Безизходица или нещо друго?

  • 57 092
  • 1 560
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Ами, купува сиренето от тебешир и палмово масло по 2,49 за кило от Кауфланд и се бута за намалените пилешки бутчета в Пикадили.

# 16
  • Мнения: 6 214
Криза. Преди кризата работех в голяма международна компания, "любимата" ми дума  Mr. Green Mr. Green
Лятоска събираха от Балкана хора, които не знаеха български, нямаше кой да работи. Тогавашния ми мъж вземаше на работа хора, които нямаха лични карти. Но дойде кризата и сега - те колят, те бесят...

# 17
  • Мнения: 1 408
Много ми е интересно някой като каже :ами аз предпочитам два пъти в месеца да купя например месо или сирене, но да знам, че е истинско. А през останалото време от месеца какво ядеш? Болно е, че сме принудени да храним и децата си с подобна храна-заместител.

# 18
  • Мнения: 6 214
Много ми е интересно някой като каже :ами аз предпочитам два пъти в месеца да купя например месо или сирене, но да знам, че е истинско. А през останалото време от месеца какво ядеш? Болно е, че сме принудени да храним и децата си с подобна храна-заместител.
Има злояди хора. Едни кило сирене го ядат точно един месец. У нас заминава за 2 дни лятото. И за 6 лева има истинско сирене, не е нужно да е 15 лева. НО не е за това темата.

# 19
  • Мнения: 12 473
Така е - мизерия е..
 И все пак..работа се намира..

Минала съм всичките изредени причини - явявала съм се на стотици интервюта и съм почвала от минимални пари.
Но и не съм спирала да търся и да се развивам..

# 20
  • Мнения: 6 365
Точно така мислят, обаче това мислене им пречи да се огледат колко още работни места има всъщност.

И дори да се хванеш на една работа за 600, пак е повече от нищо, след това се оглеждаш и след 6 месеца ще намериш по-хубава. Във всеки случай не е добре да имаш много дупки в заетостта.

# 21
  • Мнения: 8 970
Мда... Безизходица е. И е безработица, както казаха някои преди мен.

Абсолютно е вярно, че работа се намира изключително трудно. Трябва да имаш опит, а не ти дават възможност да го придобиеш, щото той не пада от небето, нали.
Работодателите често злоупотребяват до степен да издевателстват над работника като го карат да работи извънредно пряко силите си и без равностойно заплащане.

Слава Богу, аз не съм от тези, които са принудени да работят извънредно.
Но ми е безизходно, признавам си.  Става ми много тъжно като си помисля, че съм принудена да си кретам на тая работа, без значение дали ми харесва или не. Просто защото работно място по моята специалност се освобождава веднъж на високосна година в града ми и борбата за него е на живот и смърт... Ами безизходно си е. Безпреспективно...

# 22
  • Мнения: 6 365
Е добре де, има места, които не са ТОЧНО по твоята специалност, обаче пак може да се пласираш.

# 23
  • Мнения: 8 970
Имам предвид не за някаква работа по принцип, а за такава, която да ме устройва повече от предишната като заплащане примерно. Човек не си напуска хубавата работа, за да търси каква да е.

Силно се съмнявам, че мога да намеря нещо подобаващо на сегашното ми заплащане, което не ми е по специалността. Освен ако не е с връзки!

# 24
  • София
  • Мнения: 12 374
Към цените трябва да е съотнесено.
Вземи една средна за страната работна заплата, която е към 800 лева, оформена на принципа софийските IT-а и провинциалните шивачки, и я разпредели за сметки, храна, ала-бала. Мизерия, мизерия.
Мизерия, ама българина пести, цепи стотинката на две, работи на черно, копа градините, дава ниви под аренда, гурбетчийства  и е още жив.
Няма по-кораво животно от българина.

Това не е живот, Гери. А оцеляване.  Tired

# 25
  • Мнения: 10 998
Да живота на повечето хора в България си е оцеляване, но и да мрънкаме това няма да се промени. Всеки трябва да търси решение съобразно неговите възможности. голяма част от населението на планетата живее дори и по-зле от нас. Както каза веднъж президентът ние сме най-бедни сред богатите.

# 26
  • Мнения: 12 473

Силно се съмнявам, че мога да намеря нещо подобаващо на сегашното ми заплащане, което не ми е по специалността. Освен ако не е с връзки!

А защо се съмняваш?
Опитваш ли редовно или си се предала?

# 27
  • Мнения: 6 627
по това, което виждам от познати, в повечето случаи хората се хващат на нископлатена работа, за да не си стоят вкъщи и да не са съвсем без доходи, с идеята, че ще си търсят нещо друго. но още с тръгването на работа тези хора нямат никаква мотивация да работят и да се развиват. общо взето "като ми плащат колкото да не умра, ще работя колкото да не заспя". липсата на мотивация се отразява на качеството на труда им, и в крайна сметка и работодателите са недоволни, и служителите. шефът си мисли, че този не му работи и не си заслужава да му плаща повече, нито да инвестира в някакво обучение, и започва да се оглежда за нов служител, докато наетият служител през това време усилено търси друго работно място.

# 28
  • Мнения: 12 473
липсата на мотивация се отразява на качеството на труда им, и в крайна сметка и работодателите са недоволни, и служителите. шефът си мисли, че този не му работи и не си заслужава да му плаща повече, нито да инвестира в някакво обучение, и започва да се оглежда за нов служител, докато наетият служител през това време усилено търси друго работно място.

Точно така е.. Peace

# 29
  • Мнения: 14 478


Това не е живот, Гери. А оцеляване.  Tired
А и оцеляването не е за пренебрегване, стига да не става навик.

Общи условия

Активация на акаунт