Лятото се задава и НОЕМВРИйчето се разшава - Тема 5

  • 30 769
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 954
Ината, толкова се радвам за теб!

# 721
  • Мнения: 919
Честито, Ината! Страхотни новини!

# 722
  • Мнения: 726
Ината, честити розови гащи и браво за добрите резултати!! Дано и миомата не ти създава проблеми нито сега, нито за в бъдеще!

# 723
  • Мнения: 1 308
Добро утро!
Добре дошли на новите майчета!  Hug
InataCh, чудесни новини! Честита госпожица!
mira_m66, в сайта на МАРКОВС пише, че се прави през 18-23 г.с. (оптимално около 20-22 г.с.). Аз ще я правя когато ще съм 20+6 г.с. и се чудех дали не е късно, но приятелка ми каза, че тук даже и по-късно правели. Важното е резултатите да са хубави!  Simple Smile

Момичета, гинекологът ми каза, че когато правя втората ФМ ще измерят и дължината на маточната шийка. Веднъж ли се измерва до края на бременността или зависи от резултата? Четох, че може и с коремен ехограф да се провери, но вагиналният дава по-точен образ.

# 724
  • Мнения: 1 130
NImfea, мисля, че към вагинален се преминава, ако има някакви съмнения относно това, което се вижда с коремния. Също, ако резултатът не е добър, тогава би трябвало и по натам да се наблюдава. Поне такава беше информацията, която аз получих тук.

Благодаря на всички ви! Simple Smile

# 725
  • Варна
  • Мнения: 113
Привет момичета, много рядко се включвам, но ви чета редовно. Искам да ви попитам колко често усещате ритничета? При мен се случва доста рядко, а съм в 20 седмица. Миналата седмица бях на фетална и всичко изглеждаше ОК, но все пак искам да се информирам.

# 726
  • Мнения: 200
Добро утро!
Добре дошли на новите майчета!  Hug
InataCh, чудесни новини! Честита госпожица!
mira_m66, в сайта на МАРКОВС пише, че се прави през 18-23 г.с. (оптимално около 20-22 г.с.). Аз ще я правя когато ще съм 20+6 г.с. и се чудех дали не е късно, но приятелка ми каза, че тук даже и по-късно правели. Важното е резултатите да са хубави!  Simple Smile

Момичета, гинекологът ми каза, че когато правя втората ФМ ще измерят и дължината на маточната шийка. Веднъж ли се измерва до края на бременността или зависи от резултата? Четох, че може и с коремен ехограф да се провери, но вагиналният дава по-точен образ.

Аз мисля че е с вагинален, защото на коремния не може да се премери.Не се притеснявай при мен е почти всяка седмица вагинално измерване и щом моята лекарка го прави значи не е опасно за бебето.А е супер важно всичко да е наред с шийката.

# 727
  • Мнения: 1 308
Утре влизам в 17 г.с. и още не съм усетила нищо, само вечер чувствам едната си страна на корема някак по-опъната, по-твърда. Лекарят каза, че до към 20 дни ще започна да усещам като пърхане на пеперуда и всеки ден го очаквам това пърхане Flutter
alisa_, аз имах зацапване в началото на бременността и доста се плаша от вагиналния, но каквото кажат специалистите. Пък и на първата ФМ доки доста ме натискаше и след това отново имах зацапване, та съм в тих ужас от втората фетална. Но важното е всичко да е наред и бебетата да са добре Simple Smile

# 728
  • Мнения: 200
Браво за хубавите резултати!

За шийката на матката - на предния преглед по ЖК моята наблюдаваща я мери с вагинален ехограф, доколкото разбирам се следи по-често, ако има опасения от скъсяване, тъй като размерът й може да се променя през бременността.

Аз на ФМ мисля да ходя през 20та седмица, но не съм сигурна къде да ходя, виждам, че споменавате Марковс, сигурно и аз там ще ида.

За ритничета и пеперудени пърхания - нищо не усещаааааам  Cry   Може би е нормално де, точно влязох в 18-та седмица, първа бременност и предна плацента - чувам, че по-късно се усеща бебо при тия условия. Обаче за сметка на това коремът ми е крив вече 4ти ден  newsm78 Нещо на бебока май му харесва да стои от дясната страна на корема - там ми е по-издуто. Има ли други бъдещи мами така като мен?

Секс не са ми забранявали, а пък лекарката каза, че плацентата ми е освен предна и много ниско долу - дали да се притеснявам? (Не че напоследък му излиза късметът на половинката, де, изцяло на сух режим е.  Mr. Green)

# 729
  • Мнения: 16
Здравейте!Аз съм в 19седмица и усещам вече много добре движенията на бебчо   Simple Smile Така ми се иска да знам вече пола,но всеки път се срамува...За момента всичко е наред,притесняваме само едно бяло течение,което е от самото начало,но при изследвания нищо не излиза  newsm78

# 730
  • Мнения: 919
Моя доктор измери шийката с коремен ехограф. Няма проблем. И може да се мери и всеки път при нужда. Но при мен е ок просто. Даже предния път ми паказа и тапата, която пази бременността. И ръчичката. Чак се учудих, че на 2Д се вижда така. Показа ми чатала на бебето като каза, че е мома. Страхотно е! Нямам търпение за следващия преглед!

Бебето го усещам ежедневно вече. Много често се изпъва и ми издува корема.

# 731
  • Мнения: 1 308
Може би е нормално де, точно влязох в 18-та седмица, първа бременност и предна плацента - чувам, че по-късно се усеща бебо при тия условия.

ohayo, на лентичката ти пише 17+3, а казваш, че си влязла в 18та седмица?  newsm78 Не се ли брои до 17+6 и следващият ден е 18+0? Питам, за да съм сигурна, че правилно се движа с дните, аз днес съм 16+6 и утре влизам в 17 г.с.
Благодаря за обясненията за шийката, момичета, вече ми се поизясни.

# 732
  • Мнения: 197
В 18 седмица съм  усещам бебо предимно вечер или като лежа 2-3 пъти на ден но доста ясни ритници и преобръщания.
Относно секса доки каза да го караме по леко иначе няма проблем.
А шийката не са ми я мерили май до сега или не съм разбрала, като отида на преглед толкова се вълнувам че почти нищо не помня  Mr. Green

# 733
  • Мнения: X
Хаха, сега като легнах и забелязах, че от ляво корема ми е малко по-издут. Там се е настанила малката мишка днес. Аз не я усещам още, но все пак съм с предна плацента, а и докторите казаха най-рано 20 г.с.
Относно течението- при беременност е нормално да е малко по-засилено, стига МБ да е чиста няма от какво да се притесняваш.

# 734
  • Мнения: 726
Може би е нормално де, точно влязох в 18-та седмица, първа бременност и предна плацента - чувам, че по-късно се усеща бебо при тия условия.

ohayo, на лентичката ти пише 17+3, а казваш, че си влязла в 18та седмица?  newsm78 Не се ли брои до 17+6 и следващият ден е 18+0? Питам, за да съм сигурна, че правилно се движа с дните, аз днес съм 16+6 и утре влизам в 17 г.с.
Благодаря за обясненията за шийката, момичета, вече ми се поизясни.


Nimfea,  това със седмиците и броенето е малко объркващо. Аз съм срещала и двата варианта. Някои, в това число и аз, и лекарката ми, го броим 17с+3д за 18та гестационна седмица. Други 18гс броят от 18с+0д до 18с + 6дни.

Общи условия

Активация на акаунт