколко поста - най-добре е от двора на Археологическия музей. Също има и в Топ Капъ и Света София. Видях, че някой от машините работят в брой, а други с кредитни карти.  Peace

# 505
  • София
  • Мнения: 13 131
На машинката, която съм снимала пише не само карти, но и билети. Предполагам, че могат да се купуват и отделни билети. Не си заслужава да се дават комисионни на сайтове при условие , че на толкова места има автомати. А както се вижда и от снимката ми, си стоят ей така, без да се радват на особен туристически интерес.  Wink

# 506
  • Мнения: 3 835
Таня, така е! Peace На база опита от предното ходене, държах да имам билети предварително, но както писах, нямаше нужда. Никъде не видях опашки по-дълги от 10-на човека.  Wink

# 507
  • София
  • Мнения: 660
Ох,то аз имах предвид сайта на Виаленд  Embarassed  Ама така съм го написала,че не става ясно. Този уикенд ще е посветен на детето изцяло,забележителностите вече няколко пъти сме ги прегледали. За едната вечер дълга разходка по Истиклял и френския сокак за капак,че ми е мерак вечер да седнем там. На 2 август е рождения ден- половината ден във Виаленд,другата половина в Миниатюрк. И после ако имаме сили ще седнем да хапнем някъде.

# 508
  • Мнения: 4 660
А билети онлайн някой купувал ли е? Интересно ми е защо сайтът им е наполовина на английски. Избирам фамилни билети по 80 лири, след това избирам дата 2 август и ме чекира по 47 лири,а никъде не съм задала час от 21 до 24 например. Нещо не мога да се ориентирам newsm78  Иначе в youtube има клипчета за всяка атракция. Определено ме изгубиха като клиент за повече от половината  Joy  Аз също смятам да съчетая с Миниатюрк,но този път с колата мисля че ще ни е по-удобно. Относно HGS вчера се заговорих с моя шеф,който пътува по 2-3 пъти в месеца до Истанбул- питах го дали имат някаква валидност картите. А той ми каза,аз от две години не купувам,глоби за чужденците няма. Но все пак смятам да си купя Wink
Относно HGS мога да ти кажа че глоби има.
В сайта им пишеш регистрационния номер на колата и ти показва имаш или нямаш глоби.
Даже и лихви текат.
В горния десен ъгъл натискаш лупата Gecis Ihlali Sorgula
https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf
Въвеждаш регистрационния номер на колата.

Има една особеност вместо български букви се пишат на латински.


# 509
  • София
  • Мнения: 660
Страх ме е да проверя на шефа колата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт