Андалусия

  • 60 654
  • 777
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 50
Здравейте ,предстои ми семейно пътувне средата на март да Малага.
интересува ме дали на място мога да закупя билети за автобус да Гранада или е по- сигурно от сайта на ALSA предварително.Цените фиксирани ли са или се променят във времето?Моля споделете опит.

# 271
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте ,предстои ми семейно пътувне средата на март да Малага.
интересува ме дали на място мога да закупя билети за автобус да Гранада или е по- сигурно от сайта на ALSA предварително.Цените фиксирани ли са или се променят във времето?Моля споделете опит.

Бяхме септември 2018 в Андалусия за 10-на дни.
На място купихме билети за Гранада. С автобус пътувахме. На място от автогарата. Ако не ме лъже паметта просто ги купихме предишния ден, защото пътувахме събота и, за да не стане така, че да няма места.
За цената вече не помня каква беше. Но мисля, че е фиксирана.

# 272
  • Мнения: 50
Благодаря!

# 273
  • Мнения: 19 015
Може да следите фейсбука им, понякога пускат оферти.

# 274
  • Мнения: 64
Здравейте,
Предстои ни пътуване до южната част на Испания през май месец, ще бъдем 7 дни.
Планът, който сме направили е:
1. Късно кацане в Малага и нощувка там;
2. Пътуване до гибралтар и връщане за нощувка в Малага (по пътя какво ще препоръчате да видим - може би зоопарка във фуенхирола? ) ;
3. Пътуване до гранада и връщане за нощувка в Малага;
4. Пътуване до белите села и връщане за нощувка в Малага;
5. Пътуване за Севиля, разходка и нощувка в Севиля;
6. Разходка в Севиля и нощувка там;
7. Пътуване за кордоба, разходка в кордоба и пътуване за нощувка в Малага;
8. Разходка в Малага и отпътуване за София.
 
Как ви се струват дестинациите за това време? Всеки ден пътуваме, но пък искаме да избегнем губене на време и неудобство от смяна на места за нощувка. Къде ще препоръчате са нощуваме в Малага - мислим си за тякъде в центъра или някой от районите до морето.

Благодаря предварително Simple Smile

# 275
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Няма ли да е много изморително да се връщате в Малага всеки път?
Ние сме го правили този маршрут, но кацнахме в Малага и се прибрахме от Севиля.
Личното ми мнениев, че с чиста съвест може да пропуснете Гибралтар. По пътя не знам какво да ви препоръчам, ние не сме спирали.
Също, бих посветила повече от 2 нощувки на Севиля. Тя е прекрасен град и има какво да се види. На мен лично най-много ми хареса.

В Малага бих нощувала някъде в центъра.
Това е апартаментът, в който ние бяхме отседнали. В центъра, не е до морето. Но нас целта изобщо не ни е била море и плаж.

https://www.airbnb.com/rooms/15503525?source_impression_id=p3_15 … _PTtvEjF6JfWMbM0G

Бих го препоръчала,, но е за двама само капацитет.

# 276
  • Мнения: 64
Благодаря за отговора, започваме да клоним като кацнем в Малага директно да тръгнем за гранада, да спим там 2 нощи. От там да отидем в кордоба и да нощуваме. От кордоба отиваме за 2 дни в Севиля. От севиля да минем през ронда и още някое бяло село и да стигнем до малага. В малага да сме 2 дни и да пътуваме за България.

Доста е натоварено и се сменят хотели на 4 места, но не знам кое да пропуснем.
Вероятно от Кордоба, Ронда и Гибралтар ще трябва да изберем кое да пропуснем.
Според вас кое да е, кои 2 места е по-добре да посетим? Като цяло по-странични са Кордоба и Гибралтар, между тях се чудим дали и кое да пропуснем

# 277
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Благодаря за отговора, започваме да клоним като кацнем в Малага директно да тръгнем за гранада, да спим там 2 нощи. От там да отидем в кордоба и да нощуваме. От кордоба отиваме за 2 дни в Севиля. От севиля да минем през ронда и още някое бяло село и да стигнем до малага. В малага да сме 2 дни и да пътуваме за България.

Доста е натоварено и се сменят хотели на 4 места, но не знам кое да пропуснем.
Вероятно от Кордоба, Ронда и Гибралтар ще трябва да изберем кое да пропуснем.
Според вас кое да е, кои 2 места е по-добре да посетим? Като цяло по-странични са Кордоба и Гибралтар, между тях се чудим дали и кое да пропуснем

Бих пропуснала Гибралтар. Наистина там няма нищо впечатляващо. Ронда и Кордоба си заслужават 100 пъти повече.

# 278
  • София
  • Мнения: 9 977
Новият ви план е много по-добър, вместо да се връщате всяка вечер до Малага, по-малко време ще ви отнеме събиране на багаж и настаняване в друг хотел.
Не съм била в Гибралтар, но на всички други места да, и пак бих се връщала. Та и аз съм за пропускане му, в случай че няма време и за там.

# 279
  • Мнения: 10 885
Според мен може да спестите нощувката в Кордоба и да отидете след еднодневна разходка там направо в Севиля. Не са толкова далеч, а печелите пълен ден в Севиля. За Кордоба стига и един ден без нощувка, но не бих я пропуснала и аз.

# 280
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Не пропускайте Кордоба - там, като че ли, най-усетих арабския свят...
Гибралтар - освен маймуните, друго не ме впечатли. Имайте впредвид, че е доста скъпо..На въпроса - между Гибралтар и Малага може да се разходите в Марбея - да видите статуите на Дали...
Ронда е интересна, Михас също, Нерха си е за морска разходка - може да я проуснете спокойно...
За Севийя си трябва повече време...
В Гранада - ако влизате в Алхамбра, може би ще ви се наложи да се съобразите с час - не знам как е за индивидуални посещения, но групата ни си имаше час на влизане..
Завиждам ви благородно!

# 281
  • София
  • Мнения: 9 977
И за индивидуалните има час, за Двореца на Насридите, заради ограничения брой хора, които могат да влязат.

# 282
  • Мнения: 514
Здравейте,записвам се и аз в темата с голямо удоволствие .Ние ще бъдем в края на март ,но само с 5 нощувки в Малага. Вече взех билети за Алхамбра ,както и автобусни до там и обратно. Изчаквам да пуснат билети за скоростния влак до Кордоба .Планирам и едно "бяло село ",но се чудя кое да бъде .Иска ми се до него да се стига по-бързо и да не ни отнема цял ден ,защото планирам да разгледаме и Малага .Изобщо предпочитам да не препускаме ,а да се насладим на атмосферата ,дано имаме късмет с времето. Кое село да избера ?

# 283
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,записвам се и аз в темата с голямо удоволствие .Ние ще бъдем в края на март ,но само с 5 нощувки в Малага. Вече взех билети за Алхамбра ,както и автобусни до там и обратно. Изчаквам да пуснат билети за скоростния влак до Кордоба .Планирам и едно "бяло село ",но се чудя кое да бъде .Иска ми се до него да се стига по-бързо и да не ни отнема цял ден ,защото планирам да разгледаме и Малага .Изобщо предпочитам да не препускаме ,а да се насладим на атмосферата ,дано имаме късмет с времето. Кое село да избера ?

Ние до бяло село не сме ходили, не остана време.
Но спокойно може от 5-те дни, 3 да оставите за Малага и другите да се разходите, както си писала за по 1 ден.

# 284
  • Мнения: 514
Здравейте,записвам се и аз в темата с голямо удоволствие .Ние ще бъдем в края на март ,но само с 5 нощувки в Малага. Вече взех билети за Алхамбра ,както и автобусни до там и обратно. Изчаквам да пуснат билети за скоростния влак до Кордоба .Планирам и едно "бяло село ",но се чудя кое да бъде .Иска ми се до него да се стига по-бързо и да не ни отнема цял ден ,защото планирам да разгледаме и Малага .Изобщо предпочитам да не препускаме ,а да се насладим на атмосферата ,дано имаме късмет с времето. Кое село да избера ?

Ние до бяло село не сме ходили, не остана време.
Но спокойно може от 5-те дни, 3 да оставите за Малага и другите да се разходите, както си писала за по 1 ден.

Явно ще решаваме на място,просто исках да съм подготвена с транспорт и т.н.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт