Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 122
За съм ранобудна тази сутрин, защото тръгвам за ЖК, после ще видим как ще мине.
MoonSun , skr - Благодаря за списъците със сигурност ще са от полза   bouquet
 
Приятен ден от мен!

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добро утро, девойки!:)
Днес отидох до поликлиниката за тонове. Тоновете са супер, бебето е наддало и си отговаря, и се е обърнало с главата надолу ( в което бях сигурна, защото ритниците се усещат където трябва). Водите са на долна граница, но няма повод за притеснение и тревога Praynig

# 707
  • София
  • Мнения: 107
Добро утро момичета!   bouquet
MoonSun , skr  - и аз благодаря за списъците Simple Smile
MoonSun - и аз като теб съм спокойна и нямам идея колко тежи бебка  Laughing Радвам й се като ме ритка и съм спокойна, че всичко е наред . Мъжа ми е по-шашнатия, ако трябва да сме честни  Laughing
Е, аз започвам да се трудя... Още месец има докато излезна в болничен, но вече ми се спира с работата. А и съм доста разсеяна напоследък , та колежката само ми върви след д-то  Laughing
Хубав и усмихнат ден желая на всички   bouquet

# 708
  • Мнения: 216
Момичета...някоя да има разширени вени,преди или сега проявили се и признак ли са на тромбофлебит....? Защото при мен се появиха

# 709
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Ето ме и мен. Не ми остава време да пиша от разходки. При мен всичко е нормално бебчо е страшен шавливец. Не се спира,случва и да не мога да заспа от него  Whistling Другата седмица съм на преглед таще видим колко е пораснал,че мама е пораснала доста  hahaha Blush  Връщам се да ви прочета че имам да наваксвам.

# 710
  • Мнения: 134
Здравейте!!!
Иви аз съм с разширени вени на десния крак от преди Б,ходих при специалист(препоръчан от познати,мисля че се казва Атанас Атанасов) близо до ВМА им е МЦ,гледа ме с ехограф,установихме ги и мислех да ги махам,става с месеци предварително записване! Но след това се появи бебооо... И така сега се страхувам много,но моята док ми каза че няма какво да се направи освен движение и аспирин протект,както и здравословно хранене,звучи лесно,но знае ли човек!
CCS ходех там още в началото на Б,все пак ми е за пръв път и исках да науча възможно най-много,това ми даде някакво успокоение!И на други места съм ходила,но тези в ситицентъра са най-хубавите и добре организирани .През последния месец не съм ходила заради ремонта и Шейново,но ще се радвам ако се съберем там повече мами от групата ,би било страхорно ,кажете само кога точно ще ходите  Hug аз ги подбирам малко,предимно темите за раждане и първи грижи посещавам,хубавото е че са винаги различни специалисти!!!
Днес ме очаква работа в екип,махане на тапети,много са упорити,дано успеем навреме,че майсторите не прощават Simple Smile Sunglasses всичко е пари ,опре ли работата до ремонт и време! Освен това мислум да махаме радиаторите че сме с топлофикация,направооо много сложно стана! Е стига толкова от мен! Поздрави от нас с бебо  Blush
Мамите за CCS пишете! Mr. Green

# 711
  • Мнения: 216
грэмотрэн,въпроса е да не е тромбофлебит,ако са само разширени вени мисля ,че не е проблем,твоите подутички ли са.аз не пия нищо за тях,казаха ми че аспирин протекта не действа в напреднала бременност

# 712
  • София
  • Мнения: 107
Аз утре ще ходя на лекциите в Сити центъра.

# 713
  • Мнения: 361
Не смогвам да ви изчета - постовете нарастват с луда скорост. При нас тече ремонт pironi , а аз съм вече в неофициална отпуска - остава ми 1 работен ден в офиса другата седмица и после излизам в годишен отпуск, слят с болничния 45 дни преди термин. Хем ми олекна, хем сега се занимавам с майстори. От една страна много навреме си останах вкъщи, че на ММ му дойде нагорно вчера да търчи цял ден от работа по няколко пъти, но от друга страна ми е малко  ooooh!  Tired Но ще изкарам днес и утре сред тропане и чужди хора наоколо. Правя се на заета и се скатавам в хола да не им се пречкам, пък и те са свестни момчета, не смеят за нищо да ме закачат като ме гледат как въртя корема насам-натам. Кофти е това с ремонтите, но да ви кажа, създават много сериозно усещане за прогрес. Гледам как нещата се случват, напредват, променят се и това много ме радва. Виждам как животът отсега се променя към по-добро и очакването на бебчо не е просто абстрактно усещане, а вече приема реални форми. Затова приемете тези занимания откъм добрата им страна - да, досадни са, но се изтърпяват и после с кеф ще гледате новото у дома.

Не знаех, че Аспирин протект не става за късна бременност  newsm78 Наскоро ми го препоръчаха ако пак ми се подуят много зверски глезените след дълго стоене зад бюрото. Според док мога да взимам по 1 вечер за по-добро кръвообращение и така да облекча тези статични отоци, както ги нарече. Още не съм се престрашила, но и не съм се подувала втори път.

bubs69, като те чета и ме хваща яд. Но жалкото е, че проблемът не е в децата, а в родителите - явно наистина така си решават проблема с нея и затова и тя така процедира с другите. Описанието ми прозвуча като страшно невъзпитано и разглезено дете, не знам ако такова се държи така с моето дали ще успея толкова задълго да си сдържа нервите. Което ми напомня, че имам още много да укротявам у себе си.

# 714
  • Мнения: 134
Иви,моите са си изпъкнали направо,но точна диагноза може само специалист да ти направи,те за това гледат и с ехограф за да видят състоянието им и отвътре какво е.Гледат чак до началото на крака,в слабините.На моята диагноза не пише тромбофлебит,а разширени вени,те са няколко вида,гледам да не задълбаваммного,защото това беше най- големия ми страх като разбрах че съм Б,лекарите ме упокоиха,няма да съм нито първата,нито последната с разширени вени която ще бременее и ражда,не трябва да мислим за най-лошото,въпреки че го има като вариант,ако се притесняваш много,отиди и се консултирай,все пак ние не сме лекари тук Simple SmileНо щом твоите са се появили сега,може би могат да се вземат някакви мерки ,да ги мажеш с нещо и да носиш разни чорапи,аз не съм голям привърженик,но най-добре лекар да каже! ooooh!
Kioku,ти само утре ли ще ходиш,ще ти пиша после на лс!:)

# 715
  • София
  • Мнения: 693
И на мен ми се появиха разширени вени на 2-3 места. Говорих с моята док., тя ми изписа едно лекарство за мазане, но каза само ако чувствам дискомфорт. За нея е нормално да се случи по време на бременност и е сигурна на 99%, че после ще се приберат и няма да има следа от тях. Мен ме дразнят чисто естетически за момента и дано така остане до раждането!

# 716
  • Мнения: 216
Да,много се надявам да се дължат на бременността,защото вече е късно за инжекции фраксипарин и да искам.Ще разпитам

# 717
  • Мнения: 112
ДД  Heart Eyes

Я кажете, как да разбера по ритничетата в каква позиция е бебче. Усещам ги предимно вляво или вдясно от пъпа. Там са най-силни. Иначе дупата мисля, че и усещам пак горе, понякога е вляво, понякога-вдясно. От няколко дни обаче усещам някакво притискане ниско доолу, което ме притеснява, не ми се струва да са ритничета, като тупкане е... Та, според вас имам ли повод за притеснение?

# 718
  • София
  • Мнения: 107
Аз също не знам кога в каква позиция е, но определено за тупкането, което говориш знам че е бебка. Мен ме рита също така, даже понякога така ми рита пикочния мехур, че ще се изпусна Grinning не се притеснявай, тупкането е от бебчето , все пак ритат във всички посоки и се въртят Simple Smile

# 719
  • Мнения: 440
Привет и от мен,  Simple Smile
Аз общо взето си мързелувам в къщи. В неделята ходихме на театър на "Не всеки крадец е мошеник" и за първи път толкова не ми хареса постановката, че с ММ си излязохме още по средата на представлението. Освен това седалките бяха страшно тесни и целите ми колена се бяха зачервили от търкането им в предната седалка, да не говорим за болките в гърба, та не можах да издържа.
Да Ви се оплача и от последните ми покупки. Вчера купих в един магазин три комплектчета, състоящи се от блузка с дълъг ръкав и ританки, като към двете имаше и по една шапчица, както и пет бодита с къс ръкав, една шапка с козирка за по- голямо дете и нещо като лигавник, което може да се носи и като шалче и ми излязоха 73лв. Направо не можах да повярвам за цената, но все пак ги взех и сега малко съжалявам. Много са скъпи детските дрехи, направо се замислям дали от чужбинските сайтове ще е по- изгодно пазаруването, но предполагам си струва само, ако съм в група с някой, за да си делим транспортните разходи. Ако има търсещи, може да се включа да пробвам.
Иначе си търся стойка за вана на "Бертони" втора употреба, но тези, за които излизат обяви в Продавалника не ми харесват, все са изкривени или ръждясали, или цената им е по 25лв., при положение, че нова такава струва 35лв.
Това е от мен. Чакам с нетърпение да дойде другата седмица, че съм на 3- та ФМ, та да си видя беба.
Според ден!

Общи условия

Активация на акаунт