Да помогнем на съфорумка - Мама Цоцоланка

  • 123 642
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 567
Този публичен линч е напълно излишен и позорен. За всички.


Точно заради такива съдници като вас ,вече не пиша и не влизам в този форум!!!


Много важно!

Да,  разбрахме, че някои са подарили на семейството фотоапарат, други - лаптоп, трети - образование на момчето. Всички те са го направили доброволно, доколкото разбрах, и с ясното съзнание за какво отиват парите, предполагам и от сърце. Не разбирам за каква измама пишете?
 Коледа е, хората ще си подарят милиони подаръци, ще похарчат купища пари за прасета, пълнени пуйки и новогодишни куверти.
Сега по-ясна ли съм?

# 706
  • Мнения: 162
Ми тя добре е обявила, ама те паричките си продължават да текат! Или ти я мислиш толкоз проста мама ти цоцолана, че не знае, че и във фейса се върти "майчиния зов"? Или пък не проверява сметчицата как се пълни? Що не обели и дума във фейса, че е платена сумата? Тя и тук щеше да си мълчи, ама доста хора се надигнаха, та не посмя...

# 707
  • София
  • Мнения: 1 345
Абе,Силия,спри се,моля те...

# 708
  • София
  • Мнения: 2 245
Стига бе, хора! Защо тази злоба? Който е искал и имал възможност е помогнал!
Никой не е накаран да го прави насила!
Всичко е обяснено и написано!
Оставете жената на мира! Малко ли и е, че има да се бори с тази болест, та и вашата злоба трябва да понесе!

# 709
  • Мнения: X
Този публичен линч е напълно излишен и позорен. За всички.


Точно заради такива съдници като вас ,вече не пиша и не влизам в този форум!!!


Много важно!

Да,  разбрахме, че някои са подарили на семейството фотоапарат, други - лаптоп, трети - образование на момчето. Всички те са го направили доброволно, доколкото разбрах, и с ясното съзнание за какво отиват парите, предполагам и от сърце. Не разбирам за каква измама пишете?
 Коледа е, хората ще си подарят милиони подаръци, ще похарчат купища пари за прасета, пълнени пуйки и новогодишни куверти.
Сега по-ясна ли съм?


Измамата е в друго. Хората, които са давали пари за лечение са били подведени, че Мама Цоцоланка е в нужда и то крайна, животозастрашаваща нужда. Човек, който наистина няма пари за лечение не купува лаптопи, фотоапарати, не прави балове, не настанява потомството в най-скъпия университет в страната, ако няма стипендия. Та всяка стотинка изпратена за лекарства е била ненужна реално. И представете си, че има хора, които наистина искат да спасят нечий живот, а не само така да бъдат добри, Коледа било и не знам какво си. В същото време има стотици молби и хора, често деца, които не дочакват да съберат пари и си отиват без скъпото лечение. Стореното тук е нещо лошо. Да се казва спрете се също. Откога да се посочи лошото е лошо. Нали беше лошо да правиш злини. Или това беше някога, а сега е друго...

 И никой от нас не е виновен за болестта на Мама Цоцоланка. Стига с това вменяване на вина. Виновен тук е един.

# 710
  • София
  • Мнения: 9 901
Стига бе, хора! Защо тази злоба? Който е искал и имал възможност е помогнал!
Никой не е накаран да го прави насила!
Всичко е обяснено и написано!
Оставете жената на мира! Малко ли и е, че има да се бори с тази болест, та и вашата злоба трябва да понесе!
Не виждам злоба никъде.

# 711
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Грозна работа.....ами всеки да се простира според възможностите...като няма пари за скъп университет , просто се избира друг. И аз искам моето дете да отиде в хубаво училище, ама....и моето дете има мечти ...
И ако някой има нужда от помощ това е моя роднина, с опция за лечение само в чужбина и детето й е на 1 г.
Обвиненията за злоба и ала бала са смехотворни ...злоба за какво?

# 712
  • София
  • Мнения: 11 749
Крайно съм изумена...просто нямам думи...после" кажи после,  че нямаш сестра"...всичко си има опашка.. мда. Болестта си е болест, или ще мине, или няма да мине, какво то ти е писано,  но по този начин да се играе на тънка струна на колеги по форум...не знам, не бих могла, не го приемам, и още веднъж за мен си остава това, че трябва мнооооого да се внимава,   къде ще се помага и за какво ще се помага и до къде да се помага... Силно съм разочарована.  Sad
Злоба не виждам никъде, само обида в много  хора.

# 713
  • Мнения: X
Аз ......просто нямам думи.
Лично съм била "жертва" на подобен линч, но такава злост и ярост да "риташ паднал човек" не очаквах във форум, списван предимно от Майки.
Не знам кой крив, кой прав, Мама Цоцоланка познавам само виртуално като добър, слънчев и откровен човек, някак съзнанието ми не може да допусне, че човек като нея е способен на низости и злоупотреби.
Но е изключително грозно и цинично зрелището, което си устройвате на чужд гръб.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 115
Съжалявам ,че в тази тема се стигна до тук.Честно казано съм раздвоена .И от страни да се съди е много лесно.Недай си боже вие сте болни.Това означава ли ,че на децата ви вече няма да се купува нищо?!
Но наистина семейство в такова финансово състояние не трябва да праща детето си в скъп университет.
И аз искам доста неща ,но живея според възможностите си.
За лаптопа -хората са събрали парите точно за това ,а не за лечението.
Незнам ......
Пожелавам им да са живи и здрави и да не се налага да се събират пари за лечение ,защото тогава  вечеможе би никой няма да помогне

# 715
  • Плевен
  • Мнения: 992
Аз ......просто нямам думи.
Лично съм била "жертва" на подобен линч, но такава злост и ярост да "риташ паднал човек" не очаквах във форум, списван предимно от Майки.
Не знам кой крив, кой прав, Мама Цоцоланка познавам само виртуално като добър, слънчев и откровен човек, някак съзнанието ми не може да допусне, че човек като нея е способен на низости и злоупотреби.
Но е изключително грозно и цинично зрелището, което си устройвате на чужд гръб.
Напълно подкрепям, а и често казано не разбирам желанието непременно да се очерни някой...За мен тя е човек, който винаги помага, когато може-със съвет, код за намаление, време, за да ти обясни нещо, и то напълно безкористно! Чувствам се омърсена от Вашите нападки, толкова помия се изля! Оставете всеки сам за себе си да прецени може ли, и дали иска да помогне за тази, или друга кауза PeaceЗа мен лично това, което мислех вчера, го мисля и днес, не може да се промени мнението и мисленето ми!Пожелавам на Мама Цоцоланка да е жива и здрава, за да може да се грижи за семейството си. bouquet

# 716
  • Мнения: 851
Не бях влизала в темата от пет скенера насам. Накратко само искам да кажа какво си мисля.
Всички тук имаме различен стандарт на живот, привикнали сме с разни екстри и понякога не ги оценяваме. Сигурна съм, че много хора, които сами са имали нужда от финансова подкрепа, са оказали такава на семейството, в името на най- важното, живота. Те няма как да разберат защо някой би подарил образование на непознат човек, в такова положение. Просто защото нямат възможност дори да си го представят. Затова се чувстват предадени в човещината си.
От друга страна, свалям шапка, че се е намерил човек да помогне на някой, който иска да учи и то не просто каквото и да е. Но този жест не може да бъде разбран от всеки.
Искрено желая на съфорумката здраве. Работа. Нормален ритъм на живот, защото семейството е щастие, но и отговорност. На никого не е лесно, затова да не предлагаме обувките си на друг, без да знаем в неговите колко е удобно.

# 717
  • Мнения: 984
Много грозно стана....
Аз преведох пари за семестриална такса с пълното съзнание, че са за това. Не се чувствам излъгана, измамена или каквото и да е. Видях и съобщението, че парите са събрани и да не се изпращат повече.
А за това, че били купили нещо си странично и "излишно". Вие давате ли си сметка как се чувства болен човек в тежест на семейството си? Освен болестта да те разяжда да виждаш и как децата ти се лишават. Да, може би не е било нещо жизнено необходимо, но толкова ужасно ли е детето ти да има нещо хубаво (и то подарък специално за него за завършването му)? Може би трябваше да прибере парите, които бяха дадени за подарък на момчето?
Съгласна съм, че има много болни и нуждаещи се и то не само в България. Беше ясно написано за какво трябват пари, който иска и сметне за смислено да помогне. Друг решава да помогне на гладните в Африка, трети на кучешки приют. Всеки сам решава за себе си.
Сега пък я плюете, че някой е пуснал призив във фб. Някой си преди години бил видял чуждо лично съобщение като не е ясно какво точно е пишело и по какъв повод е било написано
Явно има хора, които не я харесват. Казаха си каквото имаха, всички разбрахме.

# 718
  • Мнения: 162
Анонимен, подкрепям напълно!
Главният проблем е, че хората биват заблуждавани , че има крайна нужда от нещо, а такава няма. Че има злоупотреба с доверие и жалост и то съвсем умишлена. Че госпожата ни счита не като последен изход за спасение, а като постоянни дарители които отглеждат цялото семейство.
Госпожо Гошева, какво решихте? Ще върнете ли излишните пари?

# 719
  • Мнения: 972
Бях решила да не напиша нито ред повече , но не се сдържам просто !
НА ВСИЧКИ ИСКАМ ДА КАЖА , ЧЕ И АЗ СЪМ ОНКОЛОГИЧНО ОБРЕМЕНЕНА ! ОПЕРИРАНА СЪМ ОТ РАК НА ГЪРДАТА И ВЕЧЕ ГОДИНИ НАРЕД СЕ БОРЯ С ТОВА ЗЛО ! КАЗАХ ,ЧЕ ЛЕЧЕНИЕТО НА ОНКОБОЛНИТЕ Е БЕЗПЛАТНО , ЗАЩОТО ТО НАИСИТНА Е ТАКОВА ! ЗА СЕДЕМ ГОДИНИ НИКОЙ , НИКОГА НЕ МИ Е ИСКАЛ НИТО ЛЕВ - НИТО ЗА ОПЕРАЦИЯ , НИТО ЗА ХИМИО ИЛИ ЛЪЧЕЛЕЧЕНИЕ , НИТО ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ , ПЕТ СКЕНЕР, СЦИНТИГРАФИЯ ! ПО ПОВОД ДИАГНОЗАТА СИ СЪМ ДОСТА СОЦИАЛНО АКТИВНА ! ПОЗНАВАМ СТОТИЦИ ОНКОБОЛНИ ХОРА , С КОИТО КОНТАКТУВАМ И ПОМАГАМ КАКТО МОГА ! ДОБРОВОЛЕЦ СЪМ В НОВАТА ОНКОЛОГИЧНА СИТИ КЛИНИК ! ОСВЕН ТОВА РАБОТЯ С АПОЗ И ЕДНА ОТ 8 ! МНОГО , АМА МНОГО НАВЪТРЕ СЪМ В МАТЕРИЯТА ! ТАКА ЧЕ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ , ЧЕ ЗА ЛЕЧЕНИЕТО НА ОНКОЛОГИЧНИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ В БЪЛГАРИЯ СЕ ИСКАТ ПАРИ ! ПЛАЩАТ ТЕЗИ , КОИТО НА СВОЯ ГЛАВА ИСКАТ ЕКСТРИ  НЕНАЗНАЧЕНИ ОТ ЛЕКАР !
СЪЧУВСТВАМ НА ЦОЦОЛАНКА ЗА ДИАГНОЗАТА , НО САМО ТОЛКОВА ....
ОСТАВАЙТЕ СЪС ЗДРАВЕ !

Общи условия

Активация на акаунт