Веганството - да споделим опит - тема 17

  • 56 144
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 991
Аделина, от тук билково-плодовите, но сега виждам, че вече я няма промоцията, която аз поръчах. Имаше купи три чая, плати два и безплатна доставка до UK.
http://www.twinings.co.uk/tea/fruit-herbal

Най-хубавите чайове в пакетчета, но тук ги няма и половината от асортимента им като гледам.  Laughing Да не говорим, че ги няма навсякъде. Но предвид цената е разбираемо.  Grinning

# 721
  • София
  • Мнения: 1 402
Препоръчвам ви чайове Ahmad, ако ползвате такива в пакетчета.

http://www.ahmadtea.com

Доста по-достъпни са като цена от Twinings, а реално са много добри, добри бих казала, че са по-добри, но това вече е въпрос на вкус, визирам конкретно Earl Grey, English Breakfast, English Afternoon. Twinings са си комерс отвсякъде:) Не знам защо са толкова скъpи в Бг.

# 722
  • Мнения: 9 991
Препоръчвам ви чайове Ahmad, ако ползвате такива в пакетчета.

http://www.ahmadtea.com

Доста по-достъпни са като цена от Twinings, а реално са много добри, добри бих казала, че са по-добри, но това вече е въпрос на вкус, визирам конкретно Earl Grey, English Breakfast, English Afternoon. Twinings са си комерс отвсякъде:) Не знам защо са толкова скъpи в Бг.

Ами черен имам турски, евтин е, но пък е много хубав. Евтин е в Турция  от където ми е носен. Купувам и имаме и лично брани много билки и варя. Туининга фаворит ми е лайката, канела и мед. Някои харесват ябълка и канела. В сайта видях доста интересни, които бих искала да опитам но тук не вярвам да ги има. Бях взела един от Лидъл прехвален сър едуардс, е отвратителен е. Днес ако мина през магазин за насипен чай, ще си взема. Ахмада, май само в ДМ съм го виждла и ми се стори скъп, а нямаше голям избор. Нещо интересно бих пробвала, и то като за из път, където не мога да варя и запарвам. Акбар са хубави но и от тях няма избор, на единственото място, където ги намерих.

# 723
  • Мнения: 141
Този пушен пипер какво му е пушеното? Придава такъв аромат ли? Това не се ли счита за концерогенно? или съм в заблуда?

не съм спец но от запознати знам, че пушеното като аромат и вкус се прави изкуствено, като било то в меса или няма значение се слага специален гел или прах които придават аромата, така че това си е чиста химия и не мисля, че е полезно

# 724
  • Мнения: 19 339
Следващият път ще пробвам Ахмад. Билково-плодовите са малко по-скъпи от тези на Туинингс.
На мен проблемът ми е да заменя кафето с нещо вкусно. Обожавам кафе. Затова не гледам черни и т.н. кофеинови чайове. Пробвах един зелен и направо ми става лошо след него. Да не говорим, че има вкус на нищо, въпреки че уж се води ароматизиран.

# 725
  • Мнения: 9 991
Следващият път ще пробвам Ахмад. Билково-плодовите са малко по-скъпи от тези на Туинингс.
На мен проблемът ми е да заменя кафето с нещо вкусно. Обожавам кафе. Затова не гледам черни и т.н. кофеинови чайове. Пробвах един зелен и направо ми става лошо след него. Да не говорим, че има вкус на нищо, въпреки че уж се води ароматизиран.

Зелен чай хубав на пакетче, още не съм открила. Виж насипните са друга работа.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 402
Майка ми веднъж от Турция ми донесе зелен чай в пакетчета, ама насипно ги продавали. Не знам какъв беше, но по-вкусен не бях пила - силен, ароматен, от едно пакетче чай за трима-четирима ставаше. Вече нямало от него.Sad

Пролетен дъждец, аз също съм "кафеджийка", не заменям с нищо кафето, макар че е имало периоди, в които по година, година и половина не съм пила - просто заместител няма. Пробвала съм с Инка - голяма гадост. Имаше период, в който пиех детско какао - купувах си био такова, но не замества кафето. Така че сега си позволявам малко еспресо и то само купешко, защото няма машина, която да мога да си позволя за вкъщи и да го прави със същото качество. У дома си правя разтворимо кафе, защото турски кафета, от кафеварки и подобни ми идват много агресивни вече на вкус и като ефект.

# 727
  • Мнения: 9 991
Няма общо с темата, но реших, че искам да го споделя тук. Хубаво казваше, моята учителка по химия, че всичко е химия. А ето как изглеждало щаститето:

https://v1.std3.ru/44/82/1411105300-448210f181ca2141816cde90e078ea37.gif

А това е молекулата на белтъка миозин, която крачи по актинова нишка, влачейки след себе си кълбо ендорфин във вътрешната част на теменната кора на главния мозък (прекунеус), отговаряща за щастието.

# 728
  • Мнения: 1 709
Много харесвам аромата и вкуса на кафето.
Преди години и аз като Dao пробвах да го замествам с Инка, но не е същото.
Но аз съм от хората, които могат и без кафе. Не пия редовно, както мои приятели не могат без кафе сутрин.

adelinda, много забавен gif Simple Smile
Обаче трудоемко ми изглежда доставянето на щастието Simple Smile
 

# 729
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
За мен кафето също е много приятна напитка. Пия и много часове, и билкови настройки, но без кафе не ми започва денят Laughing

# 730
  • София
  • Мнения: 5 203
Авторът и изпълнител на тази песен е познат на доста от нас Simple Smile
http://www.vbox7.com/play:m6dd4a16fa
Колко кюфтета сме изяли от неговите ръце... а едва  вчера разбрах за  записа и талантите му.

# 731
  • Мнения: 8 163
Момичета, бихте ли ми препоръчали качествен пробиотик, който се продава на българския пазар? Заради възпален зъб майка ми пие антибиотик за втори път в рамките на месец, а пращането на пробиотик от тук ще отнеме две седмици...

Благодаря предварително!

# 732
  • София
  • Мнения: 1 402
Линекс много го хвалят, включително и за деца. Открих случайно един друг, който е български, веган, изцяло на растителна основа:

https://smartbio.bg/?lang=BG

Но не съм го пробвала лично и нямам отзиви на други хора за него.

# 733
  • София
  • Мнения: 5 203
Фея, ето моята темичка недоразвита, но много  богата, благодарение на Камелот! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=876936.0

Линекс - точно с него никаква работа не свършихме и мъжът ми стигна до гастрото в александровска ,в нелечимо състояние и без диагноза.
Затова и пуснах моята темичка Simple Smile
А и Линекс в аптеката ми казаха, че е с много реклама... Та затова цената е доста висока.

Аз когато пих скоро АБ (от над 20 г не бях пила) изчетох в 2 огромни аптеки по 10 вида производители и разфасовки. Спрях се на два вида  с различни бактерии и ги редувах сутрин и вечер. Докато пиех АБ също пиех,но само един вид,че не оставаше "прозорец".

За съжаление съм изхвърлила опаковката на едното, но другото пазя - Flora на Abopharma.Цената е 10.80 за 15 капсули -10 милиарда живи бактерии. Без мляко, но в желатинова капсула. Аз ги гълтах с капсулата, но скоро излекувах детето от 3-седмично умерено разстройство  , с 3 такива капсули! двете успя да глътне, третата беше  без капсула. Проблемът със стомашната бариера не знам как се реши, полудях от четене и манипулации.

Мъжът мисега за кеф пие веган бг пробиотик в среда от кокичета и чисти бактерии от кисело мляко Simple Smile  - от линка на Дао. Затова нямам отзиви за ефективност.Но излизат много по-скъпо.

Фея, дай снимкиииии!

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 09:34 от ЗаСлон

# 734
  • Мнения: 1 709
Фея, мога да споделя личен опит - при мен Линекс и ProCombo не дадоха търсения от мен ефект, въпреки че са най-рекламираните пробиотици. Доволна съм от Пробиен В комплекс и Мултилак. Последният съдържа 9 различни щама пробиотични бактерии.

Общи условия

Активация на акаунт