Да помогнем на съфорумка - Мама Цоцоланка

  • 123 630
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 162
Е разбира се, че за допълнителни неща! Ти не разбра ли- платили сме за санаториум, за клизми и соколечение! Също и за фотоапарати и друга електроника, от която жената е имала крайна нужда..

# 721
  • Мнения: X
Искрено съчувствам на мама Цоцоланка. И тя, и цялото ѝ семейство са преминали през истински ад. Дано болестта да е само минало! Но се сетих за една тема тук в "Клюкарника"- отново беше зов за помош, за един 30-на годишен мъж, болен от рак. За съжаление, не помня нито името на мъжа, нито точното заглавие на темата. Само помня, че беше от тази есен.Съпругата му пишеше, че много малко пари са събрани и беше отчаяна. И си мисля, че с парите за семестриалните такси, можеше да се помогне за спасяването на този човек, например.
Шарки, респект!

# 722
  • Мнения: 162
Призовавам отново - ИЗЛИШНИТЕ ПАРИ ДА БЪДАТ ВЪРНАТИ НА ХОРАТА, ЗА ДА МОГАТ ТЕ ДА ГИ ДАРЯТ НА НЯКОЙ, КОЙТО НАИСТИНА ИМА НУЖДА ОТ ТЯХ!!!!

# 723
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бях решила да не напиша нито ред повече , но не се сдържам просто !
НА ВСИЧКИ ИСКАМ ДА КАЖА , ЧЕ И АЗ СЪМ ОНКОЛОГИЧНО ОБРЕМЕНЕНА ! ОПЕРИРАНА СЪМ ОТ РАК НА ГЪРДАТА И ВЕЧЕ ГОДИНИ НАРЕД СЕ БОРЯ С ТОВА ЗЛО ! КАЗАХ ,ЧЕ ЛЕЧЕНИЕТО НА ОНКОБОЛНИТЕ Е БЕЗПЛАТНО , ЗАЩОТО ТО НАИСИТНА Е ТАКОВА ! ЗА СЕДЕМ ГОДИНИ НИКОЙ , НИКОГА НЕ МИ Е ИСКАЛ НИТО ЛЕВ - НИТО ЗА ОПЕРАЦИЯ , НИТО ЗА ХИМИО ИЛИ ЛЪЧЕЛЕЧЕНИЕ , НИТО ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ , ПЕТ СКЕНЕР, СЦИНТИГРАФИЯ ! ПО ПОВОД ДИАГНОЗАТА СИ СЪМ ДОСТА СОЦИАЛНО АКТИВНА ! ПОЗНАВАМ СТОТИЦИ ОНКОБОЛНИ ХОРА , С КОИТО КОНТАКТУВАМ И ПОМАГАМ КАКТО МОГА ! ДОБРОВОЛЕЦ СЪМ В НОВАТА ОНКОЛОГИЧНА СИТИ КЛИНИК ! ОСВЕН ТОВА РАБОТЯ С АПОЗ И ЕДНА ОТ 8 ! МНОГО , АМА МНОГО НАВЪТРЕ СЪМ В МАТЕРИЯТА ! ТАКА ЧЕ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ , ЧЕ ЗА ЛЕЧЕНИЕТО НА ОНКОЛОГИЧНИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ В БЪЛГАРИЯ СЕ ИСКАТ ПАРИ ! ПЛАЩАТ ТЕЗИ , КОИТО НА СВОЯ ГЛАВА ИСКАТ ЕКСТРИ  НЕНАЗНАЧЕНИ ОТ ЛЕКАР !
СЪЧУВСТВАМ НА ЦОЦОЛАНКА ЗА ДИАГНОЗАТА , НО САМО ТОЛКОВА ....
ОСТАВАЙТЕ СЪС ЗДРАВЕ !
Аз  съм оперирана от карцином на щитовидната жлеза, плащам си всички кръвни изследвания.Когато минавах през комисия ми заявиха,че във Варна няма онколог-ендокринолог,съответно ходя при ендокринолог и въпреки направлението си плащам ехото.Миналия месец минавах сцинтиграфия и си ми я таксуваха по ценоразпис.Не споря,само споделям с мен каква е ситуацията.
Вярно за операция и за лъчетерапия не съм плащала,но до там.Мен ли нещо мотат  newsm78

# 724
  • Мнения: 1 110
С цялото ми уважение към болните от тази болест - от боледуване до боледуване има голяма разлика.
Няма семейство, което да не е пострадало и да не е дало дан. Това е бичът на сървемието ни.
За жалост почти всички, които пишем в темата сме наясно от личен опит колко безплатно е лечението у нас.
Ако не знаехме, темата щеше да бъде не за финансова, а за морална подкрепа.

# 725
  • Мнения: 984
Съжалявам за този човек, лоши неща се случват много често.
Обаче това е изопачаване.
Сега ще скочите и на хората, които дават пари за кучешки приюти вместо на болни деца.
А аз ям шоколад в момента, въпреки че има толкова гладни в Африка.
Беше казано, че пари трябват за семестриална такса. Беше написано и когато сумата се събра. Никой не е подведен или измамен.
Хората които помогнаха имат впечатление от форумния образ. В някакъв момент са се "срещнали" и са я запомнили(предполагам с добро) и са решили да и помогнат. Предполагам, че познатите на потребителката, чийто съпруг е болен са помогнали и на нея.
sylia ти цяла нощ ли сънува какво точно да напишеш? Всички разбрахме мнението ти. Няма нужда да се повтаряш през 20 мин.

# 726
  • София
  • Мнения: 9 890
Наистина няма измамени, картите бяха сложени на масата. Не виждам проблем в това кой как решава да дари парите си и на кого. Или кой за какво иска пари като дарение. Образованието е изключително важно нещо.
Такива като мен, на които просто нещо им стиска под лъжичката, както се казва, след като са прочели молбата на Диана, просто няма да дарят пари и ще преосмислят някои неща за приятелството си с нея. Няма нужда наистина от лозунги за връщане на пари, никой не е излъган.

# 727
  • Мнения: 162
Мая, не мога да се сетя ти пък коя беше, че да ти давам обяснения кога и колко пиша...
всъщност, знаеш ли , права си. Така ще е... Ще има измамници и пиявици до тогава, докато има такива "умници" дето да ги  защитават и да им вярват. В крайна сметка приказката за баницата всички я знаем... Това, че аз имам нулева толерантност към наглеците не значи, че и ти си така...Simple Smile

# 728
  • Мнения: 1 110
Ако бях на мястото на мама Цоцоланка много щях да се замисля как да реагирам на следващата употреба на думата "измама" в тази тема.
Живота в нета не е анонимен, знаете много добре, нали Simple Smile?

Бих предложила на дамите, които се чувстват лично ощетени да напишат тук сумите, които са дарили, за да им се възстановят.
Нека посочването на сумите бъде публично. Така, както публично беше нападната цоцоланка.

Другото ми предложение - след като имате такава силна нетърпимост към измами, направете тема с черен списък на дарителски кампании и пишете на воля там. Така ще има лист с подозрителни кампании и вие ще можете да си лягате вечер спокойно, с чувство за изпълнен дълг към заблудени дарители.
Мисля идеята ще е работеща Simple Smile.
Мога да помогна, ако желаете.

# 729
  • Мнения: 984
Браво sylia! Виждам, че си доволна от себе си.
Аз - някой някога ми помогна и то точно за образование. Благодарение на това сега имам възможност и аз да помагам.

# 730
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Маме, как си днес?  Confused

# 731
  • Мнения: X
Напълно съм съгласна, че публичният линч е не само излишен, но и отвратителен. МЦ е добър човек, който не е спирал да работи, докато беше здрава. Отзивчива е, добронамерена. Да, има своите недостатъци, но кой ги няма (да, познавам я лично много, много отдавна).
Още преди първия семестър на Вилизар намерих желанието той да учи в АУБ за странно и неуместно. Но истината е, че тогава тя в своето чудене беше подтикната от много съфорумци да запише сина си там и да изпълни мечтата му. То тогава трябваше някой тук да каже, че това не е уместна молба. Не сега.
И тези обвинения в измами...ми няма измама. Има една нахална за повечето от нас молба. От нас зависи дали ще я подкрепим. Аз няма.
Но няма да нарека МЦ измамница и използвачка. Защото не е.

# 732
  • Русе
  • Мнения: 7 802
Sylia, вече многократно  изказа мнението си и е крайно време да спреш. Който те разбрал-разбрал.  Всеки има мозък, да си го ползва.

На тази планета има около 7 милиарда души и има точно толкова ценностни системи, така че всеки сам си определя приоритетите и кое му е важното в момента. Всеки сам решава за какво да дари. Ако не е прочел точно за какво дарява, това си е негов проблем.

Със същият успех може да оплюем Шарки че е дарила за таксата а не за някой друг нуждаещ се. Можем да оплюем всеки един избрал скъпо струващо лечение в чужбина а не е останал тук (естествено, когато това е възможно) за да не се правят кампании. Можем да плюем по всеки един личен избор само защото той не съвпада с нашият. Важното е да не преминаваме едни невидими граници които ни принизяват в човешко същество а не в Човек.



Не съм видяла нито тук, нито във ФБ, Мама Цоц. да не е казала точно за какво й са парите. Още в самото начало написа че парите са й за добавките, както и за таксата. За фотоапаратът и лаптопът вече писаха дарителите. Наглост или не, това е нейното решение и нейното мнение. Иска помощ, който може дарява. Никой не е задължен.

# 733
  • Мнения: X
Съжалявам за този човек, лоши неща се случват много често.
Обаче това е изопачаване.
Сега ще скочите и на хората, които дават пари за кучешки приюти вместо на болни деца.
А аз ям шоколад в момента, въпреки че има толкова гладни в Африка.
Беше казано, че пари трябват за семестриална такса. Беше написано и когато сумата се събра. Никой не е подведен или измамен.
Разбира се, че няма измама и че всеки има право да дари или не и сам да реши за какво да даде парите си. И аз ям шоколад редовно, въпреки че има гладуващи по света. Не е в това въпросът. Въпросът е, че ако пострадаш от такава ужасна болест и се спасиш благодарение на левчетата, които хората са отделяли с чисто сърце, редно е да осъзнаеш как именно тези събирани левче по левче пари могат да спасят човешки живот. И когато осъзнаеш това, да проявиш съчувствие към останалите болни, които са твои събратя по съдба и сам да насочиш парите, които не са отишли за животоспасяващото ти лечение към някой друг нуждаещ се. След като даренията са спасили живота ти, дари и ти, помогни за спасяването на живот и ти.

# 734
  • Мнения: 1 110
Имаме експертиза, в която изрично е записано, че мама Ц. е в ремисиля? Имаме ли?

Общи условия

Активация на акаунт