Дискриминация към децата и родителите им или не?

  • 31 007
  • 650
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 237
Разбира се, че са с различно поведение, но не е задължително да е по - лошо. Вкъщи получават цялото внимание, но и цялата тежест на възпитанието. А в градината най-малко самият шум променя. Ходила съм често в нашата доброволно да помагам при някакви събития и самата аз ставам малко по - нетърпелива заради цялото жужене и непрекъснато движение на заден фон. За мен търпелива учителка и мила асистентка в група от 25 деца между 3 и 6 години са герои.

За училището тук още не мога да кажа, но си представям междучасията също много шумни.

# 616
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Усещането ми е гадно. Поредната история какви идиоти сме българите  и какъв връх са чужденците.
Същото усещане, допълнено с това, че според мен не е истинска. Всеки, който е бил в албенски ресторант, знае, че там врякат основно рускините.

# 617
  • Мнения: 100
За мен големият абсурд е глобата, която се предвижда 50% от сметката или не по-малко от 20 лв. Хем е забранено влизането на деца, хем и ако влязат родители с деца  ще бъдат обслужени и след това глобени.

# 618
  • Мнения: 12 692
Ти дори и първия пост ли не прочете? Не е забранено влизането на деца, а детската игра. 

# 619
  • Мнения: 3 784

Друго, което напоследък много ме дразни е, че из централните заведения в София масово обикалят деца, продаващи всякакви неща - цветя, гривнички, фокуси и всякакви други безмислени неща. По-лошото за мен е , че това се случва както през деня, така и в по късните часове - 22-24ч. newsm78

Повдигам темата. Какво мислите? Бихте ли пуснали или насърчили децата си да обикалят като цветарки по масите в заведенията, където не е ясно на какви хора ще попаднат? Ако нямате, бихте ли ги насърчили, като си купите от артикулите им?

Питам, защото днес в едно кафене много добре облечено и възпитано малко момиченце (не мога да определя възрастта, но видимо в началните класове) изникна ненадейно и до нашата маса, предлагайки гривнички. Първо помислих, че е просяче, после, като чух за гривничките и го погледнах по-внимателно, помислих, че е седнало в същото кафе с родителите си, които са го пуснали да върти бизнес по съседните маси. А после видях, как след като мина по всички маси, си излезе и се запъти към следващото кафе, без видимо присъствие на възрастен с него.

След поста на Фокси се сетих за тази тема. Детето не ми е попречило на кафето с приятелка, стоя при нас не повече от 10-20 секунди, но, но, но... излизат ми доста но-та. Какво мислите вие?

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 04:19 от Nickkie

# 620
  • Мнения: 12 692
Явно е мода сред децата. Но...при нас пред магазина бяха застанали две. Не ходят по масите, не побутват, седят си. Купих си.

# 621
  • София
  • Мнения: 10 704
И аз вече два пъти засичам да продават тия гривнички от ластичета. Едното място беше на една детска площадка и аз бъзнах малката дали има касов апарат Simple Smile

# 622
  • Мнения: 12 692
Аз ги разгледах - много сложни ми се видяха и уважих труда на децата.

# 623
  • Мнения: 14 478
И аз вече два пъти засичам да продават тия гривнички от ластичета. Едното място беше на една детска площадка и аз бъзнах малката дали има касов апарат Simple Smile
И на нашата площадка продават гривнички, но просто няма как да се отчитам всеки път с по 2 лева.

# 624
  • Мнения: 3 784
Въпросът не е за гривничките, а за начина на дистрибуцията им. На детската площадка е едно, до магазина до входа - същото. Но кръженето по кафенетата в центъра от маса на маса? Редно ли е заведенията да го разрешават? Редно ли е родителите да се съгласяват? И конкретно тези в центъра дали са деца с нормални родители или нова вариация на организирано експлоатиране на деца?
Децата не чакат някой да спре на пейка/масичка и да разгледа, те ходят от човек на човек и питат всеки. Едно, че асоциацията с предлагащите календарчета отпреди години е много силна, друго че според мен инициирането на контакт с непознати възрастни ги излага на риск - не се знае кой изтрещеляк за какво може да ги набележи и прилъже. Те са малки. Детето, което предлагаше в конкретната ситуация, беше на около 8. А възрастен придружител, дори дискретно изчакващ отвън, не видях.  

А гривничка си купих, стана ми мило. После се замислих дали цялата тази история всъщност е ОК.

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 04:20 от Nickkie

# 625
  • София
  • Мнения: 12 374
Може би родителите им не знаят, Ники. Живея между Английската и СМГ и понякога виждам неща, за които мамите и татковците на децата, които учат там, надали са чували  Rolling Eyes

Такава гривничка и аз съм купувала, от детенце в парка. Купувала съм и дребно, ръчно направено бижу, пак от деца, които си бяха направили нещо като щанд в парка в Гео Милев преди година-две. Бяха много сладки, хората минаваха и им се радваха.

# 626
  • Мнения: 3 784
Вероятно си права, Таис.

# 627
  • Мнения: 24 789
И аз вече два пъти засичам да продават тия гривнички от ластичета. Едното място беше на една детска площадка и аз бъзнах малката дали има касов апарат Simple Smile
И на нашата площадка продават гривнички, но просто няма как да се отчитам всеки път с по 2 лева.
На нашата площадка са по 50ст Mr. Green

# 628
  • Мнения: 7 779
издават ли фискален бон за тези джунджурийки ?  нямате ли усещането ,че така ги подтиквате към незаконна дейност ?

# 629
  • София
  • Мнения: 10 704
издават ли фискален бон за тези джунджурийки ?  нямате ли усещането ,че така ги подтиквате към незаконна дейност ?
Да де, понеже не издават аз й обясних,че ако иска да върти търговия трябва да има касов апарат, че ще дойдат на проверка и ще има глоби: -D

А от второто място си купих, беше от дъщеря на моя приятелка-  събираше пари за да купи подарък на братчето си за рождения ден.

Общи условия

Активация на акаунт