Набор +/-1996 - След Абитуриентски вълнения

  • 39 935
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 163
Уреждайки дипломи, кандидатстване и т.н. у мен възниква просветлението, че завършвайки училище децата излизат от безплатното осигуряване и трябва сами да поемат ангажимента по този въпрос. Знаете ли повече по въпроса.

# 46
  • София
  • Мнения: 383
И ние сме в отбора на прецаканите от физическото - диплома 5,95 заради 4-ка от 11 клас.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 361
Аз също тези дни се замислих по въпроса. Трябва ли предварително да се подават някакви документи? Или направо през август се отива и се внася сумата за 3 месеца - юни, юли и август.
Започват учебната година в края на септември - 23-ти, трябва ли и за този месец да се внасят осигуровки?

# 48
  • Мнения: 1 826
Ето тук има информация за здравните осигуровки.Поради това,че и на  нас ни предстои това,ще плащаме за 3 месеца осигуровките.А след като почват на 23 септември трябва да се плати от университета осигуровката,но може да се пита при записването за по-сигурно.
http://www.nap.bg/page?id=396

# 49
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря!  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 217
  Колди най-искренни поздравления за книгата(макар и със закъснение) и за дипломата на твоята талантлива девойка!   bouquet Много успехи и за напред!
  И нашият младеж вчера получи едната диплома, много вълнуваща церемония беше! Днес започна с попълване на заявления за кандидатстване.
  Декларация № 7 мисля да подаде юли месец, а документи за ЕЗОК кога е най-добре да подаде? Мисля, че беше коментирано преди, но явно не съм внимавала ..  Simple Smile

 

# 51
  • Мнения: 204
Относно здравното осигуряване - първо се подава декларация образец 7 и после се плаща. Тя се подава след 1- ви август, защото трябва училищата да подадат последната си информация за юни. Плащате за месец юли и август, защото някои ВУЗ-ове започват от септември и ги осигуряват .

# 52
  • Мнения: 163
Много благодаря!Отпадна едно голямо чудене.

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мернах, че обсъждате здравните осигуровки, да знаете че миналата година УНСС със записването внесе осигуровките на студентите, та не трябваше да се плаща за 3-те месеца.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 942
  ... а документи за ЕЗОК кога е най-добре да подаде? Мисля, че беше коментирано преди, но явно не съм внимавала ..  Simple Smile

ЕЗОК е с едногодишна валидност, така че е удобно да се подаде по време, в което се предполага, че догодина студентът ще си е тук. А ако се случи да не е тук, може ти да му я подновиш, но той ще трябва да ти остави пълномощно (предполагам, че ще трябва да е заверено при нотариус).

# 55
  • София
  • Мнения: 3 167
  ... а документи за ЕЗОК кога е най-добре да подаде? Мисля, че беше коментирано преди, но явно не съм внимавала ..  Simple Smile

ЕЗОК е с едногодишна валидност, така че е удобно да се подаде по време, в което се предполага, че догодина студентът ще си е тук. А ако се случи да не е тук, може ти да му я подновиш, но той ще трябва да ти остави пълномощно (предполагам, че ще трябва да е заверено при нотариус).
Не е необходимо да заверявате пълномощно при нотариус. Бланката има част пълномощно, което трябва да попълни студента. Необходимо е също копие на лична карта, заверено вярно с оригинала.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 942
Днес  бяхме на връчването на дипломите на Семегейци   umnikuu - беше много тържествено и запомнящо се - в аулата на Софийския университет - символично  bowuu

# 57
  • София
  • Мнения: 18 039
На нашите ще им раздават дипломите вдругиден, в Биологическия факултет. Дали допускат на събитието родители? newsm78

Саш, честито!  bouquet

# 58
  • Мнения: 6 700
На нашите ще им раздават дипломите вдругиден, в Биологическия факултет. Дали допускат на събитието родители? newsm78

Саш, честито!  bouquet

Що пък да не допускат  newsm78
Хубави емоции пожелавам.
Честито на всички с дипломи и на тези, които скоро ще ги получат!

# 59
  • София
  • Мнения: 18 039
Ами защото преди малко си говорих с една майка - преподавател в столична  гимназия, там не допускали родители и дипломите се раздавали в класните стаи. Peace

Последна редакция: ср, 24 юни 2015, 07:27 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт