Малки тайни при женските задължения у дома!

  • 23 455
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 29 052

Аз в първия момент си помислих, че е сексуална темата.
Харесва ми твоята визия за женските задължения. Hug
Относно въпроса на авторката на темата, ще помоля мъжа ми да се включи с опит, че един куп "женски" задължения ги върши той и неговото мнение ще е далеч по-полезно от моето.

Няма "женски сексуални задължения", има "женски сексуални права"  Crossing Arms  Simple Smile

# 31
  • Мнения: X

Няма "женски сексуални задължения", има "женски сексуални права"  Crossing Arms  Simple Smile
Правилно! Ще си ги изискам с метла в ръка! Може и точилка. Joy

# 32
  • Мнения: 3 157
Рагацо, чак пък и се чудиш защо темата ти не върви в желаната от теб посока Laughing

Ако знаеш някъв трик за чистене на фурната по-бързо и лесно кажи все пак. Ще улесни мъжа ми максимално, защото той я чисти.

# 33
  • Мнения: 19 318

Аз в първия момент си помислих, че е сексуална темата.
Харесва ми твоята визия за женските задължения. Hug
Относно въпроса на авторката на темата, ще помоля мъжа ми да се включи с опит, че един куп "женски" задължения ги върши той и неговото мнение ще е далеч по-полезно от моето.

Няма "женски сексуални задължения", има "женски сексуални права"  Crossing Arms  Simple Smile

Аз ги слагам към задълженията - нали демокрация, задълженията трябва да са поравно. Като сложа за мен задължение, остават по-малко други задължения, за да се изравним.

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Темата щеше да потръгне, ако авторката беше сменила заглавието. Тя обаче държи на женското в домакинските задължения и затова никой не казва какви тайни има.
Май вече не е тайна, но когато една жена спре да мисли за цялата домакинска работа като на свое задължение, тогава всичко става по-лесно и по-приятно.
А моята лична тайна е - на когото не му харесва, да го свърши сам, да го направи така, че да му харесва.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 551
Момичета да ви кажа един виц, че нещо не можете да се разберете кои задължения чии са Grinning
Събрали се три жени - французойка, англичанка и българка, и се заговорили за домашните задължения преди и след сватбата. Англичанката споделила: "Предупредих бъдещия си мъж, че той ще чисти след сватбата. И така мина ден, два, и той нищо, ама на третия влизам вкъщи и какво гледам, той изчистил." Французойката и тя: "Предупредих бъдещия си мъж, че той ще чисти и готви след сватбата. И така мина ден, два, и той нищо, ама на третия влизам вкъщи и какво гледам, той изчистил и масата сложил и вечеря сготвил." Българката: "Предупредих мъжа си, че той ще чисти, готви и гледа бъдещите ни деца след сватбата. И така мина ден, два, и нищо не виждам, чак на третия прогледнах с лявото око."

А иначе съм на принципа на Лиляна. Домакинствам когато ми е кеф, така не се затормозявам излишно. Ако на някой не му харесва, моля, оказвам всякакъв съпорт с насоки къде се намират гъби, парцали и препарати Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 303
Вкъщи чистя само аз, тъй като си имам мой си начин, кое как, кое, къде стой и ако започне приятелят ми да помага с нещо, мисля, че само ще ме забави да вървя след него, тъй като няма да го е свършил както аз искам. Малко така си го свикнах, пък и преди това баба му все след него вървяла, на моменти ми тежи чистенето, но както казах предпочитам аз да си го върша. Той попринцип готви ( аз само в почивните дни) салатка правя, масата нареждам. И основно той пазарува, аз вечно незнам какво има в хладилника и все забравям, ама това купихме ли? По основната тема...не се сещам за хитринки в момента. Но много обичам да си купувам и използвам препарати за почистването на дома. За едно нещо имам по три препарата най - малко.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 499
За вас обаче е голям дерт всичкото това,и ако една жена е добра домакиня е прислужница!

Не се ядосвай на тези жени, няма смисъл.

Тайни особени не се сещам да споделя, освен, че картофите не пържа във фритюрник или в тиган, а пека на тавата на фурната покрита с фолио намазано с малко олио, по-добри стават. Купувам от замразените предварително нарязани картофи. Получават се идеално. Пържени картофи у нас не ядем.

# 38
  • Мнения: 46 641
1. Всичко в миялната, което не става за нея, не се ползва. Изключение правят едни +100 годишни чаши за ракия, които са ми семеен спомен и искам да запазя, а стъклото е старо и се амортизира в машината.

2. Зимата само сушилня! Никакво премятане на дрехи с дни от простор на сушилка, премръзнали ръце, дрехи по стаите и т.н...

3. Всеки сам си глади дрехите преди излизане, минути отнема. Часове с ютията след пране - айде няма нужда.

4. Магически гъби, много търкане спестяват. Примерно кухненските шкафове отвън се мият за 1/4 по-малко време. От матов гранитогрес, който иска много търкане при някои петна, тези чудесии ги махат буквално с едно движение. Стават за всякакви повърхности, вани, керамични котлони, мебели, прозорци...

5. Завесата в банята (не харесвам паравани) не се мие. Ползва се 1-2 месеца и се подменя с нова.

6. Леглото в спалнята не се оправя, полезно е и с/у акари.

7. Не се ползва кош за боклук, а само плик (държим го на балкона). Изхвърляш и готово, не се мие кош, не се занимаваш с нищо.

8. Организация на дома, която възпрепятства разхвърлянето:
  • Навиване на руло за кърпи и дрехи, така човек взима само онова, което търси, без да размества останалото и всичко си стои подредено. Преди да открия този начин на всяко отваряне трябваше да преподреждам, особено детския скрин Mr. Green
  • За дребните кухненски неща - кутии и чекмеджета с разделители - така просто, искаш или не, слагаш нещата в улеите и са подредени

9. И най-най-важната тайна за лекота и повече свободно време заедно - включване на всички, които ползват къщата, ежедневно, не инцидентно. Всеки си има своите задължения (служебни, училищни) след тях каквото има в общия дом за деня се разпределя равномерно и се разменят задачите в различните дни, за да не омръзват. Ако има друг човек, който помага на домакините - домашна помощница - каквото остане след нея се разпределя, то се поделя.
Като цяло чистене, готвене, пране - за двамата родители.
За децата неща според възрастта - да си подреждат стаята, да си минават за прах, да си подготвят дрехите за следващия ден, като по-големи да слагат масата, да вадят чистите чинии от миялната, да изхвърлят боклука, от тийнейджърска възраст - участие във всичко.
В редките дни, в които има по-тежка работа или някаква авария - поема я най-силният физически, другите се стягат в кръста и овършават останалото, конкретно в този ден.

Последна редакция: нд, 31 май 2015, 01:55 от Не се сърди, човече

# 39
  • Мнения: 20
Ivelina_Antonova- понякога и при мен е същото,но като цяло ако правя нещо свързано с чистене и миене и подреждане предпочитам да няма никой около мен,така ми е по приятно,пускам си музика и чистенето се превръща в удоволствие!

Popule - и ние не ядем пържени картофки,аз ги варя,обаче с кората,после ги беля,режа на колелца,редя ги на тава поръсвам с копър,чесън,понякога розмарин,мажа фолиото само с много малко зехтин,така ги запичам по малко от двете страни за да хванат червеникава коричка.

Не се сърди, човече- Какви са тези магически гъби,за първи път чувам за такива,трябва ли да се използва някакъв препарат към тях?Навсякъде ли се продават?
До сега ти си с най-много съвети,всичко при теб е организирано и постоянно,и съм сигурна,че и в работата си така!

Благодаря на всички,аз лично научих нови неща,които ще са ми в полза Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 569
Върша всеки ден по малко от домакинската работа.
Преди го вършех основно в неделя, но не е умно така.

# 41
  • Мнения: 46 641
Не се сърди, човече- Какви са тези магически гъби,за първи път чувам за такива,трябва ли да се използва някакъв препарат към тях?Навсякъде ли се продават?

Има всякакви марки. Не се ползва препарат, само вода. Те постепенно изчезват. От моя опит - по-дебелите са по-добре, тези тънките заминават по-бързо.

До сега ти си с най-много съвети,всичко при теб е организирано и постоянно,и съм сигурна,че и в работата си така!

Да, когато не всичко е на плещите на един човек има голямо желание и всичко му е приятно.
Ако съм в дом, в който всичко е на моите плещи няма да пипна нищо.

# 42
  • Мнения: 6 214
НСЧ, аз изкупих де що има магически гъби и нищо магическо не виждам в нито една марка. Само дето успях да изчистя с половин час търкане едни петна от една рокля, дето ги направих с "магическата" ми ютия и нямаха махане с нищо. Иначе бърша с тях из кухнята, ама голямо търкане пада и нищо не е избърсано като хората. Все остават следи след това. Явно аз не умея. Но поне се упсокоих, че и на теб ти се разпадат гъбите де.
Малко по-доволна съм от мокрите кърпи за домакинството от Лидл.

Рагаца, това да вариш картофи, после да ги белиш, режеш, да ги печеш, че и да ги обръщаш да се запекат от двете страни, не е тайна, душо, това е хамалуване.  ooooh! ooooh!

# 43
  • Мнения: 46 641
REAL_WOMAN, аз съм най-доволна от тези в Джъмбо. Не помня марката, но те само един вид предлагат. Направо изсмукват всичко, примерно петна от вино по кухненския плот при нас много трудно излизат, с тази гъби се родих.

За картофите - пробвайте това, хем вкусно (стават като пържени), хем полезно, защото са на фурна с много малко мазнина, хем лесно.
Скрит текст:
Режат се като за пържене, слагат се на кухненска хартия, заливат се с 1 супена лъжица мазнина и се разбъркват хубаво. Пекат се на 180 градуса, на долно (с вентилатор) докато започнат леко да покафеняват. Солят се след като се сервират.

# 44
  • Мнения: 6 214
И от Джъмбо пробвах.  Peace Те петната от мръсотия се махат, но на мен ми остават едни петна от самата гъба. Дали не е защото водата ни е много твърда?

Общи условия

Активация на акаунт