Бебешката количка - цяла наука за второ висше №30

  • 70 391
  • 707
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 368
Здравейте  HugМоля за съвет – първа бременност – нищо не разбирам. Изчетох две теми тук, обърках се нацяло ooooh!.
Набелязах Сайбекс приам с лукс седалка и Mima Xari. Гледах ги на живо в магазин, но честно казано гледах лаишки, информативно, просто защото не знам какво да гледам. Повече клоня към Сайбекс - хареса ми всичко освен дизайна – практичност и комбинативност, струва ми се, че всичко е направено премислено. Мима ми хареса само дизайна, някакси ми е странно един кош за малко и пораснало дете, легнало и седнало. Килограмите /тежестта/ не ми е важна. На първо място е комфортността на бебето, на следващо може би маневреността, също да се обръща седалката към майката и в другата посока. Друго не знам какво да гледам – гуми например – чета, че едни предпочитат помпещи, други – не.  Забравих да попитам третото нещо на Сайбекс /не седалка, не кош за новородено, а като кошница/ това столче за кола ли е?
Та, приемам коментар и съвети всякакви, в т.ч. и за други колички, в т.ч. и за столче за кола.
Благодаря ви предварително Hug

# 46
  • Мнения: 6 833
щом държиш на комфорта на детето, за мен Мима и другите подобни столове, не са удобни и не бих си купила такава. Аз държах да има легнало положение седалката, но има привърженици и на другите, де.
За гумите писах по-напред, на всеки препоръчвам големи гуми, много е удобно  Peace
Сайбекс-а е супер, щом цената не ти е проблем  Peace

# 47
  • Мнения: 272
Здравейте Simple Smile
И на мен това ми е първа бременност и нищо не разбирам нито от колички, нито от каквото и да е друго Wink
Харесах на пръв поглед ето тези, има ли някой мнение за тях?
Искам главно количката да е лека (Zippy и може би Cybex Priam отпадат по този критерий май) и маневрена:

Britax B-Agile 4:
http://bebelandia.bg/productv/58547/britax-detska-kolichka-b-agi … a-novorodeno.html

Hauck Lacrosse All in One Toast:
http://rayatoys.com/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-% … n-One-Toast-14232

Peg Perego BOOK FIAT 500 XL MODULAR:
http://www.sofia-bebe.com/kombinirana-detska-kolichka-peg-perego … 0-xl-modular.html

Cybex ETERNIS M4 2015 Hot and Spicy:
http://www.sofia-bebe.com/cybex-detska-kolichka-kolichka-eternis … ot-and-spicy.html

# 48
  • Мнения: 113
Здравейте,някой ползвал ли е Inglesina Avio?Ако може да споделите мнения,ще ви бъда благодарна.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Здравейте,някой ползвал ли е Inglesina Avio?Ако може да споделите мнения,ще ви бъда благодарна.
Аз лично не съм, но моята приятелка има такава. Много е доволна, аз също съм бутала детето в нея- маневрена, компактна, лека, материите са хубави. Понякога само сме имали проблем при сгъването на шасито ( аз бях с Пег Перего Плико и ставаше много лесно). Не знам, дали е проблем на модела или в конкретната количка.
Аз имам въпрос към компетентните в темата- Concord Wanderer и Jane Crosswalk идентични ли са като характеристики? Много харесах Wanderer Travel Set-a, но сега видях и новото Jane. Имаме модулна Пег Перего Плико в идеално състояние, но  много ми се иска Concord-a ( само в aqua-blue цвят!). Мъжът ми е по-разумен от мен и иска да останем първоначално с Перегото, а след 6-ия месец да вземем Нуна или Макларън. Нужен ми е съвет   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 44 098
Не знам какво разбираш под идентични... за мен не са идентични. Конкорда ми харесва повече.

# 51
  • Мнения: 379
Привет, не можах да намеря в темите, линка за универсалния борд за колички. Моля, дамата, която го има да го пусне пак. Много благодаря предварително!   bouquet

# 52
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Записвам се и тук да ви следя, въпрели че още не съм решила дали ще купувам нова количка или ще си ползвам старата. Интересно, но с малки изключения, и в момента се обсъждат същите колички, както и преди 3 години  Laughing

# 53
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Мога да споделя впечатления от Maclaren Techno XT,тъй като моя близка приятелка купи миналата година за близо 600лв ,но сега ми я остави да я ползваме,тъй като не й трябва в чужбина...както и да е..

Амиииии...нищо особено с 2 думи и то за 600лв  Mr. Green

-Цвета от черен стана почти кафяв -скапана материя избеляваща бързо
-Мега малък и безполезен багажник мрежа
-Липса на борд
-Дръжките се обелват буквално за няколко месеца

Може да си закупиш допълнително аксесоари като органайзер, поставка за чаша,подложка,борд,чанта,но са безумно и неоправдано скъпи,както и самата количка де Mr. Green

Явно самата марка продава продукта и затова си държат цена,но аз никога не бих дала толкова пари  Peace

Сина ми и без това не я отразява,от както е станал на 1,5г не иска да се вози,или само в колелце триколка,така че не се хвърляйте на безумно скъпи летни колички,защото не се знае какъв ще е кефа на шефа Grinning

# 54
  • София
  • Мнения: 44 098
Записвам се и тук да ви следя, въпрели че още не съм решила дали ще купувам нова количка или ще си ползвам старата. Интересно, но с малки изключения, и в момента се обсъждат същите колички, както и преди 3 години  Laughing
Пазара не се е променил безкрайно Wink

# 55
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Привет, не можах да намеря в темите, линка за универсалния борд за колички. Моля, дамата, която го има да го пусне пак. Много благодаря предварително!   bouquet

Цитат
Правих проучване, за да си "тунинговам" Папас-а  Значи - за количките с кръгли тръби на рамата (захващането е тип щипка): стандартно са 2 варианта 1/ диаметър 1,6 мм / обиколка 5 см.; от тръба до тръба - 36-37 см. - повечето летни са такива  2/диаметър 1,9 мм / обиколка 6 см., от тръба до тръба 38-39см. Моята е от вторите  Има вариант за поръчка през Амазон (пример за 6 см.): http://www.amazon.co.uk/Kutnik-UNIVERSAL-BUMPER-strollers-BLACK/ … KRGH74Y/=pd_ybh_6
Но аз поръчах от Алиекспрес, че е 2 пъти по-евтин и като пристигне ще кажа как е (беше за 17 $ сега гледам е качен на 22 $):http://www.aliexpress.com/item/Baby-Strollers-Front-Armrest-Bump … r/2025039011.html
Цитат
В БГ на място можеш да пробваш:
Easywalker - 20-тина лв.
http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?cPath=170&products_id=7566
и Бритакс Рьомер - 70-80 лв.:
http://www.minimod.bg/6183/britax-предпазен-борд-bumper-bar-за-к … чка-b-mobile-2012
Звънни в Ново бебе - магазина им е на Витошка малко след входа на Южния парк. Ходих до там, но имаше налични за кръгла тръба от малките, а преди това в чата на сайта им ми бяха казали, че Easywalker-а е за овална тръба ...

Това са моите проучвания Simple Smile МерИ см. на обиколка на тръбите и разстоянието между тях, и решавай Simple Smile На мен ми е от полза и си го ползвам Simple Smile

Поправям втория си цитат: от 2 месеца Ново бебе нямат реален магазин. В помещението на Витошка се помещава вече бебешкия магазин на Касида ...

# 56
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
вчера най-накрая си купихме количката, след голяяяямо чудене в магазина  Laughing взехме тази Муум , за пръв път ще бутам количка, дано сме направили добър избор  Sunglasses



Иначе, само да вметна, има промоция на Muum Кооs 3 в 1, в черен и бежов цвят за 995 лв, в сайта на официалния вносител ги има  Peace Модела е от миналата година, ето това е :





# 57
  • Мнения: 379
Почти безобидн@, Много ти благодаря, страхотна си!  smile3525
Цветът на количката на Mrs Turner e много як.  Peace

# 58
  • Мнения: 1 368
Благодаря, Суити Hug

# 59
  • Мнения: 388
Скрит текст:
вчера най-накрая си купихме количката, след голяяяямо чудене в магазина  Laughing взехме тази Муум , за пръв път ще бутам количка, дано сме направили добър избор  Sunglasses



Иначе, само да вметна, има промоция на Muum Кооs 3 в 1, в черен и бежов цвят за 995 лв, в сайта на официалния вносител ги има  Peace Модела е от миналата година, ето това е :





Честито, със здраве да си я ползвате Simple Smile
Ние взехме същия цвят, но модела 3в1 Simple Smile Вярно, че нямаше голям избор - освен тази в магазина, само бежовата и черната са останали, но пък се възползвахме от намалението Simple Smile А и цвета е много хубав Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт