Малки тайни при женските задължения у дома!

  • 23 449
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Забелязвам,че и темата нещо не се движи в насоката която е,а само в обяснения какво трябва и не трябва да прави една жена вкъщи!

# 16
  • София
  • Мнения: 29 052
За вас обаче е голям дерт всичкото това,и ако една жена е добра домакиня е прислужница!

Не съм сигурна, че разбирам това изречение. Би ли пояснила?

Не е нужно да пускаш пост след пост, редактирай предишния.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Не сме ние, които категоризирахме домакинската работа като женска.

В отговор на твърдението ти (Ragazza) - Аз се считам за добра домакиня. Поддържам реда вкъщи, гледам нищо да не липсва, но не чистя и не готвя. Намерила съм начин да компенсирам това и няма недоволни Simple Smile Значи ли това, че не изпълнявам женските си задължения Grinning

# 18
  • Мнения: 20
А мога ли да попитам тогава кой чисти и готви?

# 19
  • София
  • Мнения: 29 052
Мъжът ми готви, и двамата чистим, и двамата живеем в това жилище, прислуга нямаме, нито някой от нас е такъв. Ако някой е болен, другият поема.

# 20
  • Мнения: 20
Аз съм на мнение,че мъжа е този който трябва да осигурява финансова стабилност,жената да готви,освен ако мъжа не иска сам да го прави,защото му харесва,или е много добър в това.За чистенето да е и за двамата,а за отглеждането и възпитанието на децата пак и за двамата!Но като цяло повечето жени правят и трите неща горе долу сами...

# 21
  • София
  • Мнения: 29 052
Защо само мъжът да осигурява парите?

ПП Говоря ако жената е здрава, разбира се.

ПП2 Не понасям готвенето, затова не се занимавам с това, освен по изключение. При нас няма друга причина.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Ние се редуваме за почистването на апартамента.Купихме си парочистачка и сме много доволни.С нея банята например се почиства за не повече от 5 минути, при това без препарати.
Купихме пералня с програма за сушене /за да не простираме/.Гладя аз.
Аз готвя,а съпруга ми гледа детето или обратно./той прави кафето и закуската сутрин,салатата вечер.Ако не сме сготвили поръчваме готова храна./
Заедно пазаруваме.


# 23
  • Мнения: 20
Не само той да изкарва пари,но мисля,че всяка жена дори и тази която има добра заплата и работа,пак ще предпочита мъжа и да изкарва поне колкото нея или повече.Ако мъжа е здрав разбира се,аз пък много обичам да готвя и го правя с желание,дори като хоби ми е,и ми е ясно че има хора които не го понасят като теб и няма нищо против тях,всеки има право на избор,а и на някой хора просто не им се отдава,и щом това е така по добре е наистина да не го правят(като шофирането например)

# 24
  • София
  • Мнения: 29 052
Не само той да изкарва пари,но мисля,че всяка жена дори и тази която има добра заплата и работа,пак ще предпочита мъжа и да изкарва поне колкото нея или повече.
Скрит текст:
Ако мъжа е здрав разбира се,аз пък много обичам да готвя и го правя с желание,дори като хоби ми е,и ми е ясно че има хора които не го понасят като теб и няма нищо против тях,всеки има право на избор,а и на някой хора просто не им се отдава,и щом това е така по добре е наистина да не го правят(като шофирането например)
Защо? Аз не предпочитам така.

# 25
  • Мнения: 20
Това е твое право,всеки човек е различен Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 29 052
Така е, всеки е различен. Но се опитвам да разбера защо "всяка жена дори и тази която има добра заплата и работа,пак ще предпочита мъжа и да изкарва поне колкото нея или повече."?

# 27
  • Мнения: X
Моят съвет е да стискаш краката нощно време, цупиш се и не говориш с мъжа си. Ако е по-безхарактерен и смотан веднага сам ще се наеме да върши женските задължения в домакинството само мир да има. Има риск да ти бие шута, ама то настанаха времена, че вече няма жени хем верни, хем хубави, хем да са домакини ... едното винаги липсва. Така че няма накъде да мърда, ще бъхти, а ти ще си гледаш Малката булка (примерно) Laughing

# 28
  • Мнения: 4 420
Обещала съм на моя мъж, че ако започна да вземам достатъчно голяма заплата, която да може да ни осигури всичко необходимо, ще му позволя да се пенсионира рано рано и да стане домакин. Той пък обеща, че няма да се комплексира, че жена му го издържа  Mr. Green

Дотогава ще си я караме както и до сега - домашната работа трябва да бъде свършена, без значение от кого. Няма мъжко, няма женско. У нас можеш да видиш мен с отвертка в ръка, а мъжа ми с легена и парцала за под. Кой каквото хване, това си върши. Важен е крайният резултат.

# 29
  • Мнения: X

Аз в първия момент си помислих, че е сексуална темата.
Харесва ми твоята визия за женските задължения. Hug
Относно въпроса на авторката на темата, ще помоля мъжа ми да се включи с опит, че един куп "женски" задължения ги върши той и неговото мнение ще е далеч по-полезно от моето.

Общи условия

Активация на акаунт