Кюретаж и забременяване след това - тема 59

  • 30 450
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 983
Не съм писала от доста време,но сега и аз да си кажа: Мацето,не съм съгласна  Naughtyс конизация съм, едвам си износих детето (5 години опити,без серклаж,с прокървяване в началото и 6 месеца легло след това), но сега с 2-та,неуспешна Б. изрично питах,не е фактор от жизненоважните и на мен хапчетата не ми подействаха, та си е до конкретен случай/организъм!

Четох,че било по-лесно и бързо забременяването след аборт, но при мен явно не е така  Sad и постоянно се лашкам между идеята да се откажа завинаги или пък да не се предавам и да продължа да се боря...като че ли все повече се изморявам да се боря със себе си, но поне плача по-малко напоследък Rolling Eyes.
Е оплаках се,знам,че ще ме разберете,без да ме съдите... И сякаш ми олекна...

# 31
  • София
  • Мнения: 11 765
Мишото напротив не при всички, но при някои  може да доведе до увреждане на шийката. Мога да ти дам чужди източници където го пише това нещо. Аз имах т.н funneling или конус на шийката което води до отваряне на шийкката от вътрешната страна, не е скъсяване. Не е често явление но и други момичета са го споделяли в темата за лежащи майки. Факт е че много момичета си износват нормално след К.  а про някоо не действат хапчетата.

# 32
  • NE
  • Мнения: 10 999
За мен строго индивидуално е. Аз не бих издържала с хапчета.

# 33
  • Мнения: 1 419
Здравейте, по въпроса за хапчетата- докторката ми каза, че е добре че без лекарска намеса съм се изчистила, защото при повече от един случай имало риск след това и от някакви сраствания, не съм сигурна дали точно тази дума използва де.
Иначе преживяването зависи и от седмицата в която сме предполагам- в 6 седмица като бях, мина по-леко и от цикъл, сега обаче в 8 не беше така, имаше си доста сериозни контракции, но все пак и аз бих избрала хапчета пред процедура.
Сега се чудя за едно изследване- за НК клетки (това е имунологично доколкото разбрах). Дали имам основание да го правя при положение, че нямаше ембрион?  Не знам дали има значение това за изследванията, които трябва да се направят. newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 548
Облаче, може би ще е добре да си направиш една консултация с добър имунолог. Аз направих това в София в Малинов при проф.Русев (30лв) и съм много доволна, защото изслуша цялата ми история и на тази база каза кои изследвания е добре да си направя. При мен първия аборт нямаше ембрион но при следващите два имаше такъв, но не се развиваше. Каза ми да направя НК клетки (120лв каза, че ще струва) и още едно изследване (45лв), но забравих точно как беше.
Колкото до хапчетата за изчистване, определено са по-щадящия вариант за организма. Все пак болката се изтърпява, а и може да се вземе обезболяващо.

# 35
  • Мнения: 1 419
Nigel и аз си мислех за консултация, но пък като излязат резултатите ако има нещо пак ще трябва консултация и те стават лека полека супер много парички, да не говорим и за разходите за пътуване. Ние и кариотип ще пускаме и то ще стане....
Та гледам ако мога да спестя с питане тук там Simple Smile А той Русев обясни ли ти тези НК клетки в какъв случай се пускат и на какво влияят?
Иначе за антифосфолипидните антитела знам че в Малинов е 50 лв и някакво IgG май ми каза по тел. генетика, че се пуска в моя случай.

# 36
  • София
  • Мнения: 548
Конкретно не ми е обяснил за НК клетките, но каза, че в моя случай има голяма вероятност организма ми да реагира и да отхвърля плода...нещо такова - не искам да те обърквам. Така че според мен тези НК клетки се изследват затова - дали организма ти реагира срещу бременността. Моля някой който ги разбира нещата да ме поправи, защото не съм сигурна в това. Blush

# 37
  • Мнения: 1 419
Да и аз така го разбирам. Те май са свързани и с антифосфолипидните антитела. Засега реших да направя само тях и ако има нещо там, тогава НК клетки ще направя, че наскоро даже се шегувах, че ако продължа с тези изследвания още малко и да забременея, после няма да имам с какво да гледам детето  Simple Smile

# 38
  • NE
  • Мнения: 10 999
От това, което знам за НК клетките е че са завишени при някакъв здравословен проблем - тежко боледуване и инфекция. Бях решила да ги изследвам, но забременях.

# 39
  • Мнения: 45
Доц. Русев ми пусна НК клетки в 5 седмица. Каза, че когато жената забременее тези natural killer cells понякога се увеличават, защото разпознават гените на таткото в ембриона като чуждо тяло. Така започват да се борят срещу него. Нормално е да не реагират на ембриона. Моите бяха леко завишени и ми назначи еднократно вливане на препарат.

# 40
  • Враца
  • Мнения: 315
Аз също изследвах НК клетки след аборта. Противоречиви са мненията за това изследване, а и за вливанията по време на бременност, но мисля, че след един, след два, след три ранни аборта е хубаво да се изследват. Никога не знаеш откъде ще изскочи заека, а всяка бременност е ценна. Как ще процедирате след това си е ваше и на имунолога ви решение, но самото изследване не коства нищо, а и след аборт има няколко месеца в които трябва да се възстановите, така че може да си разпределите всички изследвания, така че да не ги усещате ударно финансово Simple Smile

# 41
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Nigel как си днес Hug ?

Според мен дали ще е с хапчета или кюртаж,  е въпрос на лекарска преценка/практика. Важното е всички да стигнем до желан финал Heart Eyes Heart Eyes .

# 42
  • Варна
  • Мнения: 858
Няма как да кажем кое е по-добре - с хапчета или с К - всеки случай е различенм. всяка Б също, има значение как се е захванало бебето, къде и т.н. много фактори......Аз направих спонтанен аборт в 11 седмица, всичко изпадна в нас, адски болки, тежък кръвоизлив, едва оживях и какво....пак се стигна до К. Миседа пък ми беше в 14-та седмица - абсурд в толкова напреднала Б да се изчистиш с хапчета.....Както и да е, неискам да се връщам назад и след двата ужаса последваха прекрасни принцеси  Heart Eyes

Нигел, съжалявам за слу1чилото се,  ти го очакваше де, но все пак....  Hug дано си се изчистила сама  Praynig

Добре дошли на новите момичета, дано скоро се похвалите  Hug

Някой питаше за бързото забременяване след К - няма такова нещо, това е мит Simple Smile  Всичко е Божа работа (и малко излседвания Mr. Green )

Феичка, благодаря за прекрасната темичка, спомних си времето когато ти ги правеше  Hug

# 43
  • Мнения: 304
Nigel съжалявам и аз за случилото се,дано леко мине изчистването и това да е за последно!
Blue cloud съжалявам,че си тук и стискам палци скоро да има с какво да се похвалиш! Хубавото е,че тук винаги ще намериш подкрепа и отговори на въпросите си Simple Smile

 Аз също пуснах днес НК клетки при доц.Русев.Много мил ,спокоен,обяснява.Каза за момента да пусна тях и Антимюлеров хормон,заради високите стойности на ЛХ и ФСХ.Всичко ми струваше 195лв (30 за консултацията,120 за НК и 45 АМХ) Щял да е отпуска няколко дни,но обеща щом са готови резултатите,да ми ги пусне по мейл и да напише коментар.Ако се окаже,че трябва още нещо щом излязат тези резултати,да се видим пак.Каза да не правим опити този месец,за да може ,ако има проблем да се реагира преди евентуална бременност.
 В сряда съм си записала час за първичен преглед във Виена ин витро  център,дано е моето място.Насочих се натам,защото четох,че часовете се спазват,докато на другите места се чакало и по 3-4 часа въпреки записания час.Аз определено не мога да си го позволя,тъй като основно, аз вземам и водя дребното на градина,ММ често пътува и тук няма на кога да я оставям.Дано попадна на правилния лекар там  Praynig

# 44
  • Мнения: 440
хайде и аз да се запиша нашето бебеправене се отлага бях на преглед при доц.Димитрова предупреди ме до септември да чакаме иначе е опасно имам недостатъчност на шйката и куп др. проблеми даде ми назначения и така ... а аз се бях приготвила да стартираме от др. цикъл съжалявам за новозаписалите сепожелавам търпение на всички ни

Общи условия

Активация на акаунт