Жилищен кредит въпроси.

  • 2 139
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Първо Здравейте и извинявайте ако съм сгрешил мястото на темата. Таа какво да кажа .. дойде ред да тегля жилищен кредит. От доста време с приятелката ми се моткаме по разни квартири и тези наеми идват колкото вноска за наш апартамент или къща.  Решихме го да теглим такъв кредит за да не си блъскаме главите с тези хазаи. Говорим с тях 1 да направят те казват да добре... Е идват накрая и без да са уведомили нас правят каквото си искат.

 Гледахме 1 къща 28000 евро и сега ни изниквът въпросите. Точно толкова ли трябва да изтеглим при условие, че може би маалко ще смъкнат цената на имота.  Следващия въпрос е: в лева или в евро ще е по добре да се тегли. За такъв кредит трябва ли да ипотекирам нещо ? И ако трябва да ипотекирам нещо възможно ли е самия имот да ипотекирам който искам да купя ? След покупката на имот трябва ли да се направи оценка на имота ? Какви са скритите такси да го кажем след покупката. Тоест отивам превеждам парите на продавача и край всичко свърши твое си е това. След което нужно ли е някаде да го регистрирам и такива подобни. Говоря за къща която е полу-обзаведена. Примерно да кажем има някоя друга техника, мебел и т.н Направо си е готово за живеене без ремонти и т.н

Моля светнете ме по тези въпроси. Както и за самия кредит. Може би в момента имам още 1 куп въпроси които в момента не се сещам да ги задам.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Без да чета...
Има си тема за Ипотечните кредити...много изчерпателна!

# 2
  • Мнения: 30
Банката финансира само част от крайната цена, която си договорил. Можеш да ипотекираш имота, който купуваш. Задължително се консултирай с адвокат преди покупката.

Общи условия

Активация на акаунт