Отговори
# 285
  • Мнения: X
Повече пържоли трябва, миленака, повече!  Laughing

Явно тези не стигат, за да разбереш!  Wink
Типично вегански хумор Sick.
И какво има за "разбиране"? Мозъкът има нужда от определени незаменими аминокиселини, които с боб и леща не се набавят. И това си личи при всички вегани. Айде, те че врътват перката, не е болка за умиране, но децата им, подложени на това издевателство, изостават в растежа си, мозъкът им никога не се развива в пълния си капацитет .....................
Ничий мозък не се развива в пълния си капацитет.    Laughing   Без значение с какво го "храниш".Доказано е, че човек използва едва около 10 % от способностите на мозъка.А никой учен още не е открил от каква точно храна има нужда той, за да развие пълния си 100 %-ов капацитет.    Laughing

Да де. Но някои ползват 9,8%, докато други 10%. А и малкото има голямо значение.

Знаеш, че шимпанзето и човека имат 99,99% сходни гени. Но този 0,01% е от решаващото значение... Mr. Green
Да, шимпанзето е по-умно.Във всеки един аспект.   Simple Smile

Скрит текст:
Изобщо, по отношение хорската глупота/умнота, аз имам доста крайно лично мнение.Смятам, че хората са най-глупавите същества на планетата.Няма друго живо същество на Земята, което така смело, тъпо и упорито ще "върви" срещу себе си и инстиктите си.Само човекът го прави, и то с мисълта, че прави нещо добро.От това по-голяма глупост едва ли има сътворена.

# 286
  • София
  • Мнения: 4 878
Ничий мозък не се развива в пълния си капацитет.    Laughing   Без значение с какво го "храниш".Доказано е, че човек използва едва около 10 % от способностите на мозъка.А никой учен още не е открил от каква точно храна има нужда той, за да развие пълния си 100 %-ов капацитет.    Laughing


Само ти не разбра, че всеки здрав човек използва 100% от мозъка си. Доказано било... Затова и мозъчните травми са нищо работа, нали няма да се засегнат 10-те работещи процента. Laughing Доказано е само, че някои хора са проспали биологията.

Точно същото се канех да напиша. Всички използват 100% от мозъчния си капацитет. Отделен е въпроса, че от капацитет до капацитет, разликата е огромна.

# 287
  • Мнения: 14 478
Ничий мозък не се развива в пълния си капацитет.    Laughing   Без значение с какво го "храниш".Доказано е, че човек използва едва около 10 % от способностите на мозъка.А никой учен още не е открил от каква точно храна има нужда той, за да развие пълния си 100 %-ов капацитет.    Laughing


Само ти не разбра, че всеки здрав човек използва 100% от мозъка си. Доказано било... Затова и мозъчните травми са нищо работа, нали няма да се засегнат 10-те работещи процента. Laughing Доказано е само, че някои хора са проспали биологията.
Да де ама не уточняват че тия 10% са като идеалните части.
Тоест-използва се по 10% от всеки един процент от 100%-те... Mr. Green
Тоест ако си ударите главата няма как да не уцелите тези 10%

# 288
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе какво спорите, доказано било! Laughing Краса го е доказала и е стигнала до съществени изводи. К'во знаем ние. Mr. Green

# 289
  • София
  • Мнения: 28 892
Ама от коя година е доказателството?  Flutter  Защото, ако не е от тази, не важи!  Crossing Arms

# 290
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Абе какво спорите, доказано било! Laughing Краса го е доказала и е стигнала до съществени изводи. К'во знаем ние. Mr. Green
Па може да има индивиди, които използват само 10%. Четейки някои писачки във форума с подобно впечатление оставам. Crazy

# 291
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе какво спорите, доказано било! Laughing Краса го е доказала и е стигнала до съществени изводи. К'во знаем ние. Mr. Green
Па може да има индивиди, които използват само 10%. Четейки някои писачки във форума с подобно впечатление оставам. Crazy
Е, поне за тези изменения има действително научно обяснение - мозъкът не функционира по предназначение, лишен от важни аминокиселини. Страшното е, че подобни откачалки отглеждат и деца. Какво да очакваме от хора с мозък, който е принуден да ползва собствения си белтъчен запас, за да оцелее Crazy.

# 292
  • MI
  • Мнения: 11 868
Хайде почна се със спора вегани-месоядни.  ooooh!

Темата е прав ли е съда. За мен е прав на 100%. Не само защото вредят всякакви крайни режими (ако го тъпчеше със сланина вместо с варен ориз бих твърдяла същото!), а и защото и двамата родители имат право да решават за детето. Много ясно че като единия превърти и започне да вреди на детето по един или друг начин, на другия родител му остава или да го набие, или да се обърне към трета страна. В случая съда. За мен това е цивилизования начин.

А детето ако се чувстваше супер и 'пълно с енергия' от ориза сигурно нямаше да се тъпче като за последно с наденици и сирене през уикенда... Mr. Green

А за СЗО наистина веганите четат като дявола евангелието. Намерете ми една тяхна препоръка да не се яде месо. Изчетох препоръките внимателно, английския ми е достатъчно добър. И никъде, ама никъде не се и намеква такова нещо. Казват да не се яде мазно месо. Дори не да не се яде, а да се намали консумацията му.

Така че, уважаеми дами вегани, като искате не яжте никакви животински продукти. Не ми пречите. Но не се опитвайте да ми обяснявате очевидно неверни неща и да вредите на други, включая на децата си.

# 293
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

А за СЗО наистина веганите четат като дявола евангелието. Намерете ми една тяхна препоръка да не се яде месо. Изчетох препоръките внимателно, английския ми е достатъчно добър. И никъде, ама никъде не се и намеква такова нещо. Казват да не се яде мазно месо. Дори не да не се яде, а да се намали консумацията му.
Явно английския на СЗО е по-лош от веганския-английски. Те просто не са знаели какво да напишат. Mr. Green

Както и да се върти и суче, веганството за дълго време не е полезно за човек, а пък за деца да не говорим.

# 294
  • Мнения: 257
Хайде почна се със спора вегани-месоядни.  ooooh!

Темата е прав ли е съда. За мен е прав на 100%. Не само защото вредят всякакви крайни режими (ако го тъпчеше със сланина вместо с варен ориз бих твърдяла същото!), а и защото и двамата родители имат право да решават за детето. Много ясно че като единия превърти и започне да вреди на детето по един или друг начин, на другия родител му остава или да го набие, или да се обърне към трета страна. В случая съда. За мен това е цивилизования начин.

А детето ако се чувстваше супер и 'пълно с енергия' от ориза сигурно нямаше да се тъпче като за последно с наденици и сирене през уикенда... Mr. Green

А за СЗО наистина веганите четат като дявола евангелието. Намерете ми една тяхна препоръка да не се яде месо. Изчетох препоръките внимателно, английския ми е достатъчно добър. И никъде, ама никъде не се и намеква такова нещо. Казват да не се яде мазно месо. Дори не да не се яде, а да се намали консумацията му.

Така че, уважаеми дами вегани, като искате не яжте никакви животински продукти. Не ми пречите. Но не се опитвайте да ми обяснявате очевидно неверни неща и да вредите на други, включая на децата си.

  bouquet

# 295
  • Мнения: X

Дейв Скот държи рекорда за повечето победи в Световното първенство Iron Man някога (заедно с неговия съперник Марк Алън, който успя да натрупа равен брой победи). Конкурсът Iron Man, който се състои от 2.4 мили плуване, 112 мили с велосипед и 26-километров маратон план, е един от най-напрегнатите физически подвизи в света. А Скот е спечелил шест от тях и всичко това, докато е вегетарианец. Дори след своето пенсиониране на 40, той отново се състезава и зае второ място. Дори и днес, той все още участва.

Цитат
Боуд Милър
Боуд Милър е вегетарианец още от раждането си. Носител е на пет медала от зимните олимпийски игри в различни ски дисциплини.
Начинът му на хранене почти не се е променил, тъй като понастоящем стопанисва своя собствена ферма за органична продукция, подобна на тази, в която е израснал. Милър заяви пред Vegetarian Star през 2010 г.: “Сами си oтглеждахме всичко. Всичко бе органично.” Неговата ферма се намира в Ню Хемпшър. Той е поддръжник на идеята за устойчиво селско стопанство и природосъобразен живот.


Просто болднах ключовото. Едно е да си вегетарианец, съвсем друго- веган.

Мойте пък и двамата от неосъзната детска възраст обожават месо, във всякакъв вид. И да, наистина са много умни  Laughing

# 296
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Да уточня, не съм веган, християнка съм и поради тази причина спазвам подобен режим на хранене. Излиза, че и християните сме някакви много глупави същества.Един от ефектите на месото  е именно засилената агресивност и липсата на смирение, мисля че ако си прочетете постовете сами ще разберете, кой какво яде. Пък кой знае, някой може и да се позамисли.
Мисля, че скоро време доста хора ще спрат месото, защото това, което ви продават масово по магазините е пълен боклук, никакви аминокиселини или полезни неща няма в него. От индустриално произведеното месо най-много децата да започват с мензиса още по-рано, както не малко случаи имаше. Така,че тенденцията на по-интелигентните хора е да консумират възможно най-малко месо и то само от семейно прозводство, който има достъп до такова, всичко друго е химия, червена боя и много сол. Яжте си го като ви е вкусно.

# 297
  • Мнения: 14 478
Да уточня, не съм веган, християнка съм и поради тази причина спазвам подобен режим на хранене. Излиза, че и християните сме някакви много глупави същества.Един от ефектите на месото  е именно засилената агресивност и липсата на смирение, мисля че ако си прочетете постовете сами ще разберете, кой какво яде.
Много от веганите , които познавам са доста агресивни.
Явно от глад. Когато човек е гладен става изнервен и агресивен.
А ако е хапнал добре мръвка с гарнитура и е полял това с една чаша червено вино става един такъв благичък и спокоен.

# 298
  • София
  • Мнения: 28 892
Скрит текст:
Да уточня, не съм веган, християнка съм и поради тази причина спазвам подобен режим на хранене. Излиза, че и християните сме някакви много глупави същества
.Един от ефектите на месото  е именно засилената агресивност и липсата на смирение,
Скрит текст:
мисля че ако си прочетете постовете сами ще разберете, кой какво яде. Пък кой знае, някой може и да се позамисли.
Мисля, че скоро време доста хора ще спрат месото, защото това, което ви продават масово по магазините е пълен боклук, никакви аминокиселини или полезни неща няма в него. От индустриално произведеното месо най-много децата да започват с мензиса още по-рано, както не малко случаи имаше. Така,че тенденцията на по-интелигентните хора е да консумират възможно най-малко месо и то само от семейно прозводство, който има достъп до такова, всичко друго е химия, червена боя и много сол. Яжте си го като ви е вкусно.

Какво?  Shocked

# 299
  • Мнения: 14 478
Скрит текст:
Да уточня, не съм веган, християнка съм и поради тази причина спазвам подобен режим на хранене. Излиза, че и християните сме някакви много глупави същества
.Един от ефектите на месото  е именно засилената агресивност и липсата на смирение,
Скрит текст:
мисля че ако си прочетете постовете сами ще разберете, кой какво яде. Пък кой знае, някой може и да се позамисли.
Мисля, че скоро време доста хора ще спрат месото, защото това, което ви продават масово по магазините е пълен боклук, никакви аминокиселини или полезни неща няма в него. От индустриално произведеното месо най-много децата да започват с мензиса още по-рано, както не малко случаи имаше. Така,че тенденцията на по-интелигентните хора е да консумират възможно най-малко месо и то само от семейно прозводство, който има достъп до такова, всичко друго е химия, червена боя и много сол. Яжте си го като ви е вкусно.

Какво?  Shocked
Жената е християнка, ако не си разбрала... Joy

Общи условия

Активация на акаунт