Наложителната употреба на антидепресанти през бременността

  • 46 703
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 23
Здравейте!
Сега се връщам от преглед при друг доктор. Оказа се, че има плодно сакче, което е на мястото си и на 20ти отивам да видим дали има човече вътре.

# 91
  • Мнения: 760
Здравейте!
Сега се връщам от преглед при друг доктор. Оказа се, че има плодно сакче, което е на мястото си и на 20ти отивам да видим дали има човече вътре.


супер казах ли ти по позитивно и всичко ще се нареди ще видиш че след 9 месеца ще си гушкаш човечето  Hug

# 92
  • Мнения: 421

еее супер Hug

# 93
  • Мнения: 23
Здравейте мами и аз съм поредната, която пие антидепресанти.Имам момиченце на 8 години но много искаме второ дете от 6г години пия Ципралекс от 10мг и ривотрил от 05мг .Опитваме се от година и половина но не се получава да забременея,незнам да ли това се дължи на антидепресантите ,защото ходих на гиниколог и ми каза ,че всичко е наред  въпрос на време.Постоянно имам натрапчиви мисли ,че ще умра по време на бременноста,че няма какво лекарство да пия при получаване на ПА ,че детето ми ще е увредено от тези лекарства .Ходих при психиатъра и тои ми каза ,че трябва да изкарам бременността с Ципралекс и при нужда ривотрил и аз така съм решила ще рискувам немога без да ги пия.Но така като ,чета доста мами са пили  и те депресанти май всичко е бога работа но много се притеснявам и моге би затова немога да забременея вие как мислите.

# 94
  • Мнения: 933
Теда бременна съм в 4 месец и съм на есциталопрам и клонарекс. За сега всичко с бебо е наред, но постоянно се консултирам и с пси и с АГ

# 95
  • Мнения: 23
Без да спирате антидепресанта през първите три месеца ,по колко мг пиете от антидепресанта и клонарекса охх толкова се радвам ,че ми отговорихте.

# 96
  • Мнения: 23
Аз за съжаление се наложи да направя аборт. Плодът спря да се развива. И какво като не пиех антидепресанти... Само дето бях тревожна по цял ден и съм навредила на плода. Може би при следващата ми бременност няма да ги спра...

# 97
  • Мнения: 933
Ами аз съм на същата схема 10 мг есциталопрам и 2 х 0.5 клонарекс. По принцип нямам тревожност, породена от пр, но много повръщам, така че не се чувствам добре, но не от заболяването. Плода се развива нормално за момента

# 98
  • Мнения: leet
Пеева, много съжалявам! Следващия път гледай да си спокоѝна и ако трябва по един хап удряй. Аз също бях много нервна през бременността и имам чувство, че заради това родих в 3-я ден на 9-я месец. За щастие бебето е окей, но можеше да си издържи още малко. Късмет и на теб!

# 99
  • Мнения: 23
Здравейте ,искам да ви попитам някой ходил ли е на преглед при д-р Дроздстрой Стоянов .Гледах сутрешното предаване по БТВ и той беше гост.Разбрах ,че е психиатър и имал техника в Пловдив ,която изследвала мозъка и от какво точно се получават тези ПА и тогава изписвал антидепресанти.Много съм се навила да отида и там но незнам как става записването не разбрах също в Пловдив ли преглежда.Някоя от мамите ако има мнение за него или информация нека да пише.Благодаря предварително Cry

# 100
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
 ако погледнете ще видите, че съм писала в този форум преди месеци.
Забременях март 2015 и въпреки че правех опити през цялата бременност не успях да спра напълно антидепресанта, който пиех, останах на минимална доза и непрестанно се молех Бог да упази малкото създание от всеки вреден ефект.
И чудото се случи! На 15 декември 2015 г. се роди моята дъщеричка 3650, 51 см., здрава и напълно доносена...толкова съм благодарна на Бог, че ми я подари...имам 2 неуспешни бременности, въпреки че тогава не бях на антидепресанти. А сега ми бяха казали че вече нямам шансове да забременея, че единствения ми шанс е да пробвам инвитро, че преди това трябва да ми направят операция за отстраняване на хидросалпингс, но че пак по-скоро няма да стане....
Какво беше изумлението на докторите, когато напук на техните диагнози забременях естествено на 41 години, без операцията, която казаха, че трябва да премина....
Случват се чудеса мили момичета, вярвайте и се надявайте на Божията милост, прегръщам ви и ви пожелавам да се сбъднат мечтите ви! Hug

# 101
  • Мнения: 933
Извинявай за любопитството, но би ли споделила повече как протече раждането, може и на лични. Имаше ли ПА, наложи ли се нещо да се прави на бебо, спряха ли ти кърмата?

# 102
  • Мнения: leet
Честито на всички мами! Обществото ни все още не е дорасло за тези проблеми. Много ме е яд, като почнат всякакви индивиди да обясняват кое е вредно и кое не. Разбира се, всичко с което се прекалява е вредно, в това число и пиенето на вода в огромни количества може да е вредно. Когато обаче жената не се чувства добре и й се препоръча от лекар да взема нещо, което я съвзема, защо трябва да се правим на по-свети от светците и да се измъчваме 9 месеца? Аз специално антидепресанти не съм взимала, но ако ми бяха казали, че трябва - щях да си пия. Освен здравето на бебетата, важно е и нашето здраве..

# 103
  • Мнения: 421
Здравейте момичета! Пеева, съжалявам много за загубата ти, но съм сигурна че чудото ще се случи отново и ще гушкаш едно сладко малко бебче в ръцете си!

На 26.10 се роди нашата скъпа рожба Галин - 3970 гр и 52 см, раждането беше секцио и имах много проблеми, но детето е живо и здраво и вече сме на цели 3 месеца. Смеем се, гукаме и хващаме играчките на активната гимнастика.

Искам всички жени, които са на антидепресанти, да знаят че винаги има начин да се сдобият с мечтаната рожба!

# 104
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи мами,нямам време да прочета всички постове искам аамо да споделя ,че аз преминах през бремеността на АД и така докрай ,роди ни се живо и здраво момиченце, разбирам всички как се чуствате,тук открих две дами които много ми помогнаха за да бъда силна и д реша да пия лекарства.Много бих искала ако мога д бъда полезна на някой от вас ,с удоволстие ще отговоря на всяко съобщение:) аз пих Ципралекс Simple Smile успех на всички и не се страхувайте ,пийте си хапчетатаа за една спокойна и щстлива бременност

Общи условия

Активация на акаунт