Бебешки шишета

  • 12 258
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 183
Ползвахме Tommy Tippie, NUK и Avent. Най-доволна съм от Tommy Tippie. Дори и сега все още ползваме неразливащата се чаша за пиене, тъй като само тя не се разлива и не капе от всички марки , които съм пробвала. С тях беше и най-добре откъм облекчение на коликите.

# 16
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Купи си едно до две шишета и една залъгалка, пък после ще му мислиш според ситуацията. Авент, Нук, Чико - това са най-масовите. Аз лично предпочитам стъклените шишета за в началото.

# 17
  • Мнения: 318
Здравейте,като родих свекърва ми беше купила шишенца Бертони/не съм сигурна дали точно тази марка,но са от по-евтините с картинки/ и аз разбира се веднага ги смених с
Чико ,а последствие и тях с Авент,но детето си предпочиташе евтините,но имайте предвид,че те не са разграфени правилно,ако е на АМ,а залъгалки на Авент ползвахме,пожелавам Ви леко раждане и здраво бебе,всичко друго май е повече суетата на нас майките.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ето с ТЕЗИ на AVENT беше (и все още е) сина ми и съм много доволна.
И аз си изгледах сина с два копмлекта шишета на Авент,толкова бяха здрави,че дори ги подарих заедно с помпата за кърма на една друга бременна жена

# 19
  • Мнения: 365
Здравейте, мами! Август месец очаквам да се появи малка беборанка, но изобщо не  съм наясно какви шишета и биберони да купя. Темите, които намерих бяха от минали години. Та много ви моля за помощ, от кои марки сте доволни.  bouquet


 Освен ако твърдо не си решила още от сега да не си кърмиш бебето и имаш желание да кърмиш(планираш да направиш всичко възможно), е напълно излишно да си купуваш шишета. Аз имам едно единствено - стъклено на Чико..и съм го ползвала само няколко дни, когато се наложи да пия антибиотици и не можех да кърмя тогава. Купи си едно (моят съвет е стъклено, за да ти е мирна главата, без значение каква марка) за всеки случай и чак ако се наложи, си купувай още..

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 805
И аз не схванах за какво са й шишета, и за какво му е на бебето вода...Както и да е.
Авторке, ако се пробваш с кърмене и залъгалки няма да ти трябват. Купи нещо друго на детето с тези пари.

# 21
  • Мнения: 741
Правилно са те посъветвали да купиш едно шишенце в началото. Ще се радвам да ти спестя доста парички,като ти разкажа моят горчив опит. Преди да се роди купих 3 шишета на Нук-не дави се! -40лв.
3бр. на Чико-ок първите 3 месеца и хоп пак се дави.-40лв.
Новите на Авент 1бр.+1 биба НЕ! -30лв.(биберон 11лв. Shocked)

И накрая старите на Авент,е Да най-накрая! Хайде още 50лв. за бибки и шишенца.
 Залъгалка ползвам на Авент.
Цените съм ги закръглила,за по-лесно.  Peace
Сега на 1г.вече съм метнала чашките и Авент и Бертони са вече отхвърлени. ooooh!

Та купуваш едно и ако е ок,супер. Разбира се да кърмиш е най-хубаво,аз не успях за съжаление.  bouquet

Последна редакция: ср, 17 юни 2015, 23:39 от Pancake_86

# 22
  • Мнения: 10 874
Авторке, ако се пробваш с кърмене и залъгалки няма да ти трябват. Купи нещо друго на детето с тези пари.
Това също много зависи от детето. Peace Има такива, които ползват майките си за залъгалка. Разбира се, ако майката няма нищо против това, няма да й трябва такова нещо. Но ако не е готова да е 24/7 млечен бар... Confused

# 23
  • Мнения: 486
Аз си бях купила на Авент,защото ми ги похвалиха.Като се роди бебо моята приятелка ми подари цял набор на Томи Типи-антиколикови шишета,оикновени шишета,биберони,стерилизатор,помпа за кърма,неразливащи шишета и др.Сравнение с Авент Томи Типи са супер удобни,лесно се почистват,пък и на бебето са му много по удобни.Доволна съм от марката и не бих я сменила.Авент са прехвалени,но според мен не струват.

# 24
  • София
  • Мнения: 779
И аз не схванах за какво са й шишета, и за какво му е на бебето вода...Както и да е.
Авторке, ако се пробваш с кърмене и залъгалки няма да ти трябват. Купи нещо друго на детето с тези пари.

Много ясно, че ще дава на бебето вода !
Maybelline на теб за какво ти е вода ???
Айде стига с тези глупости да не се дава вода, пълни ненормалници.
Няма живо същество което да живее без вода !!!

p.s.Извинявам се предварително за тона, но да не се дава вода ми идва в много повече Wink

# 25
  • Мнения: 148
Честно казано препоръчвам ти "Bertoni", заради цената, защото ако кърмиш успешно, просто няма да ти се налага да ползваш шише, освен за водичка (ако даваш де Simple Smile ).Няма смисъл да даваш сума ти пари за шишета, а после да се окаже, че не си ги ползвала грам.Купи си някакви на приемлива цена, не най-скъпите, пък като дойде бебето и като се види кое как и защо, ще имаш достатъно време за други покупки.

# 26
  • Мнения: 2 988
Абе, много сте ми интересни с тези съвети за кърменето!!!

Някои съветват и да не се купува предварително АМ. Ами ако когато се приберат от болницата кърмата все още не е тръгнала, а бебето очаква да си получи дозата мляко? Да го държи гладно ли?

# 27
  • Мнения: 741
Абе, много сте ми интересни с тези съвети за кърменето!!!

Някои съветват и да не се купува предварително АМ. Ами ако когато се приберат от болницата кърмата все още не е тръгнала, а бебето очаква да си получи дозата мляко? Да го държи гладно ли?

Точно заради такива съвети се прибрах от болницата без кърма и без АМ,нищо не знаех за адаптираните млека. Обаждах се в болницата от там ми казаха да давам Аптамил и ха сега,как се приготвя кое,как,бебето реве!   ooooh!

# 28
  • Мнения: 148
Съвсем естествено е, че ако кърмата не е тръгнала ще си вземе АМ.При мен беше точно така, кърма нямаше хич и мъжа ми купи 1 кутия като идваше на изписването.Това не е кой знае колко сложно да се направи след раждането.Просто преди да е родило момичето и да види как ще стоят нещата, няма смисъл да купува шишета за маса пари, които е възможно и да не ползва.Ако пък детенцето е на АМ, като има желание и възможност ще си купи и други.

# 29
  • Мнения: 10 874
Дали ще купи шишета и дали ще дава вода на детето си (има достатъчно информация по въпроса) - всяка майка преценява сама. Аз на моето се опитвах да му давам вода, но то не искаше. Едва преди 3-4 месеца пропи. Шишета, залъгалка и адаптирано мляко бях купила предварително, въпреки твърдото си убеждение да кърмя. Кърмих успешно допреди седмица (дъщеря ми сама се отказа, вече е почти на годинка), но първите 10 дни след раждането, се налагаше да цедя кърма (защото се разранявах много при кърмене), налагаше се и да дохранвам с адаптирано мляко, защото не винаги изцеждах достатъчно. След десетия ден нещата постепенно се наредиха и ползвах едното шише само за да предлагам вода (неуспешно, както вече казах). Така че, ето ме - кърмачка с година стаж, опряла до използването и на шишета, и на адаптирано мляко, и на залъгалка (дъщеря ми заспиваше с нея, вместо да ми виси постоянно на гърдите). Личното ми мнение е, че е хубаво човек да е подготвен и за такива ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт