Малки тайни при женските задължения у дома!

  • 23 453
  • 179
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 641
Хм, възможно е. От твърдата остават бели петна. Пробвай с трапезна, ако нямаш друга. То малко отива Simple Smile

# 46
  • Мнения: 471
Върша всеки ден по малко от домакинската работа.
Преди го вършех основно в неделя, но не е умно така.


+1  Wink
всяка сутрин докато пия кафе пускам робота да обере пода , на два дни минавам с парочистачката  и събота , неделя не се събира толкова за чистене ... ако периодично през седмицата се отхвърля по някое "задължение" уикенда остава време за по приятни занимания  Laughing

# 47
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 899
И от Джъмбо пробвах.  Peace Те петната от мръсотия се махат, но на мен ми остават едни петна от самата гъба. Дали не е защото водата ни е много твърда?
Аз също съм почитател на магическите гъби, но след като мина с тях, минавам със сух парцал и не остават петна или замазано.

# 48
  • София
  • Мнения: 16 217
Имаше въпрос за почистването на фурната. Няма трик, има пиролиза. След пиролизата с мокра кърпичка се обира сивата пепел.

# 49
  • Мнения: X
НСЧ , браво .Супер организирано и нагледно обяснено .  bouquet

# 50
  • Мнения: X
Скоро махнах "джунджурийките", които бях сложила върху някои шкафове и скринове за украса (свещници, вазички, сувенири) и направо се родих. Сега не е нужно преди всяко чистене на прах да ги местя и подреждам, а просто си бърша праха свободно, без нищичко да ми пречи. Оставих само 1 вазичка да не е без хич.  Mr. Green

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сиси ми напомни да споделя моето верую по отношение на обзавеждане и уреди в домакинството. Вещите, които си купувам и влизат в моя дом са с една единствена цел - да служат на мен, не аз на тях. Всичко, което ще трябва да го обгрижвам повече от това, което ми носи полза, ще трябва да напусне завинаги дома ми.

# 52
  • Мнения: 6 214
Сиси ми напомни да споделя моето верую по отношение на обзавеждане и уреди в домакинството. Вещите, които си купувам и влизат в моя дом са с една единствена цел - да служат на мен, не аз на тях. Всичко, което ще трябва да го обгрижвам повече от това, което ми носи полза, ще трябва да напусне завинаги дома ми.
+1 съм с две ръце. за това и нямам фритюрник например и доста други постижения на инженерството за дома Wink. просто няма шанс нещо, което изисква един работен ден чистене да влезе в дома ми.

# 53
  • Мнения: 46 641
И аз така, конкретно за скара и фритюрник, ама мъжът ми си ги иска, съответно на тях готви само той, и си ги чисти. Нямам против  Peace
Аз обичам някои неща, приготвени на тях, но с готовност бих се лишила, ако трябваше да ги поддържам.

# 54
  • Мнения: X
И при нас мъжа ми чисти фритюрника, но аз не бих се лишила от него. Пърженето на картофки на тиган за мен е убийствено, но скоро ще пробвам вашия начин във фурната.

# 55
  • Мнения: 6 214
И при нас мъжа ми чисти фритюрника, но аз не бих се лишила от него. Пърженето на картофки на тиган за мен е убийствено, но скоро ще пробвам вашия начин във фурната.
пробвай в голяма тенджера също.  Peace

# 56
  • Мнения: X
И при нас мъжа ми чисти фритюрника, но аз не бих се лишила от него. Пърженето на картофки на тиган за мен е убийствено, но скоро ще пробвам вашия начин във фурната.
пробвай в голяма тенджера също.  Peace

Мерси.  Wink

Друга лекичка хитрост, която от скоро прилагам, е ако искам да пържа нещо оваляно в брашно, например тиквички, не си играя всяка тиквичка по отделно да набрашнявам, а в голям съд ги слагам + малко повечко от брашното и разбърквам хубаво - ефекта е същия.

# 57
  • Мнения: 4 660
И аз така, конкретно за скара и фритюрник, ама мъжът ми си ги иска, съответно на тях готви само той, и си ги чисти. Нямам против  Peace
Аз обичам някои неща, приготвени на тях, но с готовност бих се лишила, ако трябваше да ги поддържам.
Фритюрника не го ползвах отдавна и го хвърлих в контейнера.
Общо взето не готвя много пържена храна. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 6 214


Друга лекичка хитрост, която от скоро прилагам, е ако искам да пържа нещо оваляно в брашно, например тиквички, не си играя всяка тиквичка по отделно да набрашнявам, а в голям съд ги слагам + малко повечко от брашното и разбърквам хубаво - ефекта е същия.
И после прехвърляш в голям гевгир, за да изпада излишното брашно.  Peace

# 59
  • Мнения: 471
Хиляди благодарности на Не се сърди човече    bouquet , за подредбата на дрехи и кърпи в чекмеджета   bouquet
Наистина много лесно,бързо и удобно се редят и вадят като са на руло ....

Общи условия

Активация на акаунт