Майчинството счетоводно-65

  • 47 243
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
Здравейте
Най-вероятно ще съм в болничен до края на бременноста.Ще се отрази ли по някакъв начин на майчинството.Благодаря

Зависи какви са ти доходите през предходните 18 месеца.

Договора ми е на МРЗ,а ме осигуряват на 410лв.

Тогава ще вземаш минималното майчинство, което е 380 лева.

# 736
  • Мнения: 198
В момента съм в болничен поради бременност.Искам да разбера здравните ми осигуровки се поемат от работодател нали така ??

# 737
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
В момента съм в болничен поради бременност.Искам да разбера здравните ми осигуровки се поемат от работодател нали така ??

Да.

# 738
# 739
  • Варна
  • Мнения: 4 929
L0v3d,  в болницата е достатъчна ЛК на таткото. Не ти трябва за никъде декларация от нотариус. Имай предвид само за еднократната- бележка от районното кметство за броя деца, които имаш, че аз се разхождах. Тя е нужна, за да се види кое дете ти е по ред и съответно каква сума да ти се изплати.

# 740
  • Мнения: 6 395
И как по-точно ще стане припознаването, щом не са женени? Болницата подава информация към общината, ще искат декларация от двамата родители, че е припознато детето и също така на кой адрес да се запише/в случай , че личните ви карти са с различни адреси/. На нас ни поискаха и допълнителна декларация, защото детето носи точно второто име на бащата, без окончание и искаха да се разпишем допълнително и двамата  ooooh! ooooh! Ние го припознахме месеци преди това, за всеки случай, защото аз бях рискова бременност и на няколко пъти лежах в болница........та знае ли се.....добре е да се направи предварително, никой не е застрахован от нищо, а отнема точно 2 минути, повечето нотариуси имат бланки  Tired

То , така ако става всеки луд може да дойде в болницата с личната карта и да каже, че е бащата  Joy Joy

# 741
  • Мнения: 108
Здравейте
Най-вероятно ще съм в болничен до края на бременноста.Ще се отрази ли по някакъв начин на майчинството.Благодаря

Зависи какви са ти доходите през предходните 18 месеца.

Договора ми е на МРЗ,а ме осигуряват на 410лв.

Тогава ще вземаш минималното майчинство, което е 380 лева.
Благодаря

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
То , така ако става всеки луд може да дойде в болницата с личната карта и да каже, че е бащата  Joy Joy

Да,така е,всеки луд.Но в доста болници се иска само ЛК и желание за припознаване  Laughing
Важно е да питате каква е практиката на болницата.Аз където раждах искаха само един луд с ЛК.Нищо друго

# 743
  • Мнения: X
По тази логика и всеки луд може да отиде с личната си карта при нотариус и да припознае детето. Whistling

# 744
  • Мнения: 6 395
Иска се и подписа на майката под декларацията, поне нашата бланка беше такава /то си беше все едно брачно свидетелство разписваш/ аз еди кой си припознавам дете от еди какъв си пол на майка еди си коя си, това за бащата и на същият лист аз еди си коя си, потвърждавам , че нося дете от женски пол от еди си кой си/ Wink Wink Аз за това съм в потрес в момента,  Shocked Shocked Shocked добре, че съм раждала на правилното място, че иначе знае ли се с какъв баща ще се окажа в крана сметка  #Crazy #Crazy

# 745
  • Мнения: X
Иска се и подписа на майката под декларацията, поне нашата бланка беше такава  Wink Wink Аз за това съм в потрес в момента,  Shocked Shocked Shocked добре, че съм раждала на правилното място, че иначе знае ли се с какъв баща ще се окажа в крана сметка  #Crazy #Crazy

В някои болници, където не искат нотариално заверено пълномощно, а само ЛК на бащата, майката пак се разписва предполагам.

# 746
  • Мнения: 13
Здравейте, бих била благодарна на всеки, който ми помогне!
Първото ми дете е родено май 2014. На 5 октомври 2015 ще го записваме на ясла (СДЯ). Това означава, че прекъсва отпуска за отглеждане на дете до 2г., при което трябва да се върна на работа. Така считано от тази дата вече ще получавам половината обезщетение в размер на 170 лв. (след като се подадат необходимите  документи към НОИ). В същото време очакваме второ дете април 2016 (преди първото дете да е навършило 2г)., т.е. ще има ЗАСТЪПВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО. Въпросът ми е ще имам ли право на обезщетението по чл.49, ал.2 от КСО (обезщетението да е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето)? Факта, че първото ми дете е прието на държавна ясла и това, че съм се върнала на работа пречка ли е, за да се възползвам от този начин по чл.49, ал.2 на изчисляване на обезщетението за 2-то дете? Какво бихте ме посъветвали? Все пак след като детето е прието на ясла не мога да си стоя вкъщи, а и финансите са важни! Благодаря предварително!

# 747
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Здравейте, бих била благодарна на всеки, който ми помогне!
Първото ми дете е родено май 2014. На 5 октомври 2015 ще го записваме на ясла (СДЯ). Това означава, че прекъсва отпуска за отглеждане на дете до 2г., при което трябва да се върна на работа. Така считано от тази дата вече ще получавам половината обезщетение в размер на 170 лв. (след като се подадат необходимите  документи към НОИ). В същото време очакваме второ дете април 2016 (преди първото дете да е навършило 2г)., т.е. ще има ЗАСТЪПВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО. Въпросът ми е ще имам ли право на обезщетението по чл.49, ал.2 от КСО (обезщетението да е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето)? Факта, че първото ми дете е прието на държавна ясла и това, че съм се върнала на работа пречка ли е, за да се възползвам от този начин по чл.49, ал.2 на изчисляване на обезщетението за 2-то дете? Какво бихте ме посъветвали? Все пак след като детето е прието на ясла не мога да си стоя вкъщи, а и финансите са важни! Благодаря предварително!
В твоят случай няма да има застъпване на двата вида отпуск, тъй като ти няма да полдваш отпуск за първото дете. И съответно няма да може да се възползваш от чл.49. Трябва да си в реална отпуска за отгл. на първото дете към датата на започване на отпуск за бременост и раждане за второто.

# 748
  • Мнения: 13
Здравейте, бих била благодарна на всеки, който ми помогне!
Първото ми дете е родено май 2014. На 5 октомври 2015 ще го записваме на ясла (СДЯ). Това означава, че прекъсва отпуска за отглеждане на дете до 2г., при което трябва да се върна на работа. Така считано от тази дата вече ще получавам половината обезщетение в размер на 170 лв. (след като се подадат необходимите  документи към НОИ). В същото време очакваме второ дете април 2016 (преди първото дете да е навършило 2г)., т.е. ще има ЗАСТЪПВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО. Въпросът ми е ще имам ли право на обезщетението по чл.49, ал.2 от КСО (обезщетението да е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето)? Факта, че първото ми дете е прието на държавна ясла и това, че съм се върнала на работа пречка ли е, за да се възползвам от този начин по чл.49, ал.2 на изчисляване на обезщетението за 2-то дете? Какво бихте ме посъветвали? Все пак след като детето е прието на ясла не мога да си стоя вкъщи, а и финансите са важни! Благодаря предварително!
В твоят случай няма да има застъпване на двата вида отпуск, тъй като ти няма да полдваш отпуск за първото дете. И съответно няма да може да се възползваш от чл.49. Трябва да си в реална отпуска за отгл. на първото дете към датата на започване на отпуск за бременост и раждане за второто.


Това е ужасно за мен! Благодаря Ви все пак за отговора! А някъде четох, че ако не се върна на работа, а съм в болнични до раждането на 2-то дете ще мога да се възползвам от чл.49, така ли е? Какво бихте ме посъветвали?

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
добре, че съм раждала на правилното място, че иначе знае ли се с какъв баща ще се окажа в крана сметка  #Crazy #Crazy

Ха ха,ама ти си мислиш,че просто някой може да се заяви баща на детето ти и да не разбереш,и одобриш ли?Няма такава опасност.Четеш,харесваш бащата и тогава става работата.Споко.Просто някои болници спестяват разходката до нотариус.Много удобно

Общи условия

Активация на акаунт