Тест за овулация - въпроси / тема 3 /

  • 77 134
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 612
Здравейте, при тест за овулация , когато се получи бледа втора черта, означава ли, че овулацията предстои да настъпи.
Не винаги. Трябва да го правиш теста всеки ден докато стигнеш до положителен резултат, защото може сега да е бледа чертичката и да не се насити повече, което ще покаже някакъв проблем с овулацията. Започват се от 9 ден на МЦ и се правят до положителен тезултат.

# 76
  • София
  • Мнения: 23 159
От неделя (11 ден) започнах да ползвам и аз тестове за овулация,правя ги към 15,15 и нещо.Вече 3 ден правя,но е много бледа 2-та чертичка,т.е няма настъпила овулация.Цикълът ми не е особено редовен,понякога е през 28,друг път през 29,през 30,но никога не е бил по-малко от 28 дни.До кой ден,ако няма настъпила овулация,значи,че има някакъв проблем с нея?И от неделя правим опити всеки ден - това ли е по-добрият вариант или е по-добре през ден?Съжалявам,ако са ми глупави въпросите или са били задавани преди,но това ни е 1 месец на опити и все още не съм наясно с всичко,въпреки че съм изчела доста неща  newsm78

# 77
  • София
  • Мнения: 7 645
seangelova - Здравей, съветвам те първия месец да правиш тестове докато видиш положителен и след него отрицателен. Тъй като ти е първи месец, ако трябва и 10 дни тествай, за да видиш кога ще е овулацията при теб и следващия месец ще се ориентираш по-добре кога да почнеш и да ползваш по-малко тестове.
Щом си почнала в 15ч да ги правиш, продължи така, но другия месец моя съвет е да ги правиш към 16-17ч, защото си мисля (лично мнение), че тогава са по-точни.

Късмет и тук можеш да споделяш снимки с тестове да помагаме при разчитането им. Имай предвид, че след няколко часа след като ги направиш, те изсъхват и стават по-ненаситени отколкото са били в момента на направата.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 159
seangelova - Здравей, съветвам те първия месец да правиш тестове докато видиш положителен и след него отрицателен. Тъй като ти е първи месец, ако трябва и 10 дни тествай, за да видиш кога ще е овулацията при теб и следващия месец ще се ориентираш по-добре кога да почнеш и да ползваш по-малко тестове.
Щом си почнала в 15ч да ги правиш, продължи така, но другия месец моя съвет е да ги правиш към 16-17ч, защото си мисля (лично мнение), че тогава са по-точни.

Късмет и тук можеш да споделяш снимки с тестове да помагаме при разчитането им. Имай предвид, че след няколко часа след като ги направиш, те изсъхват и стават по-ненаситени отколкото са били в момента на направата.

Mного благодаря   bouquet

# 79
  • Мнения: 319
Момичета, според вас този тест положителен ли е?
http://prikachi.com/images/744/8276744u.jpg

# 80
  • Мнения: 1 420
Късметлийка, според мен е положителен. За всеки случай утре по същото време направи пак и ако е по-слаба контролната черта, този със сигурност ще е положителния. Успех! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 81
  • Мнения: 319
Късметлийка, според мен е положителен. За всеки случай утре по същото време направи пак и ако е по-слаба контролната черта, този със сигурност ще е положителния. Успех! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Облаче, благодаря ти!  И аз мисля, че е положителен. Утре ще направя пак, но мисля ме О. наближава , усещам я с болките в овулиращия яйчник и обилната цервикална слуз.

# 82
  • Мнения: 150
Здравейте, имам нужда от малко помощ. На скоро ми откриха СПКЯ и съм с много нередовен цикъл. За да мога да определя О, използвам тестове за овулация. Днес имам усещането, че е такъв ден - по-висока температура от нормалното и не наболява единия яйчник. Правих си тест, но втората черта се оказа по-светла от контролната. Според вас съзможно ли е, въпреки теста да е денят на О-ята?

http://vkremakova.snimka.bg/daily/orhideya.868505.35830574

http://vkremakova.snimka.bg/daily/orhideya.868505.35830576


П.С. До сега никога не ми се е получавала тъмна, като на контролната черта.

# 83
  • Мнения: 1 256
Момичета, днес за първи път си вземах овулационен тест на Овю. Направих си и ми показа 2 еднакви наситени чертички. Чак не можах да повярвам. Това значи, че овулацията ми е по-рано, а ние досега все правихме опити по-късно.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 645
Dark_Angel_89 - тестовете са отрицателни. И аз съм с СПКЯ и миналия месец засякох О на 55-тия ден. При ПКЯ е много трудно да се засече правилно О, защото на някои жени им дава само отрицателни, на други заради хормоните им дава само положителни тестове. За това е хубаво метода с тестовете да се съчетава и с мерене на БТ (можеш да прочетеш за метода) и е хубаво редовно да се ходи на ехограф да се следят фоликулите.

karina31 - тестовете за О показват, че до 2 дни след + резултат, ще настъпи О

# 85
  • Мнения: 403
http://www.lady-comp.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1% … dy-comp-baby.html
От една друга тема във форума  открих това  , някои има ли отзиви , въпреки че за момента бих го ползала за предпазване  Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 7 645
Изглежда и звучи много добре на четене, но тази цена е просто  Shocked  Shocked  Shocked

# 87
  • Мнения: 403
Дааа и мен цената ме шокира  , но ми стана интересно дали найстина е толкова точен

# 88
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз меря Т от доооста време.
Ако си с цикъл без проблеми, без хормонални проблеми и т.н.т., ако спиш спокойно поне 6-7 часа на вечер и не се разболяваш често - да, може да е точно, но никога не може да е 100% точно. Но ако си като мен със СПКЯ и други проблеми, ставам през час някой път заради дъщеря ми, графиката е абсолютен ориентир само и то не за пазене, а за евентоално дали съм имала овулация или не си.

Според мен този уред е удобен, защото ако мериш температура ще знаеш, че се прави рано, записваш си стойността, после я нанасяш в календар, а това чудо директно мери по-бързо и записва и сигурно чертае автоматично графика и т.н.т. - струва ми се доста хитро, но за тези пари и представи си да ти е било студено през нощта, да отчете по-ниска Т и да ти каже, че е ок днес, а то да не е... Или пък ако много пъти ставаш през нощта или се въртиш и не спиш спокойно... - температурните колебания ще ги има и така този компютър бая ще се обърка.  newsm78

# 89
  • София
  • Мнения: 7 645
Айде да ви покажа и един тест Овю, според вас положителен ли е?
Аз мисля, че да, ама то нали ми се иска, може и да греша. За първи път правя тази марка и не знам колко наситени стават. Благодаря!

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт