МАЙките с очакване и копнеж се наслаждават на голям бебевалеж!-Тема 16

  • 24 881
  • 331
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 211
Перу, може да пробваш с изкуствени зърна, Теодора само така иска. Иначе не искаше да ме погледне.
Момичета, по колко пъти успявате да оригнете? Ние някой път и по три пъти успяваме, друг път трудно- веднъж, и не знам кога вече съм успяла да изгоня въздуха.

Тези изкуствени зърна,протекторите ли имаш впредвид или представляват друго нещо,понеже аз нямам почти никакви и съответно на бебо му е много трудно да захапе и затова и отказва да суче  newsm78
За оригването при нас е различно всеки път-веднъж един път оригне,веднъж 2-3,а има когато го чакам по 10 мин и не се оригва и го оставям  Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 73
Перу, много се радвам, че мечтата ти най-после вече е реалност Wink И аз често си я гледкам и плача от радост, че я има Wink

За изкуствените зърна - аз също имам проблем с моите и си купих първо на Авент - нищо не стана с тях, изобщо не можах да ги наглася и тя да суче. След това си купих на МАМ и тях ги закрепих изключително по-лесно, те си се залепят от само себе си и тя засука веднага без никакво дърпане и сърдене. Изобщо не боли с тях, не се усеща дискомфорт, даже е много приятно Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 1 686
Да се запиша в новата тема, гледкаме си се с бебо, кърменето върви добре, радвам се, че отделих повече време за предварителна подготовка, всичко започна много гладко и спокойно и въпреки секциото, с често слагане на гърда на час-два, кърмата ми слезе на 2-3 ден и Никола изобщо не вкуси АМ.
За сега е спокойно бебе, яде и спи, не плаче. От няколко дни будува повече и иска да е на гърда на кратки интервали, но това е нормално, не ми пречи, нека си хапва, а и така по-бързо ми пълни гърдите.
След няколко часа често кърмене заспива за по-дълъг период, аз пък го будя на 3тия час, защото искам да видя как наддава, преди да го оставя да е изцяло на поискване с дълги интервали.

# 78
  • София
  • Мнения: 357
Rose Rosy - може да е фаза на растеж, когато бебчетаъа цокат по- често да си увеличат кърмата, защото имат нужда от повече. А и не всяко висене на гърда е от глад, понякога цокат, за да се успокоят.

Ники - и моят е на гърда голяма част от времето, кога яде, кога се успокоява. Не успявам нищо да свърша из къщи, ама съм се примирила, бебо е най-важен в момента!

# 79
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Имаме проблем с кърменето и бих искала да ви попитам има ли някой друг с нашият проблем и как се справяте. Малката е само на кърма, на поискване. Още от началото суче добре и спи за дълги периоди от време, понякога до 5 часа между храненията, но от снощи започна да се дави много сериозно, спира да диша и чак посинява. Изкарва ми акъла като направи така  newsm45. Предполагам, че е от лакомия и заради силната струя на кърмата, но не знам как да се справя. Тъкмо се зарадвах че кърменето ще се получи този път за разлика от предния със сина ми и ето пак има нещо, което да ме притеснява. Започвам всяко кърмене изпълнена с ужас да не се задави, защото и аз спирам да дишам заедно с нея...

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 419
mama_kat, ако се дави от силна струя на кърмата, пробвай да легнеш максимално назад, така че малката да е реално върху гърдата. По този начин гравитацията не помага на слизането на кърмата, а пречи, и малката сама ще определя с какво темпо да суче.

# 81
  • Мнения: 2 131
mama_kat, и ние го имаме този проблем със задавянето и, освен това, малката се дразни и започва да се дърпа, когато струята в началото е силна. Бях чела някъде тук, че може предварително малко да се изцежда гърдата, за да се избегне това.
Това с лягането назад аз лично съм го правила, но имам чувството, че и на двете не ни е удобно така кърменето. Може би, не намирам правилното положение.

# 82
  • Мнения: 342
Привет на всички. И аз да се запиша в новата тема. Вече сме на един месец и времето мина изключително бързо за нас.
Преживях няколко шокиращи дни с кърменето. В началото след секциото се дохранвахме с АМ, докато слезе кърмата. После трудно засука, ползвах някакви изкуствени зърна (на Нук и на CHicco) - нищо не се получи. Добре, че бебето имаше страхотен сукателен рефлекс и не се отказа. Понеже се роди много мъничка се дохранвахме, докато една лекарка ни каза рязко да спрем АМ. Да продължаваме само на кърма, едва ли не ми се скара как може да си храня детето с мляко.
Спрях да давам шишето и резултат - бебето върна тегло за 2 дни 400 грама, постоянно плачеше от недохранване. Влоши се и жълтеницата. 2 дни карах така и започнах да дохранвам. Кърмата ми беше малко в началото и ползваме шише. Впоследствие продължихме на кърма плюс Ам. Не е токазала нито гърдата, нито шишето. Така че теориите, че ще се отбие ако дам шише се оказаха неоснователни при нас.
Сега кърмата се е увеличила, но ние си продължаваме да се дохранваме.

# 83
  • София
  • Мнения: 313
Благодаря за съветите момичета! Пробвала съм, както казвате с често поставяне на гърда, но когато тя ги е изпразнила при предишни хранения наистина няма смисъл - дразни се, че не излиза почти нищо, почва да нервничи, плаче, бие с юмручета и нищо не  може да я успокои. Просто си е гладна и в такъв случай единственият вариант наистина е АМ. Когато прави по-големи интервали и се наяжда от едната гърда сме ОК и на следващото хранене, но в момента в който не й стигне и й дам и двете гърди на едно хранене знам, че следващият път ще трябва да е на АМ. Просто тя суче почти винаги на 2 часа от началото на едното до началото на следващото хранене и при положение, че храненето обикновено продължава по час не ни се събират достатъчно дълги паузи, освен нощем и тогава на сутринта са ми толкова пълни гърдите, че кърмата сама си тече от тях.

# 84
  • Мнения: 211
Rose Rosy Не се притеснявай, и ние се дохранваме с АМ и какво? По-добре е гладен ли да стои,та да е само на кърма ли? За съжаление не на всички ни струи кърмата,така че в крайна сметка деца се изглеждат живи и здрави и с АМ!

Мами, шие гледахте ли репортажа на Господари на ефира? Аз съм в пълен потрес и ужас какво се случва по БГ болниците и направо се чувствам късметлийка,че съм си вкъщи жива и здрава с бебо  newsm17

# 85
  • Мнения: 3 548
аз съм  изтървала, какво за господарите? Напоследък съм толкова уморена и недоспала, че едва ли ще ги дочакам

# 86
  • Мнения: 64
Rose Rosy Не се притеснявай, и ние се дохранваме с АМ и какво? По-добре е гладен ли да стои,та да е само на кърма ли? За съжаление не на всички ни струи кърмата,така че в крайна сметка деца се изглеждат живи и здрави и с АМ!

Мами, шие гледахте ли репортажа на Господари на ефира? Аз съм в пълен потрес и ужас какво се случва по БГ болниците и направо се чувствам късметлийка,че съм си вкъщи жива и здрава с бебо  newsm17

Мила не се притеснявай. С баткото бях така и накрая само на АМ и какво ей го на 3 години е жив и здрав и е по-висок от връстниците си. Сега кърмя , уж нещата вървят ама да видим. Не се притеснявай важното е да са живи и здрави дали на кърма или АМ- важното е да расте и наддава. Спокойно.

# 87
  • Мнения: 234
За момента само запис и честито на всички родили мамчета   bouquet

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, не се чувствайте виновни, че не сте се справили с кърменето!  Hug Hug Hug Важното е да сте в спокойствие със себе си.
Принципно да знаете - образуването на новата кърма започва на 10-тата (да не е и по-скоро) минута след като бебето започне да суче - тоест може спокойно да редувате гърдите дори и на едно хранене. Гледайте детето и ще се нагодите.

# 89
  • Мнения: 100
Тези изкуствени зърна,протекторите ли имаш впредвид или представляват друго нещо,понеже аз нямам почти никакви и съответно на бебо му е много трудно да захапе и затова и отказва да суче  newsm78
За оригването при нас е различно всеки път-веднъж един път оригне,веднъж 2-3,а има когато го чакам по 10 мин и не се оригва и го оставям  Simple Smile
Да, именно за протекторите за зърна говоря. Аз съм с плоски зърна, в болницата каквото и да им правих така и не искаха да застанат добре. Теодора се сърдеше, плачеше и не вървяха нещата. За щастие в кафето на болницата имаше такива зърна и си купих. Имаше само на Медела, бяха с доста надута цена, но спасиха положението и продължават да го спасяват, та съм доволна. Залепват се много лесно, Теди ги захапва от раз.
Момичета да ви споделя- аз също имах проблеми с количеството кърма. Пих чай на Хипп за кърмачки, но не помагаше особено. Намерих обаче един чай, пак за кърмачки, в лилава кутийка е, на Beckley, два пъти по- евтин е от Хипп, на мен ми помага много. Имат и някакъв в жълта кутийка, пише, че бил за успокоение на коликите, но на мен ми е гаден на вкус. Пия и много вода, да не чуе дявол, количеството кърма вече е ок.
Имам обаче сериозен проблем- задържам кръв в матката и вдигам температура. Лежах в болница преди няколко дни, наливаха ме с антибиотици, кюретираха ме, излезнах от болницата и след 3 дни пак вдигнах температура. Сега пия пети подред АБ и започвам да се плаша... Дано ме оправят......

Последна редакция: сб, 30 май 2015, 21:06 от Stanislava8

Общи условия

Активация на акаунт