Любители на Котки Тема 95

  • 36 465
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 991
Най-важно е да ги убеди, че това не е  поредното котило, от безотговорно развъждане. Че ще се вземат мерки, да няма повече бебета. Че е поела пълна отговорност, за тях но и е трудно да им намери дом тук, и иска тяхната помощ. От там на сетне и след година да се намери дом, пак е нещо. Не пречи междувременно да им се търси и тук, но ще е много трудно. Да им го обясни, както на нас, за да и влязат в положение. Тези организации нямат неограничени възможности, всичко е доброволческо, дори и от немска страна. Практически не може да се поеме всеки случай, колко и да ни се иска на всички. Организации има, трябва да е близо до София, и такава, която ще се съгласи да и сътрудничи на първо време.

# 721
  • София
  • Мнения: 2 092
Разбира се. Аз на майка ми й давам да чете всичко,което пишете вие и вече е  в час със ситуацията.
Ще ви кажа като тръгнем да я водим.
Много сте мили   Hug

 Joy Joy JoyДа бе, вЕрно, колко сме мили, след като те надъвкахме smile3532 Но ти показа, че си обичате животинките, а не че от безхаберие сте постъпвали така. Което е по-важното за нас. Стискам палци всичко да мине добре! Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 1 037
Момичетата от групата за цветарство ме мотивираха да отглеждам повече цветя, че имам само две големи драцени вкъщи, но май няма да ми се получи. Миси се навърта сериозно около новата саксия втори ден Simple Smile

# 723
  • Мнения: 471
 и ние отдавна се наложи да се разделим с цветята в къщи  Laughing





# 724
  • София
  • Мнения: 1 037
Benita 2010, аз в големите саксии съм покрила пръстта с камъчета, плътен слой и Миси не докосва. Много сладък сивчо Heart Eyes

# 725
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, прочетете в интернет кои растения са отровни за котките! Някои ги отравят смъртоносно, други им причиняват язви по лигавицата на устата и хранопровода, вследствие на което спират да се хранят и риска от смърт е реален! Проверете кои растения са опасни, и тогава развъждайте в къщи! Между другото, всички растения, които отделят бял сок, са опасни за котките. Именно те причиняват разязвяване на лигавиците (дифенбахия, фикус, филодендрон, дървото на живота и др.) Лишени от възможността да излизат навън, те са много любопитни към растенията, и няма да мирясат, докато не ги РАЗПОПЪРЦАТ. Сами разбирате какво ще се случи, ако докопат някое от отровните.
За знаещите - извинясвам се за повторението. Но, както виждате, има и такива, които тепърва се учат как се гледа животно.

# 726
  • Мнения: 471
Миси е добричка , просто трябва да разбере какво е това ново нещо , затова обикаля новите саксии , а старите вече познава  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

На моя дзвер такива не му минават ... след като поодуши подробно всичко , вече решава,че не е опасно и почва да рови , чопли ,разглабя ...и беше започнал да пишка вътре... пробвах някакави варианти да завивам пръстта с мрежа, картон с дупки , камъчета / които изравяше/ ..... и накрая раздадох цветята по приятелки...   та приключихме с цветарството ...
Тия дни си купих топ матрак / исках много отдавна , ама ме беше страх , че Мишо ще си точи ноктите на него / , първата вечер беше много смешен , един ококорен, много учуден ... души старателно, обикаля от далече , стъпва като в паници , че му потъват лапите ... ииии  на втория ден го заварих тъкмо пробва как да си понаточи ноктите  #Cussing out #2gunfire
За сега държа спалнята затворена .....

# 727
  • София
  • Мнения: 1 037
detelistna.4etirilinka, благодаря ти. Не мога да се грижа за цветя, някак не ми идва отвътре, забравям да ги полея и т.н., затова имам само две вкъщи, Миси не ги докосва и съответно не съм се интересувала от нещата, за които пишеш. Направо ме удари с мокър парцал тази информация. Новото цвете още днес ще украси стълбището.

# 728
  • София
  • Мнения: 13 141
И аз да кажа за цветята - до котка е. Wink Винаги сме имали много цветя вкъщи. Мъро никога не ги е закачал, с изключение на 1-2, които сложихме на по-недостъпни места (лобелия и детелина).

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
И у нас не нападат цветята. Тя Маца само тревичката си търси, а Алфи въобще пък не се катери, та да стигне до цветята.. Да ви питам, тези, които сте с повече котки- как се търпят животинките една друга? От март съм с две пораснали женски котки.Въпреки, че се търпят, не са особено радостни от присъствието на другата. Маца-на 2 годинки, огромна пет килограмова тигрица, стана много резервирана, има чувството че ми се сърди, рядко идва да я галя. Алфито е селската ни маца, която взех, за да кастрирам, пък после решихме да не я връщаме, е дребничка,  много гальовна, постоянно гледада ми се настани в скута да я галя, направо е обсебваща. Но....срещнат ли се на разстояние 30-40 сантиметра една от друга, следват тупаници, обикновено младата напада. Известно време спяха на едно портманто една до друга, но откакто заради лятото всички вряти са отворени, старицата все си търси другаде място за спане -в кухнята, в гардероба, при стелажа за обувки, в детската върху някоя от раниците на децата..... Само сутрин като са гладни, докато им сипя мога да ги видя една до друга, с приплетени опашки....И се чудя, дали не сбърках, като ги събрах под един покрив.

# 730
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Много е сладък Пушек. Само за мачкане: )
Ще го покажа на човека утре и ако го хареса ще отида да го взема.
"Нали искат колорпойнт?!..." Не е лесно да угодиш на някого с претенции.
Но ако го нямах Аморето , щях да си го взема Пушек.: )

Дани, не го мисли много - взимай Пушек за компания на Аморе-то. Супер як купон им е - занимават си се едно друго и не тормозят хората, а и не вършат поразии от скука. Хем и като гледам са един калибър почти - супер бързо ще свикнат едно с друго.
Моите са на 15г, 5г и 10м - само имаме съжителство без бой. Иначе това да видиш 2 котки гушнати е мираж ..., а е толкова готина картинка ...

# 731
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 977
Драцената е отровно растение. Лобелията също. Внимавайте! Naughty

Засадете котешка трева (продават се пликчета със семена в зоомагазините) за да има с какво да си прочистват стомаха от космените топки. Същата работи върши и засаждането на обикновено жито. У дома тази роля играе хлорофитума. И Сиско го пасеше, и Томката го пасе, и Канибалчето не му прощава ... Не е отровен доколкото знам.

# 732
  • София
  • Мнения: 1 037
Засадете котешка трева (продават се пликчета със семена в зоомагазините) за да има с какво да си прочистват стомаха от космените топки. Същата работи върши и засаждането на обикновено жито. У

Купувала съм трева, не я иска. Ще пробвам с жито. Много странна котка е Миси - не яде нищо друго освен гранули, само бяла риба и то по съвсем малко, и понякога изпива соса на точно определа марка паучове, но понякога. Не докосва мляко, сирене, кашкавал, месо, риба. Полудява от миризмата на суров черен дроб, давала съм й, но и от него хапва три-четири хапки и дотам.

# 733
  • Мнения: 9 991
Засадете котешка трева (продават се пликчета със семена в зоомагазините) за да има с какво да си прочистват стомаха от космените топки. Същата работи върши и засаждането на обикновено жито. У

Купувала съм трева, не я иска. Ще пробвам с жито. Много странна котка е Миси - не яде нищо друго освен гранули, само бяла риба и то по съвсем малко, и понякога изпива соса на точно определа марка паучове, но понякога. Не докосва мляко, сирене, кашкавал, месо, риба. Полудява от миризмата на суров черен дроб, давала съм й, но и от него хапва три-четири хапки и дотам.

Пробвай с валериана, храна е на каквато го научиш от малко.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 037
Пробвай с валериана, храна е на каквато го научиш от малко.

Валериана да засадя ли? Защото виждам, че се продават и таблетки.

Общи условия

Активация на акаунт