СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 4

  • 189 143
  • 915
  •   1
Отговори
# 360
# 361
  • Мнения: 821
Здравейте,интересува ме кои са преподавателите по математика на 11 клас в СМГ.Предполагам,че те ще поемат след една година сегашните третокласници.

# 362
  • Мнения: 939
Сега ни се е паднало да се фукаме със СМГ и семегейци (не че не си знаем недостатъците им, но те са за друг път):

"От Оксфордския университет са изпратили писмо, че СМГ може да бъде универсален сертификационен център, защото е световен лидер по брой ученици, приети в техния университет. "Там са приети най-много студенти, които са учили в едно училище - нашето СМГ", с гордост каза директорът. Той даде пример, че 11 от 156-те випусници през тази година на Столичната математическа гимназия випуск са приети в Оксфорд."

https://news.bg/education/blestyashta-pobeda-na-matematitsite-ot … etoven-lider.html

# 363
# 364
# 365
  • Мнения: 109
Дали някой има представа кога ще отворят лафката в училище?

# 366
# 367
  • София
  • Мнения: 752
Ох, ама тия журналисти веднъж не можаха свестен репортаж да направят! Децата изрично са казали "Не сме математически роботчета", а тия от България он ер заявиха, че с гордост казвали "Ние сме математически роботчета". ooooh! ooooh! ooooh!

# 368
  • Мнения: 109
Синът ми твърди, че има проблем с учителката по ЧП - Катя Дечева. Според него просто защото не го харесва му е написала 4 за срока. Тестът му бил идентичен с този на друго дете, но едното имало 5.50, а той 4.00. Малко ми е чудно как само от един тест би могла да го оформи за срока, но от друга страна има една, единствена оценка в бележника до момента. Аз съм от родителите, които първо търсят вината у детето и след това у преподавателката. Интересува ме дали има и други подобни случаи на оценки, написани по симпатия или детето просто не си е научило и в момента си измисля. Евентуално, в случай, че не ме лъже, как бих могла да се срещна с тази жена и да изясня ситуацията?!

# 369
  • Мнения: 542
...или детето просто не си е научило...

Това най-лесно може да проверите. Задавате въпроси върху целия материал, взет първия срок и установявате в каква степен детето Ви го знае и разбира. Броят на грешките в теста, който са правили в клас, също би трябвало да Ви бъде ориентир за знанията му. Така бих постъпила аз, ако детето ми беше на тази възраст.

Консултациите с учителите са по график:
http://smg.bg/uploads/Konsultacii-2015-2016-srok-1.pdf

Надявам се, ако причината за тази оценка е във Вашия син, да го напишете в темата. Не става въпрос за любопитство....учителите са хора и като такива имат чест, достойнство...

# 370
  • София
  • Мнения: 752
Синът ми твърди, че има проблем с учителката по ЧП - Катя Дечева. Според него просто защото не го харесва му е написала 4 за срока. Тестът му бил идентичен с този на друго дете, но едното имало 5.50, а той 4.00. Малко ми е чудно как само от един тест би могла да го оформи за срока, но от друга страна има една, единствена оценка в бележника до момента. Аз съм от родителите, които първо търсят вината у детето и след това у преподавателката. Интересува ме дали има и други подобни случаи на оценки, написани по симпатия или детето просто не си е научило и в момента си измисля. Евентуално, в случай, че не ме лъже, как бих могла да се срещна с тази жена и да изясня ситуацията?!
Мама забравана, въпросната г-жа е многократно коментирана в по-старите теми... Wink

# 371
  • София
  • Мнения: 7 673
Не бих се изненадала много, ако детето казва истината.

# 372
  • Мнения: 55 951
Синът ми твърди, че има проблем с учителката по ЧП - Катя Дечева. Според него просто защото не го харесва му е написала 4 за срока. Тестът му бил идентичен с този на друго дете, но едното имало 5.50, а той 4.00. Малко ми е чудно как само от един тест би могла да го оформи за срока, но от друга страна има една, единствена оценка в бележника до момента. Аз съм от родителите, които първо търсят вината у детето и след това у преподавателката. Интересува ме дали има и други подобни случаи на оценки, написани по симпатия или детето просто не си е научило и в момента си измисля. Евентуално, в случай, че не ме лъже, как бих могла да се срещна с тази жена и да изясня ситуацията?!

Нещо не е много ясно, смесваш тест и оценка за срока, обаче щом тестовете са идентични и другото дете има 5,50 каква оценка на този тест, а не за срока, има твоето дете? Ако при идентични тестове твоето дете има оценка на теста 4.00 много лесно можеш да искаш обяснение. А ако твоето дете има друга, по-висока оценка, на теста, но има 4.00 за срока вече нещата са по-дълбоки, но пак имаш солидно основание да искаш среща за изясняване, щом няма други оценки и при една единствена висока оценка има по-ниска срочна такава.
Просто описваш малко неясно, поне за мен.

# 373
  • Мнения: 1 431
Личното ми мнение е, че в такива ситуации един добронамерен разговор с учителката изяснява всичко.  Peace

# 374
  • София
  • Мнения: 10 825
Имате ли представа какво е работното време на стая 1 (тази в която се плащат такси за пробни изпити, курсове и т.н.) днес? Спомням си, че работи ту сутрин, ту следобед обаче нямам представа как е днес и понеже трябва да отида с двамата малки, които са и болни отгоре на всичко ми се ще да не се разхождаме напразно.

Общи условия

Активация на акаунт