СЕДМИ КЛАС- тема 64

  • 86 117
  • 1 872
  •   1
Отговори
# 1 785
  • София
  • Мнения: 3 824
Ами да. Има доста задачки, в сравнение с миналите две годиини. Харесва ми Simple Smile И това, че имат пищов не е лошо.

# 1 786
  • Мнения: 14 133
Здравейте .  Heart Eyes
Успех и късмет на децата ви.  Praynig На родителите - здрави нерви.  Wink
Заформя се следващата партида мъченици на НВО. Не щете да опитаме да ги разкарат? ОК.
Искаме, искаме.  Hug Peace
Моето е от следващите мъченици. Завършва 5-ти клас.  Wink
Алтернатива е да се върнат приемните изпити след 7-ми клас за някои училища и паралелки, специалности, както имаше преди време и да няма НВО.  newsm78

# 1 787
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Алтернатива е да се върнат приемните изпити след 7-ми клас за някои училища и паралелки, специалности, както имаше преди време и да няма НВО.  newsm78
E, не. Представяте ли си какво обикаляне по изпити ще настане. Щото не става да кандидатстваш само в една, две гимназии.
На мен лично форматът на НВО ми допада. Да не би да беше по-добре с онези високопарни наизустени теми по БЕЛ? Единствено ме притеснява субективизмът при проверката на тезата и преразказа по БЕЛ. Но пък решението е да се премине изцяло към тест със затворен тип отговори, което също си има недостатъци.

# 1 788
  • Мнения: 45
За вас не знам, обаче аз вече съвсем изтрещях.Направо ще ме умори това, че няма ЯСНИ критерии по БЕЛ за преразказа и до някъде за тезата, моля се да попаднем на благосклонен проверител Praynig Praynig(то май само молитви ни останаха)По математика е по-ясно, макар и там няма, няма и вадя решенията на задачите и започвам да изстисквам и изсмуквам поне една-две точки (и май успях) ще видим. Оплаках се набързо, сега продължавам да Ви чета, че може да пропусна нещо   Joy

# 1 789
  • Мнения: 48 195
На мен изпита по бел ми харесва, особено текста за четене с разбиране, и като цяло това че е включва доста неща- и отворени, и затворени въпроси, и писане...
Не ми харесват размитите критерии и двойния аршин...а те ще си останат каквато и форма да приеме изпита.

# 1 790
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Алтернатива е да се върнат приемните изпити след 7-ми клас за някои училища и паралелки, специалности, както имаше преди време и да няма НВО.  newsm78
E, не. Представяте ли си какво обикаляне по изпити ще настане. Щото не става да кандидатстваш само в една, две гимназии.
На мен лично форматът на НВО ми допада. Да не би да беше по-добре с онези високопарни наизустени теми по БЕЛ? Единствено ме притеснява субективизмът при проверката на тезата и преразказа по БЕЛ. Но пък решението е да се премине изцяло към тест със затворен тип отговори, което също си има недостатъци.
Обикаляне нямаше, просто изпита е отделен но е един и не се казваше НВО. С оценките се кандидатстваше както и сега - никаква разлика.
Ученето, напрежението и стреса са си еднакви ... според човека.
п.п. а изпита по БЕЛ беше само писане на есе или съчинение разсъждение, не помня кое от двете беше. Та това от което се оплаквате си беше налице - няма шаблон, матрица за проверка. Или проверяващия харесва работата или не.

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 12:43 от Flash*

# 1 791
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
jd, той по спомен беше с година по-малък от нашия малчо или бъркам?

Аз мисля, че с две ..  newsm78 Тръгна по-рано на училище, като батко.

# 1 792
  • Мнения: 14 133

Обикаляне нямаше, просто изпита е отделен но е един и не се казваше НВО. С оценките се кандидатстваше както и сега - никаква разлика.
Ученето, напрежението и стреса са си еднакви ... според човека.
Това е и моята идея. Да се върне старото положение.  Peace

# 1 793
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Скрит текст:
Алтернатива е да се върнат приемните изпити след 7-ми клас за някои училища и паралелки, специалности, както имаше преди време и да няма НВО.  newsm78
E, не. Представяте ли си какво обикаляне по изпити ще настане. Щото не става да кандидатстваш само в една, две гимназии.
На мен лично форматът на НВО ми допада. Да не би да беше по-добре с онези високопарни наизустени теми по БЕЛ? Единствено ме притеснява субективизмът при проверката на тезата и преразказа по БЕЛ. Но пък решението е да се премине изцяло към тест със затворен тип отговори, което също си има недостатъци.
Обикаляне нямаше, просто изпита е отделен но е един и не се казваше НВО. С оценките се кандидатстваше както и сега - никаква разлика.
Ученето, напрежението и стреса са си еднакви ... според човека.

Аз говоря за много древни времена, когато ЕГ и МГ имаха отделен изпит.  Grinning
Иначе дали изпитът ще се казва НВО или не, няма значение.

# 1 794
  • у дома
  • Мнения: 7 180


Аз говоря за много древни времена, когато ЕГ и МГ имаха отделен изпит.  Grinning


Да,аз съм кандидатствала точно с два отделни изпита-по математика си беше отделен изпита за МГ,а за ЕГ -различен по математика и изпит по бел-даже са били три...И като ме бяха приели и на двете места нашите ме оставиха аз да избирам и аз избрах МГ,ако съм сега бих избрала ЕГ,но тогава не съм имала този акъл...

# 1 795
  • Варна
  • Мнения: 2 056
Мен най ме притеснява наличието на сериозен субективен фактор в сегашния формат, основно по БЕЛ.Не ми харесва и липсата на единни критерии и това,че дори сериозни преподавател са на различно мнение по това как трябва да бъде написан преразказът, тезата или да се реши дадена задача.

Моят се обади, според него се е справил, най-сложно му се е видяло по биология. Thinking Ама то вчера остана време само за едни бърз преговор на ф-лите по физика. Whistling

# 1 796
  • Мнения: 14 133
Ясмина,  Heart Eyes
В много древни времена, когато и аз кандидатствах, но след 8-ми клас, всяко училище си правеше отделен изпит.  Wink

# 1 797
  • Пловдив
  • Мнения: 9 759
Външно оценяване ще има. Както и матури в 12 клас. Като си има предвид, че в големите градове почти не останаха гимназии с непрофилирани паралелки, това е най-удачният начин за кандидатстване.
Може би има нужда да се промени форматът, поне по БЕЛ. Много по-добре би се оценила грамотността на едно дете и това дали е научено да мисли и работи с текстове, ако изпитът наподобява един изпит за езиков сертификат - четене с разбиране, слушане с разбиране, граматика, резюме на текст.
А не да зубрят литературни термини и какво бил казал Бай Ганьо... Защото ми се е случвало в кратката ми практика на учител по език да преподавам първо на български що е то минало несвършено време и притежателни местоимения, че деца в 8 клас ме гледаха ей така  Shocked Не може да учиш в 8 клас интензивно чужд език и да нямаш понятие от граматиката на родния си език.

# 1 798
  • София
  • Мнения: 1 069
julisa, jd, fros и Спунк и аз съм във вашия отбор за след 4 години приятелки мои!  Grinning

# 1 799
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Имате поща  Hug

Ключът с отговорите най-вероятно ще се появят в късния следобед днес на сайта на МОН, но дотогава мога да ви предложа моите отговори по химия:
1. б
2. а
3. в
4. б
5. в
6. а
7. г
8. в
9. б
10. г
11. солна киселина /хлороводородна киселина/ , червено
12. О3 , СН4 , Н2О


Благодаря ти ,tonata  Hug
Според тези отговори моят се се справил без грешка. На 10 въпрос само каза, че съученичка питала госпожата им и тя казала - а. Но според него, а той не е бил там - може нещо да не са са разбрали. Той смята, че г е верен отговор, както и ти си посочила.

Общи условия

Активация на акаунт