Навън пеят прoлетните птички, а ДЕКЕМВРИЙЧЕ маха с крачета и ръчички!

  • 41 393
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 151
Аз откакто съм в леглото две седмици и съм качила доста. От началото до сега съм +7 Не се тъпча, но качвам безконтролно. Пия витамини и някъде бях чела, че от тях се качва. Може и при мен да е така. Дано само успея да ги сваля лесно после.  Praynig

# 661
  • Мнения: 164
С предната бременност пиех витамини О'МАМИ и качих близо 40 килограма(е аз си и хапвах повечко де Embarassed)С тази бременност не пия нищо освен фолиевата но наблягам на плодове и зеленчуци Simple Smile После със много диети успях да си възвърна килограмите,но аз си знам колко усилие ми костваше това глад и диети  Sad

# 662
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,

Аз доста качвам май, вече нищо не ми става и извадих дрехите за бременни, които предишния път започнах да ползвам чак в 6тия месец. Но ще го мисля, като родя. С повече движение всичко ще се оправи:)
В работата казах в прав текст, още повече аз се върнах от майчинство през октомври и никой не очакваше такава новина пак:) Но това си е тяхна грижа. Не си давам зор и гледам да не се ядосвам за нищо. Засега не мисля да ползвам болничен, ако не се наложи по медицински причини.

Трябва да започна да се мажа за стрий и даже съм си купила масло на Икаров, но все го отлагам...

Колкото до книгите, с първата бременност четях много и ми бяха страшно полезни. Ходих и на курсове. Сега съм се средоточила повече върху материали за баткото и неговото развитие, а за бебчо ще карам по спомени.

Аз утре съм на втора ФМ в 16г.с., по препоръка от първата. Дано всичко е наред с бебчо и спрямо резултата ще преценя дали да ходя пак в 20-23г.с или чак накрая.

Хубав ден от мен!

# 663
  • Мнения: 932
Още нищо не съм качила... Ама си имам несвалени едни 8 килограма от предишната Б...

# 664
  • Мнения: 151
Значи това за витамините си е вярно. Ще му мисля като родя.

# 665
  • Мнения: 164
Значи това за витамините си е вярно. Ще му мисля като родя.
Незнам до колко е вярно но аз поне бях така Simple Smile

# 666
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е вярно според мен, с първата ми бременност качих няма и 9кг, свалих ги още в родилното. Пиех Матерна.
Пред втората само ФК, без комбинирани витамини, качих 16, 6 години след нея още си имах коремче.

Днес ходих да ми пуснат изследванията на ЖК. Взеха ми и секрет и ме сюрпризираха, че виждат някакво кафеникаво зацапване, аз не съм видяла и усетила нищичко, но сега към камарата хапчета, които пия се прибави и Утрогестан през устата. Дано само не почна пак да се чувствам на парцал. Tired
Освен всичко останало от 2 дни ме боли корема на моменти, като при цикъл. Някой друг има ли с такива болки?Не, че ми е утеха и да има.. Confused

# 667
  • Мнения: 151
Олче, аз бях така от 15 г.с. Писах тогава. Ходих при една друга лекарка, че  моята я нямаше и ми даде да пия дуфастон, макар че, не можа да ми обясни от какво е болката. Даде ми болничен и каза да лежа. Утре съм на преглед пак и ще видим как са нещата. Но още си ме боли де.

# 668
  • Мнения: 148
Здравейте,
Първо да благодаря на всички за предложенията за четиво, ще потърся и ще си избера нещо по мой вкус Simple Smile

Много мерси и на ФрауСт за идеята за детска стая по Монтесори. Аз се спрях на една стая, която не е съвсем по метода, но когато детето поотрасне живот и здраве може да поразместя по метода. Засега легло на земята за новородено ми звучи малко неестествено. Иначе пък смятаме да пробваме с таткото да я боядисаме малко по нестандарно пък да видим ще стане ли като на снимките Simple Smile

Олче, аз имах 3 на брой зацапвания до момента и на две от тях ми изписваха утрогестан, като в първите месеци аз просто го спирах след няколко дни, защото съвсем не можех да стана от него. Сега го пия всяка вечер х2 през устата, защото се видя нещо на микробиологията и лекувам с Гинофит. През устата сякаш ми е една идея по-леко и смятам така да продължа ако не ме накарат пак да поставям вагинално. На ФМ прегледа се видя малко отлепване, за което знаех и от предишни прегледи, но док каза че е абсолютно нормално и се очаква с тези медикаменти да отшуми скоро. Ако някой път не се чувствам добре - лошо ми е или твърде отпаднало просто пропускам приема. Не е много редно, но така го усещам.
Щом не си и разбрала за това зацапване да се надяваме, че е единичен случай и няма да се повтори.  Hug

# 669
  • Мнения: 2 003
Здравейте! Виждам,че говорите за болничен-да попитам-аз съм към фирмата на мъжа ми и по принцип такъв не ми трябва,но една позната ми намекна,че болничен е хубаво да взема поне веднъж,защото имало значение по натам,но защо не успя да отговори. Струва ми се нелогично,но нека по опитните кажат! И друго- вече съм в 13г.с а коремчето си ми стои малко-мами в тая седмица как сте. Вярно е първа бременност ...

# 670
  • Мнения: 164
Здравейте,
Първо да благодаря на всички за предложенията за четиво, ще потърся и ще си избера нещо по мой вкус Simple Smile

Много мерси и на ФрауСт за идеята за детска стая по Монтесори. Аз се спрях на една стая, която не е съвсем по метода, но когато детето поотрасне живот и здраве може да поразместя по метода. Засега легло на земята за новородено ми звучи малко неестествено. Иначе пък смятаме да пробваме с таткото да я боядисаме малко по нестандарно пък да видим ще стане ли като на снимките Simple Smile

Олче, аз имах 3 на брой зацапвания до момента и на две от тях ми изписваха утрогестан, като в първите месеци аз просто го спирах след няколко дни, защото съвсем не можех да стана от него. Сега го пия всяка вечер х2 през устата, защото се видя нещо на микробиологията и лекувам с Гинофит. През устата сякаш ми е една идея по-леко и смятам така да продължа ако не ме накарат пак да поставям вагинално. На ФМ прегледа се видя малко отлепване, за което знаех и от предишни прегледи, но док каза че е абсолютно нормално и се очаква с тези медикаменти да отшуми скоро. Ако някой път не се чувствам добре - лошо ми е или твърде отпаднало просто пропускам приема. Не е много редно, но така го усещам.
Щом не си и разбрала за това зацапване да се надяваме, че е единичен случай и няма да се повтори.  Hug

    Аз съм по видеозон 16 седмица,но все още нямам коремче --май само на дупе съм качила,чакам и аз вече да започне видимо да си личи  Crossing Arms

# 671
  • Мнения: 2 015
Аз съм в 13-14 г.с., но определено коремчето ми все още е малко. Въпреки това има разлика с първата. Втората почва да личи малко по-рано.

# 672
  • Мнения: 26
Момичета на мене ми се появи леко зацапване, някъде 8 седмица, но като се регистрирах за женска консултация и ми взимаха цитонамазка видяха, че се е появило малко полипче в шийката на матката и това обясни нещата. Знам, че при повечето момичета може да е друг проблем, но го имайте предвид да ви погледнат и да се отхвърли като възможна причина.

# 673
  • Мнения: 2 015
Момичета, знаете ли кога се изплаща болничния след представянето му? След колко време?

# 674
  • Silistra
  • Мнения: 125
В срок до 15 работни дни след като се занесе от работодателя в НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт