НВ-ВМХ, част 90 - за здравословното хранене

  • 43 853
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 871
Мики, ти не беше ли писала, че държиш много ниски въглехидратите и че нямаш никаква нужда да ги увеличаваш изкуствено ? Очевидно тялото ти не е още адаптирано на това ниско енергийно ниво /въглехидратите участват в цикъла на Кребс/ и мастните клетки, където действат естрогена и прогестерона, за да ти дойде цикъла, очевидно са изчерпали необходимият им ресурс. Моят съвет е да увеличиш двойно въглехидратите /не рафинирани/ за известен период от време. Тялото винаги му трябва време, за да се адаптира към някаква промяна и очевидно в момента забавянето идва от екстремни ниски нива на въглехидратите.

# 16
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Мики, ти не беше ли писала, че държиш много ниски въглехидратите и че нямаш никаква нужда да ги увеличаваш изкуствено ? Очевидно тялото ти не е още адаптирано на това ниско енергийно ниво /въглехидратите участват в цикъла на Кребс/ и мастните клетки, където действат естрогена и прогестерона, за да ти дойде цикъла, очевидно са изчерпали необходимият им ресурс. Моят съвет е да увеличиш двойно въглехидратите /не рафинирани/ за известен период от време. Тялото винаги му трябва време, за да се адаптира към някаква промяна и очевидно в момента забавянето идва от екстремни ниски нива на въглехидратите.
ами увеличих ги от няколко дни, спрях и тренировките тая седмица да видим.

# 17
  • Мнения: 871
Почакай поне седмица, защото енергийните нива вътре в тялото не се регулират за часове. Още повече, че споменаваш намаляване на теглото с 1 кг. А имаш ли някакъв такъв признак: студено ти, намалена работоспособност, намален апетит, увеличена необходимост от сън ? Те показват забавен метаболизъм и са също признаци за енергиен дефицит. Ако е така, ще трябва да увеличиш и количеството храна, която ядеш, защото тялото ти се е чувствало ощетено.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Ауу,а аз се чудя защо напоследък ми е все студено Rolling Eyes.

# 19
  • Мнения: 1 167
Запис и от мен, въпреки че не съм режимна. Съвсем умишлено разбита се.

И на мен ми е студено.

# 20
  • Мнения: 11 416
Мерси за новата тема  Hug

Та какво ще хапнем за късна вечеря?  Flutter

# 21
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Почакай поне седмица, защото енергийните нива вътре в тялото не се регулират за часове. Още повече, че споменаваш намаляване на теглото с 1 кг. А имаш ли някакъв такъв признак: студено ти, намалена работоспособност, намален апетит, увеличена необходимост от сън ? Те показват забавен метаболизъм и са също признаци за енергиен дефицит. Ако е така, ще трябва да увеличиш и количеството храна, която ядеш, защото тялото ти се е чувствало ощетено.
ами не да ти кажа, апетит нямам ама си ям нормално, тъкмо си сметнах какво съм яла днес, излязоха към 1350ккал( 77г П/100гМ/33гВ)...знам ли вече, ще изчакам до края на седмицата, ако не, ще си взема един тест. Благодаря за помощта.  Hug

# 22
  • Мнения: X
Шоки, мерси за новата тема   bouquet

И аз като Вивиан установих, че не мога и не искам съвсем да се лишавам от пролетно-летните плодове. Обожавам череши и диня.
Скрит текст:
Колкото до проблемите с перисталтиката, като гледам какво са ми предписали, явно съменията са за синдром на радразненото дебело черво. Засега не виждам да ми помагат особено тези хапове. Обаче пък поне болезнените спазми ниско долу изчезнаха. Само че болката по-горе в ляво, продължава да ме стяга вече почти целодневно. Аз от дете си имам някакъв проблем с колики, които обичат да се появяват особено като си хапна на обяд. Още си спомням как се превивах след обяда и дядо ми даваше бучка захар с давилови капки. И след тях и няколко газови пози се оправях. Други наблюдения, които имам свързани с тези газове са, че ако ям и след това легна да подремна за малко и после рязко стана, веднага започва да ме стяга корема. Много често като се е налагало да ме гледат на ехограф, не можеха да видят добре органите заради газове. Даже навремето нефроложката, която ме преглеждаше, ме беше инструктирала да ходя да ме гледа винаги на гладно, без да съм пила дори кафе, защото иначе й било пълна мъгла. Започвам да си мисля, че явно не сдъвквам добре храната. Нахвърлям се като лъв и гълтам като фитка ( в превод - пуйка).

# 23
  • Мнения: 11 761
Шоки, мерси за новата тема   bouquet

И аз като Вивиан установих, че не мога и не искам съвсем да се лишавам от пролетно-летните плодове. Обожавам череши и диня.
Скрит текст:
Колкото до проблемите с перисталтиката, като гледам какво са ми предписали, явно съменията са за синдром на радразненото дебело черво. Засега не виждам да ми помагат особено тези хапове. Обаче пък поне болезнените спазми ниско долу изчезнаха. Само че болката по-горе в ляво, продължава да ме стяга вече почти целодневно. Аз от дете си имам някакъв проблем с колики, които обичат да се появяват особено като си хапна на обяд. Още си спомням как се превивах след обяда и дядо ми даваше бучка захар с давилови капки. И след тях и няколко газови пози се оправях. Други наблюдения, които имам свързани с тези газове са, че ако ям и след това легна да подремна за малко и после рязко стана, веднага започва да ме стяга корема. Много често като се е налагало да ме гледат на ехограф, не можеха да видят добре органите заради газове. Даже навремето нефроложката, която ме преглеждаше, ме беше инструктирала да ходя да ме гледа винаги на гладно, без да съм пила дори кафе, защото иначе й било пълна мъгла. Започвам да си мисля, че явно не сдъвквам добре храната. Нахвърлям се като лъв и гълтам като фитка ( в превод - пуйка).
Скрит текст:
Ако са ти предписали Дуспаталин, което обикновено предписват, болката се притъпява, дори изчезва, но той не лекува. СРДЧ си минава като си мине времето, най-общо казано. Да не те отчайвам, ама доста време минава, докато отшумят болките и си трябва режим на хранене и при най-малката грешка се връщат спазмите в дебелото черво. Няма да казвам какви храни, че не са по темата и ще възникне нежелана за мен дискусия  Mr. Green
Стресът също е фактор при това състояние да го нарека, че заболяване рядко някой го нарича.
Пробиотици, ензими за червата, цинарикс за храносмилането действа отлично за болки в горната част на стомаха. Това е екстракт от артишок.
Пектин на прах също се отразява добре.

# 24
  • Мнения: 958
Благодаря за темата Шоки   bouquet

# 25
  • Мнения: 172
Момичета, а възможно ли е нисковъглехидратното хранене да предизвика по-чести менструации? Имам нисък естрадиол и вече си измислям всевъзможни причини. Crazy

# 26
  • Мнения: 871
разбира се, ниско-въглехидратното хранене е виновно за всичко, което се случва в организма на човека, както и високо-въглехидратното  Crazy Затова ако се наблегне на средно-въглехидратното, ще се балансираме  Heart Eyes Както е казал народа - дяволът е в мярката!

# 27
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Запис и благодаря за темата Hug
Докладвам - нямам прегрешения, ..е хапвам плодове Embarassed без тях ме мога.
И установих, че дотолкова ми е чувствителен стомаха, че хапна ли нещо не съвсем читаво, веднага реагира...
За година и три месеца два пъти ми се случва.

# 28
  • Мнения: 73
привет и от мен ,благодаря за новата темичка

# 29
  • Мнения: 5 097
Мики, по себе си съдя, че всеки режим ми е влияел на цикъла. Този също.

Въпрос, по-скоро риторичен: нали режимът ни е подходящ за бременни? Не че съм, но ми се ще скоро да съм  Mr. Green

И да се похваля: никакви плодове не ме съблазняват  Mr. Green Виж, беконец, пържолка не бих върнала  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт