Най-харесваните имена за момчета и момичета?!

  • 123 859
  • 591
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 11 747
Аз търсих име без имен ден или поне с непопулярен такъв, ако питаш конкретно мен. Но детската сръдня никак не е неоснователен аргумент. Децата е хубаво да имат равен старт дори по такива показатели. Един ден може да излезе, че към едното си имала по- специално отношение, от колкото към другото. Не си длъжна разбира се, можеш да постъпиш както искаш.

# 526
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Е, някои хора пък искат да има светия, кото да им закриля децата, ако вярват в такива неща, малко са такива.
Се моа  bowuu
Дай боже да имам още деца и те ще са с имена, които празнуват имен ден. И то точните имена, не разни вариации. Разбира се, ако едното ти дете има имен ден, а другото няма, е голяма драма, особено в една по-невръстна възраст. Така, че е добре да са подравнени децата и по този критерий.

# 527
  • София
  • Мнения: 44 352
Аз пък не мога да го разбера това "Голям празник"... за мен нито един от посочените дни не ми е никакъв празник. Не голям, не малък - никакъв. Когато ти е личен празник, всеки е достатъчно голям такъв. По принцип и рождения ти ден си е празник само за теб и семейството ти, не е голям празник за всички хора в страната и по света, това не го прави по-маловажен за теб самия.
Иначе ако именните дни не са нещо толкова важно, може просто да не се празнуват.
Аз лично или не бих празнувала и отразявала именните дни на никой в семейството или бих подбрала имената така, че и двете (или колкото там) деца да имат такъв, без значение малък или голям.

# 528
  • Мнения: 4
Харесвам много името Александър. Мисля че е много величествено и респективно  Wink

# 529
  • Мнения: 5 259
Но пък твърде много други хора мислят така  Wink

# 530
  • Мнения: 2 712
Но пък твърде много други хора мислят така  Wink
Ами. Масата хора го имат за респектиращо.

# 531
  • Мнения: 828
Е  какво ,като и други хора мислят така ?
Не съм се съобразявала с това, какво мислят или не остатъка от населението на планетата  Peace
Важното е името да ми харесва  Crazy

# 532
  • Мнения: 1 239
Прави сте всички по темата относно Александър. Просто в критериите за харесвано име (на някои хора) понякога влиза и изискването да не е най-често срещаното. С ММ като сме си говорили за хипотетично име...някой си ден....това беше предложено, но също не го харесвам , заради масовката от Александровци. И Виктория ми е любимо от години, но толкова е масово също, че губи вече чара си на красиво и по-рядко име. За 20 години само една Вики познавах от наборките, а сега много момченца и момиченца са Викита.

# 533
  • Мнения: 20 371
Има официална статистика кои са най-харесвани имена последните години: Челната тройка при момчета и момичета
Източник: https://decatani.com/detskite-imena-v-balgariya/

# 534
  • Мнения: 18 589
В челната тройка за момчета са ми "най-любимите" имена 😃 Най-баналните,които никога не бих избрала.Всички останали изброени също,само Никола харесвам.
От момичешките да не говорим-Габриела,Мария,Виктория?Не им ли втръснаха тези имена на хората?Аз не вярвам чак толкова да са харесвани.Просто няма мисъл и творчество за нещо по-различно и от години е едно и също.
За именните дни-като кажат толкова важно им било.Хубаво,ама аз няма да търся име според някакъв си празник,а според това кое име ми харесва.

# 535
  • Мнения: 573
Напълно подкрепям мнението на the_most_happy. По темата вече съм писала, кои са моите любими.

# 536
  • Мнения: 12 607
В тези класации не са имената на децата ми, което ме радва. Аз съм от семейство, в което не се празнуват именни дни и леко съм завиждала на онези, които имат, но пък не бих кръстила децата си с имена, които не харесвам, само за да имат имен ден. Всъщност всеки има имен ден, но празнуват най-вече тези, които са най-големите празници - Ивановден, Йордановден,Цветница, Великден,Гергьовден... Колкото до това да са кръстени на баби и дядовци, за мен не е задължително, само, ако много харесвам и уважавам човека, на когото кръщавам и името ми харесва или е приемливо за мен.(ако ще е на някого да си е цялото име или поне част от него, а не само първата буква).
Ето и моите любими:
- момчета:                                      - момичета:
1. Емил.                                          1. Лъчезара
2. Александър.                             2. Александра
3. Калоян.                                      3. Милена
4. Асен                                            4. Анушка
5. Божидар.                                   5. Боряна
6. Боян                                            6. Десислава
7. Виктор.                                       7. Диана
8. Владимир                                  8. Зорница
9. Евтим                                          9. Рафаела
10.Светослав                              10. Светослава / Светлозара

След първата тройка подреждането е твърде условно. Почти с всяка буква мога да намеря име, което да ми харесва, просто тези ми харесват  най-много.

Последна редакция: пт, 03 фев 2017, 13:59 от Mama Ru

# 537
  • Мнения: 3 828
Александра, Виктория, Кристина, Анна (последното не толкова де)
Александър, Мартин, Виктор, Кристиян

# 538
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Винаги съм търсила имена, които да не са популярни, но да са характерни български (или поне славянски) имена. Обстоятелствата се стекоха така, че само средното дете получи по-специално име, което все пак да не звучи като извадено от евтина сапунка или латиносериал. Останалите двама се озоваха с едни от най-харесваните и популярни имена към момента на раждането си (което е леко дразнещо, но какво да се прави).

На този етап вече самите деца държат да имат имен ден (още един празник и повод за почепка е винаги добре дошъл) и, слава Богу, и трите имена си имат, макар че ефектът не е бил търсен, когато сме ги избирали. За малкия ми беше много важно да има светец закрилник, тъй като се роди много по-рано и така ми беше по-спокойно.

Друг мой критерий за избор на име е да може от името да се формират много галени имена. И трите имена отговарят много добре на него.

Трудно ми е да изброя най-любимите си имена, защото когато избирам име, винаги го мисля за конкретно бебе, но на върха на класацията все пак се нареждат:

Момчета: Ивайло, Иван, Константин
Момичета: Катерина, Силвия, Яна

(Сред тях не са имената на нашите деца).

# 539
  • София
  • Мнения: 23 156
Аз съм от тези, които държат на имените дни. Вкъщи винаги са се празнували и държа и децата ми да имат. Другото ми условие е да не са кръстени на никого от семейството или да не носят името на неприятен за мен човек. Любимите ми имена са :

Mомчета:

1.Александър - ако ще всички да се казват така, обожавам го това име.  Heart Eyes
2. Николай - брат ми се казва така
3. Андрей
4. Симеон
5. Теодор/ Тодор
6. Владимир
7. Борис

Момичета:
1. Катерина - дъщеря ми
2. София
3. Стефани
4. Анна
5. Изабела, но не бих го избрала заради именния ден.  Simple Smile
6. Елеонора
7. Александра


До 7 ги докарах, не се сещам за повече.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт