Наложителната употреба на антидепресанти през бременността

  • 46 680
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: leet
И аз мисля,след срещата с терапевта ми,че тези хапчета са само временно решение и не лекуват проблема.Ще дам всичко от себе си,за да се справя,трудно ми е,защото по цял ден съм сама,но хапчетата бих ги отложила чак като родя.Не мисля,че са полезни за бебето,най-важното е да сме максимално спокойни и да не позволяваме на мислите ни да обсебват нашия живот! Hug Hug Hug

Мен ме успокоява, че не съм сама в мрачните си мисли Simple Smile) Виждам, че има и други и някак си.. по-леко ми става Simple Smile))

# 76
  • Мнения: 52
Не си не се притеснявай  Simple Smileзаедно ще преминем през този период,но съм убедена,че всяка една тревога и натрапчива мисъл,ще си е заслужавала,когато гушнем бебчетата си newsm76

# 77
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета. С интерес ще изчета всички постове, но исках и аз да се запиша. С паническо разтройство съм от 5 години, а от 6 съм с моя приятел и вече искаме да пробваме за бебе. Ужасно ме е страх. Пия хапчета от 4 години и стъпих на крака. Намалявам ги от 1 месец - сега съм на половината доза, не усещам панически атаки, а една непрестанна тревожност. Чудя се дали да започнем въобще опити, като не съм стабилна. но аз не знам и колко ще съм стабилна без хапчета...

# 78
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета. С интерес ще изчета всички постове, но исках и аз да се запиша. С паническо разтройство съм от 5 години, а от 6 съм с моя приятел и вече искаме да пробваме за бебе. Ужасно ме е страх. Пия хапчета от 4 години и стъпих на крака. Намалявам ги от 1 месец - сега съм на половината доза, не усещам панически атаки, а една непрестанна тревожност. Чудя се дали да започнем въобще опити, като не съм стабилна. но аз не знам и колко ще съм стабилна без хапчета...
Спри напълно хапчетата,изчакай да мине известно време,за да се изчисти от тях организма ти,тъкмо ще видиш,как ще се чувстваш психически.Аз също преди години пиех хапчета,защото имах тревожни мисли.Мислех,че съм се справила,но по време на бременността ми се отключиха отново...на този етап няма как да си позволя да ги пия,затова посещавам психотерапевт.Сигурна съм,че и ти ще намериш правилният избор за себе си! Успех! Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 421
по принцип наистина направи опит да спреш лекарствата за да си изчистиш организма, но ако не можеш, казвам само ако не можеш, важно е първите три пълни месеца да не приемаш антидепресанти, защото тогава е органогенезата на бебчето и е важно да не се приемат химии и т.н. след това може да се започне терапия с минимална доза антидепресант, като знам че антидепресантите от групата на инхибиторите за обратно захващане на серотонина са едни от най-широко използваните по време на бременност, това е което знам от моя психиатър, но всеки човек е различен, за това най-добър съвет ще ти даде психолог или психиатър. важното е да получаваш подкрепа и разбирателство от хората около теб Simple Smile

# 80
  • Мнения: 23
Момичета, пак съм аз:) Олеее стана белята при нас - не се пазихме и взех Ескапел от страх, че бях на 1/2 ципралекс и ето един ден преди да ми дойде реших да си направя тест - след 5 мин се опулих след като видях 2-те чертички. На следващия ден на деня на цикъла прокървих и след това 3 дни бях с кафяво течение. Викам си боже какво става. Направих кръвни тестове - положителни. Хем се зарадвах, хем се изплаших. Веднага намалих Ципралекса на 1/4. Още нищо не може да се види на видеозон и ми говорят за извънматочни бременности и ми е адски притеснено. Днес цял ден си лежа, просто се притеснявам дали всичко ще е ок. Трима специалисти гинеколози + Ескапел ме увериха, че няма проблем че съм взела хапчето, то няма да навреди. Психиатърът ми каза, че 1/4 ципралекс не е нищо и няма проблем. Но само умирам от страх за вида на бременността. От близо седмица имам болки в яйчниците като менструални и започна да ме боли и остро корема. Нямам много бременни приятелки и няма кой да питам дали това е нормално. Ходих при една гинеколожка, нищо не видя и ми каза, ако усетя силни болки да ходя веднага в спешното... Направо съм се ошашила тотално...

# 81
  • Мнения: 421
менструални болки има, зацапване също, нормално е, стига болките да не са остри и прокървяването да не е ярко червено. наистина Ципралекса 1/4 е много малка доза, но ако си бременна поне първите три месеца пълни не го пий (знам че не е лесно, от личен опит го казвам) относно извънматочна бременност и т.н. изчакай малко, по принцип теста се прави около 10 дни от закъснението и тогава могат да видят дали има плоден сак, според мен е мн рано да се види все още

# 82
  • Мнения: 23
менструални болки има, зацапване също, нормално е, стига болките да не са остри и прокървяването да не е ярко червено. наистина Ципралекса 1/4 е много малка доза, но ако си бременна поне първите три месеца пълни не го пий (знам че не е лесно, от личен опит го казвам) относно извънматочна бременност и т.н. изчакай малко, по принцип теста се прави около 10 дни от закъснението и тогава могат да видят дали има плоден сак, според мен е мн рано да се види все още
Мерси за експресния отговор. Направо като се мърдам и ме прорязва. Иначе прокървяването беше като парцал все едно ми идва и после съвсеем леко кафяво течение (вече нямам). Относно хапчетата ще направя всичко възможно да ги спра.

# 83
  • Мнения: 421
ако пиеш от дълго време АД няма да усетиш спирането му Wink

# 84
  • Мнения: 23
ако пиеш от дълго време АД няма да усетиш спирането му Wink
Ти цялата бременност ли изкара без АД и работеше ли през това време?

# 85
  • Мнения: 760
ако пиеш от дълго време АД няма да усетиш спирането му Wink
Ти цялата бременност ли изкара без АД и работеше ли през това време?

аз карам бременността си без АД и мога да ти кажа че при мен е ад във 6 месец съм от както съм бременна не пия нищо и положението ми е кофти но познавам пък много майки които са точно обратното на мен всичко е изчезнало ... няма за какво да се притесняваш всичко минава хубаво или лошо винаги минава лежи си и почивай  Hug

# 86
  • Мнения: 421
аз пия АД от 4тия месец, Есциталопрам от 10 мг, два месеца го пих по едно след това на половинка. не съм работела, защото имах проблемна бременност и лежах доста за задържане

# 87
  • Мнения: 760
по добре изчакай още малко и пак иди на преглед не се филмирай излишно ... накрая всичко ще е наред ще видиш  Hug

# 88
  • Мнения: leet
Peeva, понякога апаратът ако е кофти няма да се види точицата. На мен така ми бяха извадили ангелите,като казаха, че няма пулс ембрионът. На спринт отидох при друг лекар със супер техника и видяхме пулс. Та не се шашкай Simple Smile

# 89
  • Мнения: 421
Божеее, на мене е 8ма седмица един "лекар" ми вика ооо мойто момиче ти си за кюретаж, че кухо яйце, а сега това кухо яйце не но дава да спим

Общи условия

Активация на акаунт