Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-4

  • 73 979
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 87
Така е по-ърбан - да ти трака метрото до главата в спалнята.

# 721
  • Мнения: 60
Ако не се лъжа същия този апартамент се продаваше преди 2-3 години. Питам се защо ли ...

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 133
Ако не се лъжа същия този апартамент се продаваше преди 2-3 години. Питам се защо ли ...

Купили са хората евтино и сега продават x2, x3 - както се навият клиентите. Не е само там - преди години купените за по 30-40 хиляди евра в Манастирски ливади, Витоша и подобни сега се продават по 60-70 хиляди евра.

Купуват се по 2 причини: вдигнаха се цените и няма достатъчно ново строителство.

Аз си повтарям въпроса - има ли банки, които финансират на акт 14?

# 723
  • Мнения: 87
Изненадана съм, че в ливадите и Витоша са се вдигнали цените. Наскоро познат купи на ул. Шипка на много приятна цена, а това е в центъра на София, където дори има тротоари, училища и градинки.

# 724
  • Мнения: 4 076
Може би Явлена са измислили да рекламират апартамента като дизайнерски лукс.
Според мен собствениците  просто тестват пазара.

# 725
  • Мнения: 87
Или са от хората, които нямат връзка с реалността.
При имотите, особено при тези с недостатъци - кофти локация, строителство и т.н., - има една граница, след която подобренията вече трудно се изплащат с продажба. Ако искат - да си сложат златни кранчета, но когато дойде време за продажба едва ли ще могат да им вземат цената.

# 726
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 751
Почти всички по-големи банки финонсират на акт 14, но плащат на 2 транша. На сделката 80% от оценката, която е съобразена с моментното състояние на сградата и остатъка след акт 15. Разбира се схемата не е универсална, зависи от правилата на съответната банка, от строителната фирма,от кредитополучателя.

# 727
  • Мнения: 1 726
Хора, помагайте, харесали сме нова къща, цената е повече от добра, за какво трябва да гледаме? При къщите има ли акт 16?

# 728
  • Мнения: 4 076
Или са от хората, които нямат връзка с реалността.
Отдавна наблюдавам един апартамент,който явно е много обичан от собственика си.Само гаража е определил на 25 000 ев.Обявата е лична.Закачи ли се някой наблюдаващ,цената веднага се вдига.Поне 2 пъти седмично се вдига от ненормална към непродаваема.Отделно агенции го предлагат,някои за да се застраховат,слагат още отгоре,други пък,неразбрали на коя страна ще се събуди собственикът,са още на стара цена... Grinning

# 729
  • Мнения: 1 044
 получихме оферта за апартамента, който продаваме - с 10 000 евро по-малко от обявената продажна цена Shocked Shocked Shocked

това реално ли ви се струва - тип, ако мине? В смисъл .. аз като си харесах апартамента, който купихме, не съм си и помислила да предложа такова намаление, оферирахме 2 000 евро надолу, на което не се съгласиха и пак го взехме.

Чак обидно ми стана Sad

# 730
  • Мнения: 2 681
Купувачите са длъжни да пробват, а вие си решавате. Аз не бих приела.  Да, ако мине.
За мене всеки  продал 2 ниви  на дядо си и докопал се до кредит се мисли за много богат и велик.
Смятат, че ние продавачите сме някакви мизерници и продаваме на всяка цена за да си платим дълговете и да се видим с пари.

# 731
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
tickles, пробват се разбира се, ако стане - стане, ако не стане и имат сериозен интерес, ще си подобрят офертата и така ще се "пазарите", докато стигнете цена удовлетворяваща и двете страни. Ако не стигнете - те продължават да търсят своето жилище, а ти - своите нови купувачи Simple Smile Тези първите ли са? Ще има и други след тях, не се притеснявай и успех  Peace

# 732
  • Мнения: 1 748
Това е търговия, защо да ти става обидно. Според мен, хората от толкова тръгват с пазаренето. Очакваното е (пак според мен) е сега примерно вие да свалите с някаква стъпка и така след няколко дни преговаряне да се договорите на нещо като 5,000 евро надолу. Тоест щом за започнали с 10,000, очакват да сключат сделката за 5,000 по-малко. Поне аз така бих интерпретирала. При всички положения, ако не си готова, поне с 2,3000 да свалиш от цената, не знам, как ще се пазарите, би било тегаво.

# 733
  • Мнения: 275
получихме оферта за апартамента, който продаваме - с 10 000 евро по-малко от обявената продажна цена Shocked Shocked Shocked

това реално ли ви се струва - тип, ако мине? В смисъл .. аз като си харесах апартамента, който купихме, не съм си и помислила да предложа такова намаление, оферирахме 2 000 евро надолу, на което не се съгласиха и пак го взехме.

Чак обидно ми стана Sad
Kъде продавате?

# 734
  • Мнения: 380
Какви са тея крайни изказвания - купувачите били такива, продавачите били онакива - ако имотът е надценен - може да са ви предложили реална пазарна цена, може и да са пробвали.

Всичко останало, без да знаем за какъв имот иде реч - са само празни приказки.

Общи условия

Активация на акаунт