Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 83 807
  • 604
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 993
За децата не съм сигурна, мисля, че при всяко време, когато си откриете нов личен лекар, можете да го преместите. Иначе юни и декември.

# 451
  • София
  • Мнения: 5 479
Здравейте интересува ме дали някой знае как става описването от поликлиника България.  Не сме с пакет а плащаме 30лв на посещение. Днес за пореден път се разочаровах от клиниката  ,отново няма часове по здравна каса и отново трябва да заплатя 60 лв за преглед.  Ами май не сме пациенти а клиенти в крайна сметка.
По всяко време може да смените лекаря за малко дете,дори не е нужно да ходите до клиниката,просто директно записвате при новия,но първо си намерете някой,който да може да ви поеме.

# 452
  • София
  • Мнения: 22 969
Аз не знаех, че децата може да се местят по всяко време, знаете ли къде го пише това?

# 453
  • София
  • Мнения: 5 479
Аз не знаех, че децата може да се местят по всяко време, знаете ли къде го пише това?

Помня,че моят син го записах в 1 ДКК март месец,точно станал на годинка.Тогава ми казаха,че може и да не чакам определените месеци.Не знам къде го пише,но нямах абсолютно никакви проблеми със смяната.

# 454
  • Мнения: 31
На мен също ще ми е полезна такава информация за отписването.

Аз лично планирам да изчакам да свърши пакета и тогава просто да не го подновя и да ида на друго място.

Силно се съмнявам да връщат пари по преждевременно прекратени пакети…

# 455
  • София
  • Мнения: 2 666
Мисля, че подавах молба в НЗОК, но не съм на сто процента сигурна. Смених ЛЛ през август, но много трудно го намерих. Преди това имах около 4 отказа нищо, че ставаше въпрос за бебе.

# 456
  • Мнения: 449
Разочарована съм изключително, всичко е на конвейер . Реално бебето няма негов си личен лекар а трябва да следиш кога даден лекар който ви е харесал е на смяна. Дори няма как да се свържеш с него без въпросните кредити. В момента е пандемия и е абсурдно да нямаш контакт с лекаря на бебето си . Сектор за здрави и болни деца ..... хммм просто едно стъкло дели болните дечица който чакат за направление за да се качат при педиатър.  Незнам вече ще я местя няма какво да го мисля,дори не ми се коментира че за пореден път нямаха часове по зк,когато и взеха кръв взеха и такса 6лв за взимането а я изпращат в Рамус с направление. Еми ако отида в Рамус с него няма да ми вземат 6лв. И въпроса изобщо не е в тях просто ей такива малки неща накрая обръщат каруцата

# 457
  • Мнения: 53
Ние също ще сменим клиниката, понеже както писах по-рано сме крайно разочаровани. Смяната може да се направи редовно юни или декември, в противен случай трябва  да напишете молба до НЗОК и ще ви разрешат, щом  става дума за дете.

# 458
  • София
  • Мнения: 22 969
Ако намерите някой, който приема пациенти пишете.
Аз друго се чудя. Може ли някъде да се подаде оплакване, че се отказва преглед по ЗК, защото нямало часове. Не е ли незаконно да ти се откаже преглед?

# 459
  • София
  • Мнения: 5 479
Ако намерите някой, който приема пациенти пишете.
Аз друго се чудя. Може ли някъде да се подаде оплакване, че се отказва преглед по ЗК, защото нямало часове. Не е ли незаконно да ти се откаже преглед?
То някой все ще се намери,но въпросът е колко ще е адекватен.
Аз съм разказвала за педиатрите на сина ми,но не помня в коя тема.
Едната ,която беше в кварталната поликлиника искаше да го захранвам на три месеца със сок от диня или пъпеш,защото били сезонни плодове.Не си спазваше графика,на вратата пише едно, отивам,а нея я няма.Дежурен ако се наложи, пак ходиш някъде си (май с Лора имаха договор),при някого си и чакаш с часове,заедно с още куп болни от половината поликлиники в София.

# 460
  • София
  • Мнения: 22 969
Прочетохте ли? Тези, които сме при Радуилов от петък сме без личен лекар. Спуках се от рев тази сутрин- от яд и от безсилие. След 5 г при тях и дадени хиляди левове дори не се обадиха да кажат. На сина ми му предстоят още 2 ваксини. Цяла сутрин ми отказват по телефона да ги запишат. Уж една приятелка успя да ме уреди при нейната лекарка, трябва да отида другата сряда. Дано стане! Да са живи и здрави, аз няма да ги кълна, нито им желая злото, но съм сигурна, че ще им се върне за всичко...

# 461
  • Мнения: 2 534
Какво, как така, децата ли нямат лл? Къде да прочетем? За какво става въпрос

Едит. Прочетох. Може да се запишат децата при друг лекар, не виждам драма чак

# 462
  • София
  • Мнения: 22 969


Тези без пакет сме засегнати само явно и буквално след всички хиляди левове оставени там- отиваме на улицата.

# 463
  • Мнения: 6 993
Оф, формата им не може да се пусне без да избереш лекар за възрастен. На мен не ми трябва, трябва ми само за дете.

# 464
  • София
  • Мнения: 22 969
Казаха, че не могат да гарантират изобщо дали ще те запишат, влизаш в някакъв списък и чакаш. Също така вече ще има само пакети и ще променят цените.

Общи условия

Активация на акаунт